TIXIK.cz » Slovensko » Okres Kežmarok » Kaňon řeky Dunajec

Kaňon řeky Dunajec - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kaňon řeky Dunajec: Hlídač pokojů
Kaňon řeky Dunajec Mapa Mapa hotelů Kaňon řeky Dunajec

Související témata

Kaňon řeky Dunajec: Fotografie

Doporučené hotely Kaňon řeky Dunajec


Zobrazit všechny »Kaňon řeky Dunajec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kaňon řeky Dunajec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kaňon řeky Dunajec a doprava, Bankomaty
Svinka26km
Skalnatá chata26km
Mlynářka32km
Mořské oko33km
Krokiew36km
Mały Staw Polski34km
Gerlachovský štít32km
Wole Oko35km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kaňony, Aktuální čas: 15:47:02

Kaňon řeky Dunajec je říční soutěska a turistická atrakce na hranici mezi Polskem a Slovenskem . Díky své kráse a unikátnosti je Kaňon řeky Dunajec součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Kaňon od sebe odděluje území Malopolského vojvodství (Polsko) a Prešovského kraje (Slovensko) . Jedná se o přírodní jev, kdy si řeka Dunajec proráží cestu skrz pohoří Pieniny a vytváří úzké údolí. Kaňon řeky Dunajec je zasazen mezi skály, které v mnohém připomínají vápencové pohoří, především díky často bílému zbarvení. V oblasti najdete i vzácné rostlinné i živočišné druhy.

Projížďky na kánoích

Kaňon řeky Dunajec je velmi oblíbena mezi turisty. Návštěvníci mohou na řece absolvovat nezapomenutelnou projížďku na kánoi. Tato tradice pochází z počátku devatenáctého století. Tehdy se plaveb účastnili hlavně zámožnější obyvatelé z okolí. Návštěvníci začínají svou plavbu ve vesničce Sromowce Kąty a pokračují po proudu osmnáct kilometrů, které ujedou za necelé tři hodiny, až do města Szczawnica . Druhá část projížďky je kratší, měří pět kilometrů, a pokračuje ze Szczawnice do města Krościenko.

Krajina a zajímavosti

Skály tyčící se podél kaňonu dosahují v průměru výšky tří set metrů. Kaňon řeky Dunajec je úzká průrva, ve které řeka vytvořila celkem sedm zákrutů. Většina území v Pieninách je zalesněna. Místní vrcholy jsou většinou homolovitého tvaru. V okolí najdete mnohé architektonické zajímavosti, například Hrad Niedzica nebo zřícenina hradu Czorstyn přímo nad Dunajcem. Slovenská vesnička Červený Kláštor je vynikajícím výchozím bodem pro pěší nebo cyklistický výlet podél kaňonu.


Informace a fakta

GPS: 49.3943, 20.4085
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:27:33

Kaňon řeky Dunajec: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22922.4.2011 8:11:22
Pochopila jsem, že tento článek pojednává spíše o možnostech sjíždění Dunjace z polské strany. Na Slovensku je sjížděný úsek kratší, ale je velmi divoký, na řece můžete zažít četná dobrodružství a rozhodně nepřijedete do místa určení suší. Na Slovensku sjíždění Dunajce nebylo nikdy záležitostí bohatých lidí, kteří by tam snad jezdili z rozmaru, Také se nejezdí na kanoích, nýbrž na tzv. pltích, neboli vorech, kde sedíte ve vydlabané kládě, navázené na další, no vory každý zná, ne? je to tradice spojená spíš s prací dřevařů a vorařů, turistickou atrakcí se sjíždění na pltích stalo snad až ve 20. století. Vyjíždí se z Čereného Kláštora, vesnice, v níž je skutečně klášter, který lze navštívit, mají tam starobylou nádhernou bylinkovou lékarnu. Sjíždí se asi půl až jeden kilometr, peřeje jsou opravdu divoké. Zpátky se lze vrátit po turistické značce, většina cesty vede kolem řeky, je to pohodlný asi dvouhodinový pěší výlet. Kdo má za sebou několik dní pobytu v Tatrách a místo rozervané kamenité krajiny zatouží po něčem líbezném, kraj okolo Pienin je výbornou alternativou na odpočinkový výlet.

Města a obce v okolí

Červený Kláštor (0.5km)Spišská Belá (23km)Tatranská Lomnica (27km)Kežmarok (29km)Malý Slavkov (29km)Stará Lesná (30km)Nová Lesná (32km)Vrbov (34km)Veľký Slavkov (35km)