Kalvárie Cvikov, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kalvárie Cvikov: Hlídač pokojů
Kalvárie Cvikov Mapa Mapa hotelů Kalvárie Cvikov

Související témata

Kalvárie Cvikov: Fotografie

Doporučené hotely Kalvárie Cvikov


Zobrazit všechny »Kalvárie Cvikov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kalvárie Cvikov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kalvárie Cvikov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Milštejn3km
Ortel4km
Ajeto Sklářská krčma6km
Boží hrob u Velenic8km
Průrva Ploučnice14km
Bod Trojzemí16km
Vyhlídka Hrádek15km
Konojedské bochníky27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické stezky, Aktuální čas: 23:34:46, Nadmořská výška: 436m

Kalvárie Cvikov je stará křížová cesta vedoucí na Křížových vrch nad městem Cvikov , v Česku . Naleznete jí přesně cca 1,5 km severovýchodně od Cvikova.

Křížový vrch u Cvikova

Kalvárie Cvikov začala vznikat díky punčochářovi Johannu Franzovi Richterovi, který se tu v roce 1728 usadil. Právě on začal spolu s Florianem Friedrichem budovat toto poutní místo. Bylo mu povoleno postavit tu poustevnu. V roce 1729 vztyčili na zdejším skalnatém vrcholku tři kříže. O rok později byla zahájena stavba kamenného Božího hrobu. U něho vyrostla i dřevěná kaple, která byla vysvěcena 24. července 1735. Cesta vedoucí ke kapli se pomalu díky několika dobrodincům začala měnit v křížovou cestu. Několik lidí tu totiž nechalo na své náklady postavit 8 zděných malých kapliček s nejdůležitějšími zastaveními Ježíšova utrpení. Později tu vyrostly ještě další kapličky. V roce 1847 byla vysvěcená na místě staré dřevěné kapličky nová kamenná kaple. V roce 1883 byla kolem cesty vysázena lipová alej. Bohužel později, po 2. světové válce, Kalvárie Cvikov chátrala. Naštěstí ale byla v roce 1991 opravena. Dnes si tu lidé mohou prohlédnout v lipové aleji 14 kaplí se zasklenými plastickými výjevy, který pocházejí z konce 19. století a jednu větší výklenkovou kapli na úpatí vrchu s reliéfem Krista na hoře Olivetské.


Informace a fakta

GPS: 50.7882, 14.6437
Nadmořská výška: 436 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:44:23

Kalvárie Cvikov: Recenze

Kalvárie Cvikov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nový Bor (7km)Kytlice (8km)Jablonné v Podještědí (9km)Kamenický Šenov (12km)Rynoltice (12km)Jiřetín pod Jedlovou (11km)Chřibská (14km)Česká Kamenice (16km)Česká Lípa (14km)

Webmap: 1 2 3