TIXIK.cz » Města » Kaliningrad

Kaliningrad - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kaliningrad: Hlídač pokojů
Kaliningrad Mapa Mapa hotelů Kaliningrad

Související témata

Satelitní mapa Kaliningradu, Penziony v Kaliningradu, Luxusní ubytování v Kaliningradu, Kaliningrad: Fotografie

Doporučené hotely Kaliningrad


Zobrazit všechny »Kaliningrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kaliningrad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kaliningradu, Plánovač výletů, Kaliningrad a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:21:20, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 54.7119, 20.5153
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 08:09:10

Kaliningrad: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:52:41
Kaliningrad je hlavní město Kaliningradské oblasti, exklávy Ruska . Kaliningradská oblast není spojena s Ruskem , ale je obklopena Polskem a Litvou . Rozkládá se u ústí řeky Pregola do Baltského moře. V současnosti zde žije okolo 430 000 obyvatel.

Historie

Na území dnešního města stála osada již od 3. století n.l. Ta však byla zničena při dobývání Pruska křižáky. Ti založili Kaliningrad v roce 1255 na počest českého krále Přemysla Otakara II. Kolem roku 1290 získalo město městská práva. Roku 1701 město připadlo Prusku a ve stejném roce zde byl Fridrich I. korunován pruským králem. Během druhé světové války byl Kaliningrad významným přístavem. 9. dubna 1945 však město dobyla po čtyřdenní bitvě Rudá armáda. Po Postupimské konferenci připadlo město Sovětskému svazu. Rozpad Sovětského svazu způsobil, že se Kaliningrad s celou oblastí stal exklávou Ruska .

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří Kalingradská katedrála, Sackheimská brána, Královská brána, Brandenburská brána, dominanta a symbol města Dům Sovětů , Kalinigradská Zoo , centrální náměstí Vítězství, Kantova Univerzita a staré městské hradby. Ti co mají rádi muzea by se určitě měli vydat do Muzea světových oceánů . Mezi další vyhledávaná muzea patří muzeum Amber, muzeum Bunker a Jantarové muzeum. Oblast Kaliningradu je místem, kde se těží 90 procent světové produkce jantaru. Kaliningrad hostí během roku celou řadu oslav a festivalů. Tou nejvýznamnější akcí je Jazz Festival 'Don Chento Jazz', který se koná v srpnu.
Kaliningrad je místo, kde žilo mnoho významných osobností. Tou nejznamnější a nejvýznamnější postavou je německý filozof Immanuel Kant.

Města a obce v okolí

KaliningradZelenogradsk (28km)Svetlogorsk (34km)

Webmap: 1 2 3