TIXIK.cz » Města » Ukrajina » Kamenec Podolský

Kamenec Podolský - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kamenec Podolský: Hlídač pokojů
Kamenec Podolský Mapa Mapa hotelů Kamenec Podolský

Kamenec PodolskýKamenec Podolský

Související témata

Největší města na Ukrajině, Satelitní mapa Ukrajiny, Kamenec Podolský: Fotografie

Doporučené hotely Kamenec Podolský


Zobrazit všechny »


Kamenec Podolský: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kamenec Podolský Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Kamenec Podolský a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Cathedral of Saints Peter and PaulKatedrály1km
Pevnost Kamenec PodolskyPevnosti2km
Pryvorottya DrugeJezera13km
Pevnost ChotynHrady a zámky19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:27:54, WWW stránky:

Kamenec Podolský je druhé historicky nejvýznamnější město Ukrajiny . Zároveň jde o jedno z nejhezčích měst v zemi. Nachází se v jihozápadní části země, poblíž trojhraničí UkrajinaRumunskoMoldávie , na řece Smotryč. V současnosti zde žije okolo 100 000 obyvatel. Kamenec Podolský láká návštěvníky na své památky a celou řadu akcí a festivalů, které se tu konají během roku.

Jeden ze Sedmi divů Ukrajiny

Kamenec Podolský je druhým největším městem Chmelnycké oblasti. Ve městě sídlí diecéze a je to jedno z center katolictví na Ukrajině. V posledních letech jde také o jedno z nejvýznamnějších turistických center Ukrajiny. Za svoji popularitu město vděčí krásným památkám a bohatému kulturnímu životu. Kamenec Podolský je jinak také důležitým hospodářským a vzdělávacím centrem celého regionu. Zdejší historický komplex byl zařazen mezi Sedm divů Ukrajiny.

Turistické zajímavosti

Na území města Kamenec Podolský se dochovala řada nádherných památek. Dominantou je jeden z nejstarších ukrajinských hradů, tzv. Turecká pevnost. Hrad byl postaven v druhé polovině 14. století. Dnes tu najdeme historické muzeum. Mezi další zajímavé památky ve městě patří pozůstatky hradeb z konce 14. století, stará budova radnice, dominikánský kostel ze 16. století, kostel sv. Petra a Pavla pocházející ze 16. století, katolický dóm a Turecký most přes řeku Smotryč. Ve městě se toho však nachází ještě mnohem více. Staré Město je údajně jedno z historicky a architektonicky nejbohatších starých měst na celé Ukrajině. Oblíbeným místem pro milovníky přírody je Smotrytsky kaňon, který je součástí Národního parku Podolski Tovtry. Odpočinout si ale také můžete v městském parku Komosomolskyy nebo v místní botanické zahradě.

Muzea ve městě Kamenec Podolský

Kamenec Podolský nabízí také celou řadu muzeí. Mezi ta nejnavštěvovanější patří již zmíněné historické muzeum, které sídlí v hradu, Státní historické muzeum Kamenec Podolský, které přibližuje historii města, a umělecké muzeum se 120 000 exponáty.

Zábava

Kamenec Podolský také dějištěm nesčetných kulturních událostí, hostí řadu festivalů a pořádá mnoho divadelních a hudebních vystoupení. Mezi nejvýznamnější festivaly patří festival Terra Heroica, během něhož jsou rekonstruovány historické bitvy a turnaje. Dále je to multikulturní "Festival sedmi kultur" a umělecký "Festival svobodných lidí". Významnou oslavou je také den města. Každoročně se tu koná i ukrajinské mistrovství v letech balónem a automobilové závody.

Turistické služby

Kamenec Podolský disponuje také širokou nabídkou ubytování. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí evropský standard. Nechybí tu ani celá řada restaurací. Ty vaří většinou ukrajinskou či evropskou kuchyni.

Historie

Oblast dnešího města byla osídlena již ve starověku. Současné město Kamenec Podolský bylo založeno na přelomu 12. a 13. století. První písemná zmínka o městě však pochází z roku 1374.

Doprava

Kamenec Podolský je nejlépe dostupný autem, autobusem a vlakem. Autem se sem dostanete po silnici č. P48, H03, T2326, T2317 nebo silnici č. T2321. Nejbližší letiště se nachází v Černovici (Chernivtsi International Airport), vzdálené cca 70 km od města Kamenec Podolský. Vlakové nádraží je v západní části města. Po městě se lze pohybovat autobusy nebo taxíky.


Informace a fakta

GPS: 48.6817, 26.5837
Nadmořská výška: 221 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 8:16:52

Kamenec Podolský: Recenze

Kamenec Podolský prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí