TIXIK.cz » Regiony » Španělsko » Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kanárské ostrovy: Hlídač pokojů
Kanárské ostrovy Mapa Mapa hotelů Kanárské ostrovy

Související témata

Kanárské ostrovy: Fotografie

Doporučené hotely Kanárské ostrovy


Zobrazit všechny »Kanárské ostrovy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kanárské ostrovy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kanárské ostrovy a doprava
Sima de la ArrobadaJeskyně42km
Sardinia de Galdar LighthouseMajáky38km
Sardinia de Galdar BeachPláže39km
Montaña de GáldarKopce40km
Museo y Parque Arqueologico Cueva PintadaMuzea40km
Pico del GallegoKopce42km
Las Canteras BeachPláže49km
Las PalmasPláže49km
Parroquia del Santo CristoNáboženství49km
Alfredo KrausPamátníky49km
Loma del Ingeniero SalinasKopce50km
Casa ParroquialNáboženství45km
Iglesia de Jesucristo de Los Santos de Los UltimosNáboženství51km
Iglesia Mision EvangelicaNáboženství51km
Montaña de FirgasKopce48km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 19:51:56, Nadmořská výška: 1992m, WWW stránky:

Kanárské ostrovy jsou souostroví ležící v Atlantském oceánu západně od Afrického Maroka a Západní Sahary . I přes svoji polohu u Afrického kontinentu jsou součástí Španělského království.

Historie

Kanárské ostrovy jsou sopečného původu a vznikly v třetihorách – před 5 – 15 miliony lety. Na některých ostrovech je dodnes k vidění takzvaná měsíční krajina sopečného původu. Kanárské ostrovy znali již Římané, ale upadly v zapomnění. Znovu byly objeveny Portugalci ve 14. století. Pod Španělské království se Kanárské ostrovy dostaly až roku 1492, kdy je jako svou základnu použil Kryštof Kolumbus na své transatlantské cestě.

Sedm ostrovů

Do souostroví Kanárské ostrovy patří sedm hlavních ostrovů – Tenerife, Gran Canaria, El Hierro, La Palma, La Gomera , Fuerteventura, Lanzarote a několik menších ostrůvků. Půvabný jenapříklad ostrůvek sousedící s Lanzarote, Graciosa.

Přírodní krásy

Na ostrově Tenerife se nachází nejvyšší hora Španělska – Pico de Teide (3718 m) s vrcholem pokrytým od listopadu do dubna sněhem. Kanárské ostrovy mají krásnou přírodu a nádherné pláže. Na jejich území se nachází hned čtyři národní parky. Národní park na ostrově La Gomera je dokonce zapsán na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Východní a západní ostrovy

Ostrovy na východě mají spíše suché klima a hlavním zdrojem obživy je turismus. Na západních ostrovech je díky pasátu vlhčí klima a hojně se zde pěstují subtropické rostliny jako banány, cukrová třtina a palma datlová.

Pláže

Kanárské ostrovy mají díky své poloze celoročně příznivé klima, což umožňuje turistickou sezónu po celý rok. I v zimě se teploty vzduchu a vody pohybují kolem 20 °C. Kanárské ostrovy nabízí tradiční pláže se žlutým pískem, ale také pláže se sopečným černým pískem.


Informace a fakta

GPS: 28.5024, -15.7159
Nadmořská výška: 1992 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-29 11:28:07

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.turismodecanarias.com/canary-islands-spain/index.html

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: lázeňství, golf, poznávání památek UNESCO, rodinnou dovolenou, letní dovolenou

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kanárské ostrovy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292009-12-18 19:17:48
Rozhodně doporučuji, ale každý by měl vědět, kam jede. Každý ostrov je naprosto jiný. Mýtus o krásných plážích s bílým pískem platí pro Fuertevnturu či Gran Canariu, na Tenerife jsou snad dvě, jinak mají černý písek. Na některých ostrovech pláže ke koupání vůbec nejsou! Například na El Hierru není ani jedna klasická pláž. Místo toho jsou tam tzv. pisciny, tedy jakési bazény v zátokách. Opalujete se na uměle vytvořených platformách z lávy a do moře chodíte přímo po schůdkách. Na La Palmě pláze jsou, ale jen s černým pískem (mají své kouzlo, zejména když je omývá moře a svítí na ně slunce, nejsou černé, ale přímo stříbrné) . Jsou tam také ty bazény. Na La Palmě jsou nádherné túry - na los Tiles a vodopády Marcos y Cordero, kam se jde přímo tunely ve skále okolo acuaduktů, které rozvádějí vodu po ostrově. Další krásný výlet je do kráteru Caldera de Taburiente, kam se můžete nechat vyvézt gazíkem a pak sestupujete asi 5 hodin přímo korytem potoka a pozorujete nádherné divoké, rozervané skalní scenérie. Tenerife a gran canaria je pro lidi, co mají rádi ruch - bary, diskotéky, všude plno lidí, celé zastupy, takže to zkazí i dojem z nádherného NP Teide. Co se dá dělat, každý to chce vidět. Neméně nádherné scenérie jsou na Lanzarote, láva vůbec není smutná, je barevná, nádherná! Už kvůli lávové krajině a pozoruhodným stavbám Césara Manriquea stojí za to tam jet. Výlet lodí na sousední Graciosu nemá chybu! Bílý písek, nádherná příroda a na celé pláži můžete být sami. Přijedete lodí z Lanzarote, hned v přístavu je půjčovna kol a na pláž si dojedete na kole, ostrůvek je malý, dá se projet za den. Vedle Gomery a El Hierra mě ostrov Lanzarote uchvátil, jezdím tam opakovaně a vždycky objevím kout, kde jsem ještě nebyla. Jsou tam pláže, ale daleko lepší jsou procházky okolo divokého oceánu nebo NP Tierra del Fuego. Když navštívíte Centro visitantes (Centrum návštěvníků) , lze po parku chodit i s průvodcem, v malých skupinkách, oblastmi, kudy se běžně nechodí. Volím ubytování v soukromí, mimo turistická centra. Na La Palmě jsme měli celý domek v městečku uprostřed ostrova, El Paso se to jemnovalo, každé ráno tam vozili čerstvé ryby, nádhera. O Gomeře a El Hierru nemluvě, to jsou ostrovy ještě neobjevené, ale taková náhorní rovina San Andrés na El Hierru, vedle toho rozervaný el Sabinal s bizarními, větrem tvarovanými několik staletí starými jalovci, to se hned tak někde nevidí. Než někdo na Kanáry pojedete, fakt si nastudujte, jaký ten který ostrov je. Od každého lze čekat něco jiného a neznalý člověk může zklamán, nebo naopak příjemně překvapen. Také mýtus o teplém počasí po celý rok tak úplně neplatí, samozřejmě Fuertevnetura ano, ale na El Hierru by Vám byla zima a oceán také není Středozemní moře, je studený. JInak doporučuji

Města a obce v okolí

Agaete (45km)Las Palmas de Gran Canaria (51km)

Webmap: 1 2 3