TIXIK.cz » Města » Kalkan

Kalkan - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kalkan: Hlídač pokojů
Kalkan Mapa Mapa hotelů Kalkan

Související témata

Satelitní mapa Kalkanu, Kalkan: Fotografie

Doporučené hotely Kalkan


Zobrazit všechny »Kalkan: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kalkan Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kalkan a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:57:15

Kalkan je malebné staré rybářské městečko na tureckém pobřeží. Nachází se na jihu Turecka , v malé zátoce Středozemního moře, obklopené pohořím Taurus, asi 220 km od města Antalaya. Kalkan má průměrně 300 slunečných dní za rok.

Pohledy do historie

Kalkan je překrásné místo s bohatou historií. Až do počátku 20. století byla většina obyvatel Řeky. Ti Kalkan opustili v roce 1923, kdy po řecko – turecké válce došlo k výměně obyvatelstva. Až do roku 1970 byl Kalkan důležitým a také jediným přístavem pro okolí. Toto staré rybářské městečko je známé pro své starobylé bílé domky, ozdobené zářivě barevnými květinami. I když je tam čím dál tím více patrný rozrůstající se turismus, zachovalo si město Kalkan tradiční turecký nádech. K nejbližším archeologickým lokalitám patří nedaleká Patara s pozůstatky staveb z doby římské.

Pláže

V roce 2007 byl Kalkan v Británii uveden mezi nejlepší turecké destinace a stal se oblíbeným místem zejména britských turistů. I přes to je Kalkan spíše poklidným místem pro strávení romantické dovolené. Přímo ve městě se nachází oblázková pláž s křišťálově čistým mořem a s možností zapůjčení lehátek a slunečníků. Čím dále od města směrem na východ, tím je pláž prázdnější. Pokud milujete spíše písečné pláže, vydejte se do nedaleké Patary směrem na západ nebo na pláž Kaputas směrem na východ. Obě pláže mají tyrkysové vody Středozemního moře. Ve východní části pláže Kaputas se nachází Modrá jeskyně, do které se z Kalkanu vypravují výletní lodě. Kromě těchto větších pláží je v okolí Kalkanu mnoho menších pláží, na kterých se při troše štěstí ocitnete zcela sami.

Turistické informace

V městečku Kalkan jsou dostupné veškeré služby, od autopůjčoven, půjčoven lodí, provozoven vodních sportů (vodní lyže, parasailing, jízda na banánech,…) až po množství obchodů, ubytovacích zařízení, cestovních služeb, barů a restaurací, proslavených svými střešními terasami. Každý čtvrtek je v křivolakých uličkách Kalkanu trh, na kterém si můžete zakoupit například některé z místních ručně vyráběných koberců, zlatých a stříbrných šperků, barevného skla nebo levného a kvalitního oblečení.

Doprava

Do města Kalkan se můžete dostat letadlem na letiště Dalaman , vzdáleném přibližně 145 km a odtamtud pak autobusem. Další možnost je vlastní doprava, kterou můžete uskutečnit po pevnině nebo s využitím trajektu do některého z větších měst na jižním pobřeží. V městečku Kalkan je též přístav, do kterého se můžete dostat menší lodí.

Plusy

pobyty u moře
lesy
mírné klima

Služby

bankomat


Informace a fakta

GPS: 36.2656, 29.4153
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:53:09

Kalkan: Recenze

Kalkan prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kalkan (0km)Adaköy (9km)Kas (21km)Gey (29km)Alınca (32km)Faralya (36km)Ovacik (42km)Kayaköy (45km)Fethiye (48km)

Webmap: 1 2 3