TIXIK.cz » Města » Norsko » Finnmark » Karasjok

Karasjok - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Karasjok: Hlídač pokojů
Karasjok Mapa Mapa hotelů Karasjok

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Karasjoku, Karasjok: Fotografie

Doporučené hotely Karasjok


Zobrazit všechny »Karasjok: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Karasjok Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Karasjok a doprava, Čerpací stanice, benzinky
IdjajávriJezera21km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:26:23

Karasjok je město v Norsku . Nachází se na severovýchodě země ve vnitrozemí provincie Finnmark. Od hlavního města Oslo je město Karasjok vzdáleno necelých 1300 km vzdušnou čarou směrem na severovýchod. Karasjok je považován za hlavní město laponské oblasti v Norsku. Ve městě žije 2900 stálých obyvatel.

O městě Karasjok

Město Karasjok leží asi 18 km od hranic Finska a je považováno za hlavní město laponské oblasti Norska . Nežije tu tolik Laponců jako například v nedalekém městě Kautokeinu. Hlavním důvodem je zdejší sídlo Laponského parlamentu. Kromě toho ve městě Karasjok sídlí další laponské instituce. Jsou jimi například laponský rozhlas, knihovna, Laponské muzeum nebo krásný laponský park. Z Karasjoku se dají podnikat nejrůznější výlety do okolní nedotčené přírody.

Zajímavosti v Karasjoku

Ve městě Karasjok najdeme nejstarší dřevěný kostel provincie Finnmark. Kostel se jmenuje Gamlekirke a je to jediná budova ve městě, která přežila bombardování za 2. světové války. Kostel byl postaven v roce 1807. Aby jste lépe poznali laponskou kulturu, měli by jste určitě navštívit Sápmi park. Dozvíte se zde spoustu zajímavých věcí spojených s laponskou kulturou a vůbec životem v této oblasti. Můžete si zde zakoupit nezbytné suvenýry a posedět v příjemné kavárně. Jak už bylo zmíněno, ve městě Karasjok se nachází Laponský parlament. Parlament jako takový začal fungovat v roce 1989. Od roku 2000 sídlí parlament v Karasjoku v nové budově. Tato budova je celá obložena dřevem pocházejícím ze Sibiře. Zajímavý interiér si můžete prohlédnout. V letních měsících zde probíhají organizované prohlídky parlamentu. Prohlídka trvá asi půl hodiny. Další zajímavostí v Karasjoku je Laponské národní muzeum. Muzeum je věnováno dějinám a kultuře Laponců. Jsou zde bohaté sbírky nejrůznějších předmětů, nářadí a tradičních laponských oděvů.

Aktivity kolem Karasjoku

Kousek od města Karasjok vede naučná stezka Ássebákti. Tato stezka začíná asi 12 km od města směrem na západ u silnice Rv92. Stezka je dlouhá 3,5 km a vede lesem. Dorazíte až k zajímavým chýším postavených z drnů. Kolem města Karasjok se v zimě pořádají výlety s psím spřežením nebo také na lyžích. V letních měsících jsou to několikadenní túry po okolí. Tyto akce organizuje agentura Engholms Husky.

Ubytování, stravování

Karasjok je skromnější město a tomu také odpovídá nabídka ubytování. Nejlepší ubytování nabízí Rica Hotel Karasjok, který je umístěn v Sápmi parku. Zdejší pokoje jsou zařízeny v laponském stylu a hotel má výbornou restauraci. Levnější ubytování nabízí taktéž v Sápmi parku Gjestehus. Zde najdete také zařízené pokoje. Nabídka ale není tak široká a pokojů není tolik. Je vhodné si je zde zarezervovat předem. Další možností ubytování je v Karasjoku místní motel. Zde najdete základní vybavení. Pokud budete mít svůj spací pytel i něco ušetříte. Jinak Vám ho zde půjčí. Nejlevnější je Camping Karasjok ležící na svahu a má krásný výhled na řeku. Můžete tu přespat v laponských chatách. Z restaurací lze doporučit snad jen restauraci v hotelu Rica.

Doprava

Do města Karasjok se můžete dostat autobusovou dopravou. Autobusy jezdí do měst Alta , Lakselv , Hammerfest a Kirkenes . Autobusy finské společnosti se dostanate až do města Rovaniemi ve Finsku . Nejbližší letiště se nachází ve městě Lakselv , které od města Karasjok vzdáleno cca 70 km po silnici směrem na sever.


Informace a fakta

GPS: 69.45, 25.5
Nejbližší letiště: Letiště Banak, 72 km
Nejbližší hranice: Finsko, 15 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:31

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Karasjok: Recenze

Karasjok prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Karasjok

Webmap: 1 2 3