TIXIK.cz » Kaple jména Panny Marie

Kaple jména Panny Marie, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kaple jména Panny Marie: Hlídač pokojů
Kaple jména Panny Marie Mapa Mapa hotelů Kaple jména Panny Marie

Kaple jména Panny MarieKaple jména Panny Marie

Související témata

Kaple jména Panny Marie: Fotografie

Doporučené hotely Kaple jména Panny Marie


Zobrazit všechny »


Kaple jména Panny Marie: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kaple jména Panny Marie Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kaple jména Panny Marie a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kaple, Aktuální čas: 14:23:31, Adresa: Libějovice 62, 389 01 Libějovice, Česká republika

Kaple jména Panny Marie patří mezi nejvýznamnější církevní stavby v jižní části České republiky . Poutní kaple stojí v Lomci , 5 kilometrů od Netolic v okrese Strakonice. Místní vrcholně barokní kostel je postaven po vzoru „španělských kaplí“. Pozdější přístavby vtiskly, především interiéru, poněkud rokokový ráz.

Historie

Základní kámen položil hrabě Emanuel Buquoy roku 1692. Drobná, ale pozoruhodná stavba poutní kaple vznikla na přelomu 17. a 18. století jako díkuvzdání hraběte Buqoye za záchranu na moři. Centrální dispozici tvoří čtverec s připojenými čtvrtkruhy. Vystupující nároží jsou završena věžičkami vloženými do vykrojení střešní báně. Centrální je i oltář se zavěšeným baldachýnem. Sakristie byla ke kapli přistavěna až roku 1720. Roku 1735 byla přistavěna také rokoková kazatelna s figurálními reliéfy, schody na kazatelnu a také kůr. Interiér kaple je vyzdoben pozlaceným dřevem, čtrnácti obrazy Kalvárie a mnohými uměleckými díly. Hlavní dominantou stavby je původní monumentální oltář. Byl vyřezán na objednávku hraběte a je zmenšenou napodobeninou Berniniho papežského oltáře z chrámu sv. Petra v Římě. Pro svou osobitost byla stavba připisována osobitému tvůrci Janu Blažeji Santinimu. Stavba však nenese charakteristické rysy jeho autorského rukopisu, který je zřetelný například na stavbách Panny Marie Vítězné na Bílé hoře v Praze , či proboštství v Pohledu v okreseHavlíčkův Brod .


Informace a fakta

GPS: 49.0955, 14.1873
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:48:31

Kaple jména Panny Marie: Recenze

Kaple jména Panny Marie prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vodňany (6km)Sedlec (8km)Bavorov (8km)Malé Chrášťany (10km)Pištín (12km)Protivín (12km)Prachatice (17km)Hluboká nad Vltavou (19km)Purkarec (20km)

Webmap: 1 2 3