TIXIK.cz » Města » Kamnik

Kamnik - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kamnik: Hlídač pokojů
Kamnik Mapa Mapa hotelů Kamnik

Související témata

Satelitní mapa Kamniku, Kamnik: Fotografie

Doporučené hotely Kamnik


Zobrazit všechny »Kamnik: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kamnik Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kamnik a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:16:41, Nadmořská výška: 370m, WWW stránky:

Plusy

dostatečná nabídka ubytování

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
paragliding

Aktivity

paragliding
horská kola
jízda na koni
rybaření
lukostřelba


Informace a fakta

GPS: 46.2197, 14.6094
Nadmořská výška: 370 m
Nejbližší hranice: Rakousko, 17 km
Vzdálenost do hlavního města: Lublaň, 20 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 04:53:40

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kamnik.si/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, , blízko do větších měst, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kamnik: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:00:43
Kamnik je jedno z nejstarších měst ve Slovinsku . Nachází se ve střední části země. Od hlavního města Lublaně je město Kamnik vzdáleno přibližně 23 kilometrů.

Historie Kamnik

Historie města Kamnik sahá hluboko do minulosti. První písemná zmínka o osadě v místě, kde je dnešní Kamnik pochází již z 11. století. Statut města získala tato osada ve 13. století. Městu Kamnik dala název jeho poloha v podhůří Kamnincko - Savinjských Alp. V centru města zůstala zachována část středověkého městského jádra. Zřejmě nejvýznamnější památkou města Kamnik je Malý hrad. Ten se nachází na vyvýšenině ve středu města. V dřívějších dobách hrad sloužil jako ochrana před vstupem do Tuhinjské doliny, která byla významnou spojnicí mezi Lublaní a Celjskou kotlinou. Další významnou památkou v Kamniku je kostel sv. Eligija ze 13. století. V kostele se nachází vzácné fresky z 15. století. Na levém břehu řeky Kamniška Bistrica se na vyvýšenině nachází ruiny Starého hradu. Kromě kostela sv. Eligija se ve městě Kamnik nachází ještě několik významných duchovních památek. Největší a nevýznamnější z nich je františkánský klášter z roku 1492. Klášter se nachází na Františkánském náměstí. V knihovně kláštera jsou uloženy staré teologické, vědecké a filozofické spisy. Mezi další významné stavby můžeme zařadit i kostel Neposkvrněného početí P. Marie. V kostele jsou k vidění nejstarší slovinské varhany pocházející z roku 1680.

Turistické informace Kamnik

Kromě historických památek můžete ve městě Kamnik navštívit i několik muzeí a galerií. Na hlavním náměstí je turistům k dispozici turistické informační centrum. Kamnik nabízí také množství ubytovacích zařízení. Od penzionů, hotelů až po horské chaty. V bohatém zastoupení jsou zde i restaurace a bary. V blízkém okolí města Kamnik se nachází lyžařské centrum Big Mountain a lázně Snovik. Kromě lázeňských bazénů je možno využít i krytý bazén Cirius. Na své si zde přijdou i milovníci golfu. Golfové hřiště Arboretum je vzdálené necelé 3 kilometry. V blízkosti golfového hřiště se nachází nádherný park s květinovými záhony. Mezi další sportovní zařízení města Kamnik patří horolezecká stěna, fotbalové hřiště, hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty a bowling. Kamnik taktéž podporuje turistiku a cykloturistiku. Okolní Alpy nabízí překrásné turistické stezky.

Doprava Kamnik

Do města Kamnik se můžete dostat s využitím letecké dopravy. Nejbližší mezinárodní letiště Lublaň je vzdálené necelých 12 kilometrů. Další možností je využití vlastní dopravy nebo veřejné autobusové dopravy. Městem prochází silnice první třídy vedoucí přímo z hlavního města Lublaně. Městem Kamnik prochází též železniční trať.

Města a obce v okolí

KamnikSmlednik (15km)Preddvor (17km)Kranj (19km)Lublaň (20km)Mozirje (30km)Trbovlje (34km)Škofljica (26km)Radovljica (37km)

Webmap: 1 2 3