TIXIK.cz » Města » Karlovy Vary

Ubytování Karlovy Vary, hotely Karlovy Vary

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Karlovy Vary: Hlídač pokojů
Karlovy Vary Mapa Mapa hotelů Karlovy Vary

Karlovy VaryKarlovy Vary

Související témata

Satelitní mapa Karlových Varů, Tipy na výlety poblíž Karlových Varů, Penziony v Karlových Varech, Luxusní ubytování v Karlových Varech, Apartmány v Karlových Varech, Levné ubytování v Karlových Varech, Autopůjčovny v Karlových Varech, Karlovy Vary - počasí, Karlovy Vary: Fotografie

Doporučené hotely Karlovy Vary


Zobrazit všechny »


Karlovy Vary: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Karlovy Vary Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Karlovy Vary a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Koupaliště Michal SokolovKoupání16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:39:43, Nadmořská výška: 380m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
politické centrum
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká
železniční

Business travel (průmysl)

filmový


Informace a fakta

GPS: 50.2304, 12.8743
Nadmořská výška: 380 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:24

Karlovy Vary: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-09-29 22:09:20
Karlovy Vary jsou statutární město Karlovarského kraje. Nachází se v západní části České republiky , na soutoku řek Ohře, Rolava a Teplá. V dnešní době žije ve městě Karlovy Vary přes 54 tisíc obyvatel.

Historie

Karlovy Vary byly založeny v roce 1350 Karlem IV. jako lázeňské město. V té době se město jmenovalo Horké lázně u Lokte. V roce 1370 získaly Karlovy Vary status města. V roce 1582 zasáhly město povodně a v roce 1604 požár. Od roku 1807 se v Karlových Varech vyrábí bylinný likér Becherovka.

Historické památky

Dominantou města je kostel sv. Máří Magdalény z roku 1737. Dále zde naleznete velké množství církevních staveb, např. pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla z roku 1898, kostel sv. Ondřeje z roku 1500 nebo ruiny kostela sv. Linharta ze 13. století. Velký význam má budova slavného grandhotelu Pupp, postaveného koncem 19. století. Dále se zde nalézá rozhledna Diana z roku 1914, vyhlídka Karla IV. z roku 1877 a nejstarší Goethova vyhlídka z roku 1889.

Lázně

Karlovy Vary jsou také známé lázeňské město. Místní lázeňství je založeno na využití minerálních vod, které vznikají v granitovém krystaliniku v hloubkách až 2000 m. Zdejší vody mají blahodárný vliv na žaludek a játra. Ve městě se nachází celkem 5 kolonád, z nichž nejznámější je Vřídelní kolonáda .

Turistické zajímavosti

Karlovy Vary jsou také známé pořádáním filmového festivalu. První festival se zde konal v roce 1946. Město je proslaveno výrobou porcelánu a bylinného likéru Becherovka. Nedaleko od Karlových Varů je CHKO Slavkovský les a Vojenský újezd Hradiště se specifickou flórou a faunou.

 Aura: 69Recenze: 1242011-04-25 20:10:39
Krásné západočeské město, uprostřed krásné krajiny. Obchody mají nápisy v ruštině a když platíte v hospodě za pivo, číšník vám řekne "Spasibo". Před vánocemi místo koled zněly z otevřeného okna ruské častušky. Naštěstí v parku u Alžbětiných lázní byly vánoční trhy a všichni prodejci mluvili česky - vlastně moravsky. Utratila jsem tam mnohem víc peněz, než jsem chtěla, v tom šoku. Ivana

Města a obce v okolí

Karlovy VaryBřezová (3.6km)Loket (10km)Radošov (10km)Horní Slavkov (11km)Královské Poříčí (14km)Nejdek (15km)Sokolov (17km)Jáchymov (15km)

Webmap: 1 2 3