TIXIK.cz » Města » Kalisz

Ubytování Kalisz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kalisz: Hlídač pokojů
Kalisz Mapa Mapa hotelů Kalisz

Související témata

Satelitní mapa Kalisze, Autopůjčovny v Kaliszi, Kalisz - počasí, Kalisz: Fotografie

Doporučené hotely Kalisz


Zobrazit všechny »Kalisz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kalisz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kaliszi, Plánovač výletů, Kalisz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:18:00, WWW stránky:

Kalisz je historické město v Polsku , které má ze všech měst v zemi nejdelší zdokumentované dějiny. Rozkládá se ve střední části země, ve Velkopolském vojvodství, na řece Prosně. Kalisz je důležité průmyslové a obchodní centrum pro celý region. Město láká návštěvníky na své krásné historické centrum a památky.

Pohledy do historie

Historie města sahá až do starověku. Již slavný Klaudios Ptolemaios se o něm zmiňuje ve svém díle “Geografia“ jako o obchodní osadě na Jantarové stezce mezi Římskou říší a Baltským mořem. Jedná se tak o jedno z nejstarších měst v Polsku . Mezi lety 1253 - 1260 získala obec městská práva. V současnosti tam žije okolo 110 000 obyvatel.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvyhledávanější turistické zajímavosti patří zdejší městský park "Planty", který je asi 700 m dlouhý a 30 - 60 m široký. Park vznikl ve 40. letech 20. století po zasypání kanálu Babinka, který byl německými okupanty zasypán sutí z domů bývalé židovské čtvrti a knihami z polských a židovských knihoven. Na památku této události stojí v parku od roku 1979 památník od Władysława Kościelniaka - Pomník knihy. Dále je zajímavá radnice se svojí věží, která nabízí nejen krásný výhled na město, ale také menší expozici vztahující se k dějinám města. Pokud by jste se chtěli dozvědět o dlouhé historii města Kalisz více, tak určitě navštivte Krajské muzeum, které sídlí v ulici Kosciuszki 12. V muzeu jsou vystaveny archeologické nálezy a historické artefakty spojené s historií města a jeho okolí. Ti, co mají rádi umění, by se měli vydat do zdejšího Střediska kresby a grafiky. Nachází se v místním jezuitském semináři, v ulici Kolegialna 4 a jsou tam vystaveny díla místních umělců. V Kaliszu se také nachází řada zajímavých církevních staveb. Nejstarší z nich je kostel sv. Mikuláše ze 13. století. Dále je to bývalý bernardinský kostel z roku 1607, který má bohatou barokní výzdobu a kolegiátní kostel z roku 1353, který je oblíbeným poutním místem. Za svojí popularitu vděčí údajně zázračnému obrazu Svaté rodiny, který pochází ze 17. století. Na jižním okraji města Kalisz stojí krásný dřevěný kostel sv. Vojtěcha.

Turistické služby

Kalisz má poměrně širokou nabídku kvalitního ubytování, kterou naleznete ZDE . Kalisz má i dostatek stravovacích zařízení. Mezi ty nejoblíbenější patří restaurace Zlota Rybka, kde můžete ochutnat výborné mořské plody a restaurace Baja Mexico, kde připravují různé mexické speciality. Nejlevněji a dobře se můžete najíst v baru Maleńki, který je stále plný.

Zábava

Pokud budete chtít ve městě Kalisz vyrazit za noční zábavou, tak se vydejte do střediska kultury a umění, kde se pravidelně konají různé akce a je tam i příjemná pivnice. Kalisz během roku hostí řadu festivalů, oslav a svátků. Mezi ty nejznámější patří každoročně v květnu se konající "Divadelní setkání ve městě Kalisz" a "Mezinárodní klavírní jazzový festival", který se koná každý rok koncem listopadu.

Doprava

Kalisz je dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Lodži (Łódź Władysław Reymont Airport) , Wrocławi (Copernicus Airport Wrocław) a Poznani (Poznań-Ławica Airport) . Autem se tam dostanete po silnici č. 25, č. 12, č.471, č. 470 a č. 450. Autobusové i vlakové nádraží se nachází nedaleko od sebe, asi 2 km jihozápadně od historického centra, do kterého se dostanete pomocí autobusů č. 11, 18, 19 a 22. Autobusy odtud také jezdí pravidelně např. do Poznaně a Wrocławi . Vlaky jezdí pravidelně do Lodže , Varšavy , Wrocławi i Poznaně .

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

textilní
potravinářský


Informace a fakta

GPS: 51.7608, 18.0897
Nadmořská výška: 109 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:12:15

Kalisz: Recenze

Kalisz prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kalisz (0km)Tłokinia (6km)Wolica (7km)Górzno (18km)Ostrów Wielkopolski (22km)Pleszew (26km)Antonin (32km)Ostrzeszów (39km)Kobyla Góra (46km)

Webmap: 1 2 3