TIXIK.cz » Města » Kalampaka

Kalampaka - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kalampaka: Hlídač pokojů
Kalampaka Mapa Mapa hotelů Kalampaka

Související témata

Penziony v Kalabace, Apartmány v Kalabace, Levné ubytování v Kalabace, Luxusní ubytování v Kalabace, Satelitní mapa Kalabaky, Kalampaka: Fotografie

Doporučené hotely Kalampaka


Zobrazit všechny »Kalampaka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kalampaka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kalabaka a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:11:10

Kalampaka, také nazývané Kalampáka, Kalabaka, Kalambaka nebo Kalabaki, je město v centrálním Řecku , v prefektuře Tricala. Nachází se cca 160 km jihozápadně od města Soluň. Kalampaka leží mezi pohořími Pindos a Chasia. Je proslaveno především nedalekými skalními útvary Meteora se svými kláštery. Město Kalampaka v současnosti obývá kolem 12.000 obyvatel.

Doprava

Kalampaka je celkem snadno dostupná jak po silnici tak po kolejích. Ze Soluně vede napříč pevninou silnice E55 až do městečka Igoumetsa. Tato silnice je nejpoužívanější variantou jak se dostat do městečka Kalampaka ať už se sem vydáte od Soluně či se vylodíte v přístavním městečku Igoumetsa. Další možností je pak cesta vlakem buď ze Soluně či z Atén Vlakové nádraží je přímo ve městě. Leteckou dopravou se dostanete buď do Soluně či Atén. Odtud jezdí pravidelné autobusové a vlakové linky.

O městě Kalampaka

Město Kalampaka je známé díky blízkým skalním útvarům s kláštery Meteora. Celé město žije z cestovního ruchu a je tomu také dobře přizpůsobeno. Najdeme tu vše potřebné. Kalampaka je výchozím bodem pro návštěvu Meteory. Najdeme tu spoustu ubytovacích kapacit, obchodů, kaváren a restaurací, které leží hlavně podél hlavní ulice. Také příznivci nočního života si zde přijdou na své v místních barech a diskotékách. Z města Kalampaka vedou klikaté silničky až ke klášterům vysoko na skalách. Nahoru Vás vyvezou autobusy, které jezdí v pravidelných intervalech. Je tu také možnost půjčit si auto či motorku a ke klášterům se vydat po vlastní ose.

Plusy

UNESCO
pobyty u moře
hory v okolí
v údolí
lesy
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

slavnosti
shopping
venkovskou turistiku

Zajímavosti

církevní památky

Aktivity

rafting
šnorchlování


Informace a fakta

GPS: 39.7062, 21.6272
Nadmořská výška: 233 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:06:30

Kalampaka: Recenze

Kalampaka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kalampaka

Webmap: 1 2 3