TIXIK.cz » Města » Tunisko » Kairouan » Kairouan

Kairouan - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kairouan: Hlídač pokojů
Kairouan Mapa Mapa hotelů Kairouan

KairouanKairouan

Související témata

Největší města v Tunisku, Satelitní mapa Tuniska, Kairouan: Fotografie

Doporučené hotely Kairouan


Zobrazit všechny »


Kairouan: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kairouan Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kairouanu, Plánovač výletů, Kairouan a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:43:52, Telefon: +216 77 231 135, WWW stránky:

Kairouan ( Kajruwán) je nejposvátnější město v Africe a čtvrté nejposvátnější město na světě po Mekce, Medíně a Jeruzalému. Najdeme ho ve středním Tunisku,cca 70 km západně od letoviska Monastir.

Doprava

Do města Kairouan je dobré spojení po místních silnicích. Jelikož leží ve vnitrozemí, sbíhá se do města Kairouan spousta cest. Nejbližší letiště je v městě Monastir a odtud se do posvátného města Kairouan dostaneme po silnici P12.

O městě Kairouan

Město Kairouan bylo podle legendy založeno v roce 671 arabským válečníkem Okba ibn Nafi. Legenda vypráví o tom, že tento válečník hodil oštěpem a na místě dopadu byl následně položen základní kámen. Město Kairouan bylo původně vybudováno jako strategická pevnost. Později začalo město vzkvétat v největší islámské kulturní centrum v Maghrebu. Říká se také, že sedm cest do města Kairouan se vyrovná jedné cestě do Mekky.

Co zde najdeme?

Město Kairouan se vyznačuje čistými liniemi rané islamistické architektury. Město obklopují mohutné hradby a bašty pocházející z roku 1052. Město Kairouan má starou muslimskou čtvrť známou pod názvem Medína. Zde najdeme mnoho mešit, minaretů, islámských svatyní ale také obchody s koberci a kavárny. Město Kairouan je proslaveno svými trhy, kde se dá sehnat vše možné. Nejžádanější jsou ale ručně tkané koberce a kožené zboží.

Památky města Kairouan

Město Kairouan má mnoho dochovaných památek a hlavně v dobrém stavu. Můžeme jmenovat především Velkou mešitu. Ta pochází z 9. století a je vůbec nejstarší mešitou v Africe. Tato měšita pochází právě z počátku rané islamistické architektury. Tuto mešitu mohout navštívit ale pouze muslimové, ostatním je přístup umožněn pouze na nádvoří. I odsud je ale pěkný pohled do útrob mešity a můžete tak vidět až do modlitebny. Další památkou města Kairouan je mešita Thleta Bibane také z 9. století. Zajímavý je také dvůr domu Abida al-Gharianiho ze 13. století nebo mauzoleum svatého muže Sidi Sahbiho.

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 35.6768, 10.0972
Nadmořská výška: 66 m
Počet obyvatel: 600 000
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Monastir Habib Bourguiba, 69 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 6:24:57

Kairouan: Recenze

Kairouan prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kairouan

Webmap: 1 2 3