TIXIK.cz » Města » Dánsko » Sjaelland » Køge

Køge - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Køge: Hlídač pokojů
Køge Mapa Mapa hotelů Køge

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Luxusní ubytování v Køge, Autopůjčovny v Køge, Køge: Fotografie

Doporučené hotely Køge


Zobrazit všechny »Køge: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Køge Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Køge a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum SkitsesamlingMuzea0.1km
Koge Museum of SketchesMuzea0.1km
Koge MuseumMuzea0.2km
Køge stationVlaková nádraží0.3km
Køge MarinaPřístavy1km
Koge BeachPláže2km
Pláž JersiePláže6km
Lundekrog Landbo MuseumMuzea7km
Vallø CastleHrady a zámky7km
Vallo PalaceHrady a zámky7km
Jersie stationStanice MHD7km
Solrød Strand stationStanice MHD9km
Karlstrup KalkgravJezera10km
FDF KarlslundeKempy12km
Karlslunde stationStanice MHD13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:52:25, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
dobrá dostupnost

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 55.4589, 12.1819
Nadmořská výška: 3 m
Rok založení města: 2007
Nejbližší letiště: Letiště Copenhagen Kastrup, 45 km
Pobřeží: Baltské moře, 47 km
Vzdálenost do hlavního města: Kodaň, 42 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:50:05

Køge: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47031.8.2011 10:23:57
Køge je významné rybářské a obchodní město v Dánsku . Nachází se na ostrově Zealand, asi 25 km od Roskilde a 40 km od Kodaně . V současnosti tam žije přibližně 35 000 obyvatel. Køge láká návštěvníky na své krásné historické centrum, velké množství obchodů a útulné restaurace. V minulosti se město proslavilo významnou bitvou v zálivu Køge.

Pohledy do historie

Historie Køge sahá do roku 1288, kdy bylo město založeno. Od pozdního středověku až do současnosti je Køge významný přístav a obchodní centrum. Jednou z nejvýznamnější událostí v dějinách města je bitva v zálivu Køge, která se odehrála v tamních vodách v roce 1677. Bojovali tam proti sobě Dáni a Švédi. V bitvě se prosadil dánský admirál Niels Juel, jemuž se podařilo porazit útočící Švédy.

O městě

Nejznámější turistická zajímavost je největší náměstí v Dánsku mimo Kodaňe , Køge Torv. Jeho rozloha je skoro jeden hektar a zároveň jde o nejlépe zachované středověké náměstí v celém Dánsku . Dále je v Køge kostel Sankt Nicolai Kirke, jehož věž je od začátku července do začátku srpna otevřena pro veřejnost. Vstupné stojí asi 10 DKK. Zajímavé je, že právě odtamtud pozoroval dánský král Kristán IV. svoji námořní flotilu, když úspěšně bránila město před útokem Švédů ve slavné bitvě v zálivu Køge. Krásné je celé historické centrum, kde je mnoho nádherných starých domů. Můžete tam také najít nejstarší poloroubený dům v Dánsku . Nejvíce starých domků naleznete v ulici Vestergade. Zajímavá stavba je i Køge Apotek, což je lékárna, která na tom samém místě stojí již od roku 1660.

Muzea v Køge

Za návštěvu v Køge stojí i místní muzea. Nejvýznamnější z nich je muzeum Køge, kde najdete různé artefakty spojené s lokální historií. Muzeum sídlí ve starém hrázděném domku z roku 1619. Mezi nejcennější exponáty patří hrob Storby Egede z roku 4000 př.n.l. a stříbrný poklad, který byl nalezen ve městě v roce 1987. Stříbrný poklad byl ukryt v truhlici, kterou objevili dělníci a obsahovala více než 2000 stříbrných mincí ze 17. století, což je největší množství mincí, které kdy byly v Dánsku nalezeny. Zajímavé je v Køge také muzeum Køge Skitsesamling , které nevystavuje dokončená díla, ale různé poznámky, čmáranice, náčrtky, modely a makety. Široká veřejnost tak má jedinečnou možnost sledovat tvůrčí proces. Pokud byste si chtěli prohlédnout jak vypadalo město Køge v roce 1865, můžete vyrazit do nedalekého Kjøge Miniby, což je model města v měřítku 1:10, který se rozkládá na ploše 14 000 m2. Všechny modely tam jsou postaveny z cihel, dlaždic a dřeva.

Pláže

Køge nabízí také krásné pláže. K dispozici jsou tam dvě hlavní pláže, které se rozkládají na jih a na sever od průmyslového přístavu. V místním velikém zálivu Køge je celá řada dalších pláží, kam si jezdí odpočinout hlavně obyvatelé Kodaňe .

Turistické služby

Ubytovat se můžete např. v Danhostelu Køge , v hotelu Central Hotellet , v hotelu Hvide Hus , v hotelu Niels Juel a v kempu Vallø Stifts Camping. Dobře se najíst v Køge můžete v restauraci Christians Minde, kde můžete ochutnat dánské speciality, dále v luxusním podniku Café Vanilla a v Café Vivaldi, kde si můžete dát vše od lososa, přes steaky, až po burritos. Menší občerstvení v podobě salátů a omelet si můžete dát v Café Klein či v Sandwich Cafeen. Nejlepší bar v Køge je Hugos Vinkjælder, který se nachází ve sklepě ze 14. století a nabízí výborná vína a více než 150 piv z celého světa. V létě si tam můžete poslechnout na zahrádce živý jazz.

Doprava do Køge

Køge je nejlépe dostupné vlakem, autem a letecky. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Roskilde - Københavns Lufthavn Roskilde, které je vzdálené asi 25 km. Další je přímo v Kodani , která je vzdálená 40 km. Autem se do Køge dostanete po dálnici E47/E55 nebo po dálnici E20. Vlakem se tam dostanete bez problémů z Kodaně (32 minut, lístek asi 70 DKK) , z Roskilde (25 minut, lístek asi 40 DKK) a z Næstvedu (45 minut, lístek asi 50 DKK) . Využít můžete také trajekt Bornholmstrafikken, který je pravidelně spojen s městem Rønne na ostrově Bornholm . Po městě Køge se dá nejlépe pohybovat na kole, které si můžete půjčit v HH Cykler na ulici Nørre Blvd 59. Půjčení stojí asi 80 DKK na den. Musíte tam ale nechat zálohu 400 DKK.

Města a obce v okolí

KøgeKarlslunde (13km)Viby (14km)Greve Strand (16km)Haslev (19km)Ishøj (20km)Roskilde (21km)Ringsted (24km)Hedehusene (21km)

Webmap: 1 2 3