TIXIK.cz » Písek » Kamenný most v Písku

Kamenný most v Písku - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kamenný most v Písku: Hlídač pokojů
Kamenný most v Písku Mapa Mapa hotelů Kamenný most v Písku

Související témata

Kamenný most v Písku: Fotografie

Doporučené hotely Kamenný most v Písku


Zobrazit všechny »Kamenný most v Písku: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kamenný most v Písku Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kamenný most v Písku a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mosty, Aktuální čas: 17:33:33, Nadmořská výška: 362m

Kamenný most v Písku je nejstarším dochovaným mostem v České republice a jedním z nejstarších mostů ve střední Evropě. Nachází se ve městě Písek v jihočeském kraji, asi 45 kilometrů od krajského města České Budějovice . Kamenný most v Písku je gotická stavba, která byla postavena ve 13. století Přemyslem Otakarem II. Je dlouhý 111 metrů a široký více než 6 metrů. Kamenný most v Písku byl původně po obou stranách zakončený obrannými věžemi, které se bohužel do dnešní doby nedochovaly. Na levém břehu řeky jsou dodnes k vidění některé jejich fragmenty. Kamenný most v Písku dnes vede přes řeku Otavu, její koryto sem však bylo uměle svedeno až po výstavbě mostu. Most stojí na 6 pilířích a je zdoben replikami barokních soch např. sv. Jana Nepomuckého nebo Panny Marie a křížem s Kristem měřícím 6 metrů. Kamenný most v Písku byl roku 1989 zcela poprávu vyhlášen Národní kultrurní památkou. V srpnu roku 2002 byl Kamenný most v Písku zaplaven katastrofickou povodní, jež strhla většinu kamenného zábradlí a některé sochy. Hladina řeky v té době dosahovala až 2 metry nad vozovku. I přes toto všechno, Kamenný most v Písku přečkal povodně bez většího poškození, většina stržených kamenů byla nalezena a znovu nainstalována. Další zatěžkávací zkouškou byl orkán Kyrill v lednu roku 2007, který strhl Kříž s Kristem. Po několika dnech však byl na dně řeky nalezen a na Kamenný most v Písku bez většího poškození nainstalován zpět.

Informace a fakta

GPS: 49.3098, 14.1456
Nadmořská výška: 362 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:33

Kamenný most v Písku: Recenze

Kamenný most v Písku prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Písek (0.2km)Protivín (14km)Varvažov (14km)Strakonice (18km)Bechyně (23km)Týn nad Vltavou (22km)Vodňany (18km)Blatná (23km)Bavorov (21km)

Webmap: 1 2 3