TIXIK.cz » Města » Karlova Studánka

Ubytování Karlova Studánka, hotely Karlova Studánka

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Karlova Studánka: Hlídač pokojů
Karlova Studánka Mapa Mapa hotelů Karlova Studánka

Karlova StudánkaKarlova Studánka

Související témata

Satelitní mapa Karlovy Studánky, Karlova Studánka - počasí, Karlova Studánka: Fotografie

Doporučené hotely Karlova Studánka


Zobrazit všechny »


Karlova Studánka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Karlova Studánka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Karlova Studánka a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:48:18, Nadmořská výška: 783m, WWW stránky:

Minerální a klimatické lázně Karlova Studánka se nacházejí v úzkém, hluboce zařezaném údolí Bílé Opavy v centrální části Chráněné krajinné oblasti, CHKO Jeseníky , v České republice . Údajně je zde nejčistší vzduch v celé střední Evropě. Karlova Studánka leží 775 m n. m.

O lázních v Karlově studánce

V lázních a okolí vyvěrají uhličité, vápenato-hořečnaté prameny, které jsou lázeňsky využívány od roku 1785. V roce 1805 byly lázně Karlova Studánka pojmenovány po arcivévodovi Karlu Ludvíkovi. Dříve tu bývala železářská osada Hubertov a po založení lázní se používala žhavá struska z tamních vysokých pecí k ohřevu vody ke koupelím. Nejvyšší obsah kyseliny uhličité a železa má pramen Norbertův. K dalším známým pramenům patří Maxmiliánův, Karlův, Antonínův, Vilémův a Trubačský. Veřejnosti přístupný je i další pramen, který byl navrtaný v roce 1950 v lázeňském parku. Najdeme ho v nádherném pitném pavilonu. Léči se zde především nemoci srdeční a cévní, onemocnění pohybového systému a onemocnění dýchacích cest. Lázně nabízejí mnoho léčebných programů a procedur, jako je wellness, solná jeskyně, rehabilitace, finská sauna nebo vibrosauna.

Památky a turistické cíle

Malebné dřevěné lázeňské budovy v obci Karlova Studánka pochází většinou z prvních let po založení lázní, další byly vystavěny ve 30. letech 19 století. Cennými objekty jsou hlavně kaple sv. Huberta, dřevěný empírový kostel Uzdravení nemocných z roku 1829, hudební pavilon (1835) a empírový skleník (1875) . Tyto objekty vytvářejí spolu s dřevěnými roubenými budovami krajinářský jednotný celek. V lázeňském parku najdeme přírodní geologickou expozici vzorků jesenických hornin a na říčce Bílá Opava umělý vodopád. Karlova Studánka je turistickým centrem a východiskem do hlavní části CHKO Jeseníky.


Informace a fakta

GPS: 50.0732, 17.3073
Nadmořská výška: 783 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:47:15

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kstudanka.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, okolní příroda, rovinaté okolí, blízko do větších měst, lyžařské areály okolo, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, bar

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Karlova Studánka: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242012-02-07 22:03:40
Pěkný výlet je např. z Karlovy Studánky k vodopádům Bílé Opavy (7,5 km), je tam naučná stezka, nebo na delší výlet směrem k Pradědu nebo na Praděd a popřípadě i dál. V zimě ideální na běžky, ale terén je o dost náročnější než např. v Jizerských horách.

Města a obce v okolí

Karlova StudánkaMalá Morávka (6km)Karlovice (11km)Vernířovice (13km)Loučná nad Desnou (15km)Bruntál (15km)Sobotín (17km)Velké Losiny (19km)Rýmařov (15km)

Webmap: 1 2 3