TIXIK.cz » Kaňon Bílé Opavy

Kaňon Bílé Opavy - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kaňon Bílé Opavy: Hlídač pokojů
Kaňon Bílé Opavy Mapa Mapa hotelů Kaňon Bílé Opavy

Kaňon Bílé OpavyKaňon Bílé Opavy

Související témata

Kaňon Bílé Opavy: Fotografie

Doporučené hotely Kaňon Bílé Opavy


Zobrazit všechny »


Kaňon Bílé Opavy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kaňon Bílé Opavy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kaňon Bílé Opavy a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kaňony, Aktuální čas: 06:10:09, Nadmořská výška: 1139m

Řeka Bílá Opava pramení na jižních svazích vrcholu Praděd. Na horním toku tvoří řeka kaňon s četnými peřejemi, kaskádami a vodopády. Je součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Kaňon je dlouhý 2,5 km a řeka Opava si tu razí cestu rulovými skalami. Bílá Opava tu překonává výškový rozdíl 400 m. Nejvyšší z vodopádů v kaňonu Velký vodopád dosahuje výšky 7,9 m a je součástí kaskády o výšce 16,4 m a délce 40 m. Kaňonem Bílé Opavy byla vyznačena naučná stezka a žlutá turistická značka. Výchozí bod k návštěvě Kaňonu je v lázeňském městečku Karlova Studánka u hotelu Hubertus. Přímo u vstupu do samotného kaňonu se vybírá vstupné. Turistická trasa dále pokračuje proti toku řeky Opavy. Jsou tu krásné přírodní scenérie. Toto území je označováno jako nejkrásnější v Jeseníkách. V oblasti je několik lávek a žebříků jež vedou nad korytem řeky a v těsné blízkosti vodopádů. V některých hůře schůdných a kluzkých místech je trasa jištěna řetězy. Cestu vedoucí kaňonem je vhodnější používat pro výstup a je otevřena pouze v letním období. V zimě je neschůdná.

Informace a fakta

GPS: 50.0779, 17.261
Nadmořská výška: 1139 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:36:12

Kaňon Bílé Opavy: Recenze

Kaňon Bílé Opavy prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Karlova Studánka (3.3km)Malá Morávka (8km)Vernířovice (11km)Loučná nad Desnou (12km)Karlovice (14km)Sobotín (14km)Velké Losiny (16km)Bruntál (18km)Rýmařov (16km)

Webmap: 1 2 3