TIXIK.cz » Regiony » Karlovarsko

Karlovarsko - ubytování, hotely, mapa, tipy na výlety, místopis (okres Karlovy Vary)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Karlovarsko: Hlídač pokojů
Karlovarsko Mapa Mapa hotelů Karlovarsko

KarlovarskoKarlovarsko

Související témata

Karlovarsko: Fotografie

Doporučené hotely Karlovarsko


Zobrazit všechny »


Karlovarsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Karlovarsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Karlovarsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 03:37:54, Nadmořská výška: 587m

Karlovarsko je především vyhledávanou lázeňskou oblastí, sousedící s Německem. Svoji popularitu získalo díky léčivým pramenům, které daly vzniknout světově proslulému lázeňství. Severozápad okresu tvoří masiv Krušných hor, východně se rozkládají Doupovské hory a jižně CHKO Slavkovský les. Postupně se celá oblast rozvíjí, po roce 1989 byly otevřeny nové hraniční přechody, rozvíjí se letní i zimní turistika, cykloturistika a to také díky napojení na množství turistických tras na německé straně hranice.

Lázeňské město Karlovy Vary

Tím opravdu nejznámějším fenoménem oblasti jsou ve světovém měřítku Karlovy Vary. Jejich dvanáct léčivých pramenů přitahovalo a přitahuje osobnosti z celého světa, včetně ruského cara Petra I. Velikého. Třináctým pramen je nazývána proslulá karlovarská Becherovka. Pohodovou atmosféru lázeňského města podtrhují kolonády a fasády historických domů. Karlovy Vary jsou i významným kulturním a kongresovým centrem. Relaxovat můžete v Japonské zahradě, navštívit můžete Městské divadlo, muzeum, hvězdárnu, Galerii umění, atd. Pobyt si můžete zpestřit výletem do okolí které rozhodně stojí za poznání. Kopcovitý terén okolo města poskytuje půvabné vyhlídky.

Turistické cíle na Karlovarsku

Lázně Jáchymov mají světový primát ve využití radioaktivní vody pro léčebné účely. Klínovec a okolí Božího Daru jsou vyhlášeným lyžařským střediskem. Navštívit můžete zámek v Bečově, Ostrově, zámek Chyše, zámek Valeč, premonstrátský klášter v Teplé, či zříceninu Andělský hrad s výhledem do širokého okolí. Na mnoha vrších jsou rozhledny a vyhlídky. Opomenout nemůžeme ani zříceniny Hartenštejn a Horní hrad - Hauenštejn. Velmi zajímavým cílem pro Váš výlet může být i nedaleký hrad Loket, který už patří do Sokolovského okresu, nebo návštěva dalších měst a městeček karlovarska – Nejdku, Nové Role, Ostrova nad Ohří, Toužimy a Žlutic. Karlovarsko je ale i krajinou rašelinných jezírek, lesů, luk a rozvinutých služeb pro letní i zimní turistiku.

Informace a fakta

GPS: 50.2132, 12.9698
Nadmořská výška: 587 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:40

Karlovarsko: Recenze

Karlovarsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Karlovy Vary (7km)Březová (7km)Radošov (7km)Horní Slavkov (14km)Loket (16km)Bečov nad Teplou (17km)Jáchymov (16km)Královské Poříčí (21km)Toužim (17km)Žlutice (19km)Nejdek (21km)Okounov (19km)Sokolov (24km)Abertamy (20km)Pernink (22km)Perštejn (21km)Nové Hamry (24km)Horní Blatná (24km)Klášterec nad Ohří (25km)Habartov (30km)Kadaň (28km)Vejprty (32km)Mariánské Lázně (34km)Bärenstein (32km)Konstantinovy Lázně (37km)Planá (42km)Tachov (52km)

Webmap: 1 2 3