TIXIK.cz » Města » Kadaň

Ubytování Kadaň, hotely Kadaň

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kadaň: Hlídač pokojů
Kadaň Mapa Mapa hotelů Kadaň

Související témata

Satelitní mapa Kadaně, Tipy na výlety poblíž Kadaně, Penziony v Kadani, Kadaň - počasí, Kadaň: Fotografie

Doporučené hotely Kadaň


Zobrazit všechny »Kadaň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kadaň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kadaň a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:12:41, Nadmořská výška: 303m, Telefon: +420 474 319 500, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
dobrá dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Aktivity

jízda na koni
rybaření
paintball


Informace a fakta

GPS: 50.376, 13.2713
Nadmořská výška: 303 m
Nejbližší hranice: Německo, 15 km
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 124 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:24

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.mesto-kadan.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, dobrá dostupnost, klid, okolní příroda
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kadaň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:04:02
Kadaň je historické město v Česku . Nachází se v Ústeckém kraji , jihozápadně od Chomutova , na levém břehu řeky Ohře. V současné době má okolo 19 000 obyvatel. Kadaň je důležité kulturní a turistické centrum severozápadních Čech.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena různými národy již v 18. století před naším letopočtem. Z historických pramenů víme, že v 9. století n.l. zde stála slovanská pevnost. První písemná zmínka o městě Kadaň pochází z roku 1183. Založeno bylo ale nejspíš již v 11. století. Ve 13. století byla Kadaň povýšena na svobodné královské město.

Turistické zajímavosti

Mezi nejzajímavější památky v Kadaň patří Kadaňský hrad, Františkánský klášter Čtrnácti sv. Pomocníků, Svatá (Mikulovická) brána a Kaple Růžencového bratrstva. Ve městě se však nachází mnoho dalších památek a krásných měšťanských domů. Milovníci historie a umění mohou navštívit Městské muzeum a galerii Kadaň. Ve městě je nejužší ulice v Česku, Katova ulice, která v nejužším místě měří 66,1 cm. Od roku 1978 je historické centrum Kadaně vyhlášeno Městskou památkovou rezervací.

Aktivity

Kadaň nabízí nejen památky, ale také možnost aktivního vyžití. Ve městě se nachází např. městské koupaliště, tenisové kurty, fotbalový stadion a zimní stadion. Nedaleko města je Nechranická přehrada , která je oblíbeným rekreačním místem. Okolí přehrady a města je ideální pro výlety na kolech. V blízkém okolí se nacházejí další zajímavé památky.

Zábava

V Kadaň navštívit např. kino Hvězda, kulturní dům Střelnice, kulturní zařízení Orfeum či zmíněné městské muzeum. Kadaň hostí během roku také různé akce a festivaly. Mezi ty nejvýznamnější patří tzv. "Císařský den", který se koná vždy poslední srpnový víkend. Tato akce přípomíná významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Dále jsou to "Narozeniny Maxipsa Fíka", Františkánské léto, Rockfest Kadaň a Masopust C.K.

Turistické služby

Nechybí tu ani dostatečná nabídka ubytování. Za dobrým jídlem se ve městě Kadaň můžete vydat např. do restaurace Středověká bašta nebo U Švejka. Další informace o městě, aktivitách a zábavě vám poskytnou v informačním centru, které se nachází na Mírovém náměstí 1.

Doprava

Kadaň je nejlépe dostupná autem nebo vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Praze , na Ruzyni. Autem se sem nejlépe dostanete po silnici č. 568 nebo 224.

Města a obce v okolí

KadaňKlášterec nad Ohří (6km)Perštejn (11km)Okounov (12km)Chomutov (14km)Žatec (20km)Jirkov (18km)Vejprty (21km)Jáchymov (24km)

Webmap: 1 2 3