TIXIK.cz » Jezera » Chomutov » Kamencové jezero

Kamencové jezero - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kamencové jezero: Hlídač pokojů
Kamencové jezero Mapa Mapa hotelů Kamencové jezero

Související témata

Kamencové jezero: Fotografie

Doporučené hotely Kamencové jezero


Zobrazit všechny »Kamencové jezero: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kamencové jezero Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kamencové jezero a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 21:41:44, Adresa: Tomáše ze Štítného, Chomutov, Česká republika, Telefon: +420 474 688 029, WWW stránky:

Kamencové jezero je český unikát. Nachází se v Ústeckém kraji nedaleko Chomutova. Kamencové jezero nejspíš vzniklo na počátku 19. století zatopením lomu, ve kterém se těžily kamencové břidlice. Voda je obohacena o mnoho látek jako jsou dusitany, dusičnany, sírany, chloridy, železo, draslík, vápník a amoniak. Vzhledem k tomu, že voda obsahuje více než jedno procento kamence, tak se jedná o takzvanou "mrtvou vodu", ve které nerostou řasy ani sinice. Kvůli čistotě je Kamencové jezero vyhledávané v letních měsících. U jezera jsou písčité i travnaté pláže. Dříve byly v blízkosti jezera lázně Kamencova huť, ve kterých se léčily katary horních cest dýchacích, ženské nemoci, anémie a jiné choroby.

Informace a fakta

GPS: 50.4726, 13.4245
Je pobřeží jezera členité?:
Jaký má jezero tvar?:
Objem jezera (m3):
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Youtube:
Služby:
Aktivity:
Jak jezero vzniklo?:
Plusy:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:44:28

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kamencovejezero.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: jízda na koních, potápění, lodičky, wakeboarding, tenis, golf
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, bungalovy, bar, restaurace, pláž

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kamencové jezero: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 62010-09-25 10:16:42
Tak sem jezdím každým rokem na dovolenou.Bez Kamenčáku si už léto nedokážu vůlbec představit.Voda je krásně čistá a průzračná.Navíc se mi moc líbí,jak je o jezero postaráno.Každým rokem přibývají nové a nové atrakce na vodě,přibývají stánky.Projela jsem hodně kempů,ale tak čisté sociální zařízení,jako na Kamenčáku,jsem nikde neviděla!!!Už se těím na příští léto,až tam znovu vyrazím :-)
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 20:02:30
Při cestě do Chomutova jsem se zastavila u kamencového jezera. Je to český unikát a samotné jezero je moc krásné. Můžeme se zde koupat, nebo projíždět na lodičkách a voda je cítit a obsahuje kamenec , kteří muži používali po holení a má léčivé účinky.

Města a obce v okolí

Chomutov (1.4km)Jirkov (3km)Kadaň (15km)Obrnice (20km)Klášterec nad Ohří (19km)Žatec (18km)Litvínov (20km)Kurort Seiffen (20km)Perštejn (24km)

Webmap: 1 2 3