TIXIK.cz » Řecko » Jižní Egeis » Dodecanese » Kámiros

Kámiros, Řecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kámiros: Hlídač pokojů
Kámiros Mapa Mapa hotelů Kámiros

KámirosKámiros

Související témata

Kámiros: Fotografie

Doporučené hotely Kámiros


Zobrazit všechny »


Kámiros: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kámiros Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kámiros a doprava
Panormitis - Rodos20km
Kolos Rhodský30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 00:00:52

Kámiros jsou pozůstatky starobylého antického města v Řecku . Jedná se o významné archeologické naleziště a vyhledávaný turistický cíl. Kámiros je jedním ze tří nejzachovalejších antických měst. Najdeme jej v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos. V roce 226 bylo toto město zničené zemětřesením. Ve 30. letech 20. století tu italští archeologové objevili pozůstatky chrámu a po té celého města. V dolní části Kámiros jsou půdorysy malého jónského chrámu, dórského chrámu, pozůstatky obětních oltářů, ruiny studny a podstavce soch. V místech, kudy dříve vedla hlavní silnice jsou základy velkých domů. Sloupy Kámiros, které stávaly kolem nádvoří domů byly opět vztyčeny. Hlavní ulice vedla na malé návrší k akropoli. U akropole je přes 200 m dlouhá sloupová síň stoa. Kolem Kámiros je dvojité sloupořadí, které původně tvořilo 152 sloupů. Za sloupovou síní stával chrám bohyně Athény. Z chrámu Kámiros se téměř nic nedochovalo. Akropole byla vystavěna v 6. století př.n.l. a pod ní byla cisterna na vodu. Ve městě byl vodovod, což dokazují trubky, kterou jsou vidět na několika místech města.

Informace a fakta

GPS: 36.3364, 27.9213
Nadmořská výška: 100 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:16:03

Kámiros: Recenze

Kámiros prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Theologos (11km)Pastida (20km)Faliraki (25km)Kalithea (29km)Rhodos (30km)Haraki (24km)Lárdos (28km)Pefki (31km)Kiotari (32km)

Webmap: 1 2 3