TIXIK.cz » Města » Kladsko

Ubytování Kladsko, hotely Kladsko

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kladsko: Hlídač pokojů
Kladsko Mapa Mapa hotelů Kladsko

Související témata

Satelitní mapa Kladska, Kladsko - počasí, Kladsko: Fotografie

Doporučené hotely Kladsko


Zobrazit všechny »Kladsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kladsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kladsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:42:38, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
romantická atmosféra
hezké hory

Proti

poměrně draho
jazykové bariéry

Vhodné pro

poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

rybaření


Informace a fakta

GPS: 50.4349, 16.6608
Nadmořská výška: 289 m
Nejbližší hranice: Česká republika, 14 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:58:28

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.klodzko.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, romantická atmosféra, hezké hory, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: poměrně draho, jazykové bariéry, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kladsko: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-31 10:24:08
Kladsko je jedno z nejstarších měst ve Slezsku. Nachází se v Polsku , v Dolnoslezském vojvodství, uprostřed Kladské kotliny, u řeky Kladská Nisa. Díky dlouhé a bohaté historii láká Kladsko návštěvníky hlavně na své památky.

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v 1. století př.n.l. Samotné město bylo založeno někdy v 10. století. V roce 981 se o městu Kladsko zmiňuje poprvé kronikář Kosma. Městská práva získalo Kladsko v roce 1233. Kladsko je město s dlouhou historií. Po dlouhá staletí šlo v významné obchodní centrum. Nadvládu nad městem měli pravidelně Poláci, Prusové, Češi i Rakušané. Proto má dnes Kladsko co nabídnout. V současnosti tam žije okolo 30 000 obyvatel.

Pevnost Kłodzko

Hlavní turistická zajímavost a atrakce města je pevnost Kłodzko. Jedná se o největší a nejzachovalejší pevnost svého druhu v celém Polsku . Byla vybudována v 17. století za rakouské nadvlády podle holandské fortifikační školy. Po dobu dalších 200 let byla stále upravována a rozšiřována. Pevnost Kłodzko nabízí ve svých útrobách několik zajímavých expozic. Mezi ně patří např. expozice hasičských vozidel, současného skla a expozice věnovaná historii hradu. Hlavní atrakce pevnosti je rozsáhlá síť obranných tunelů. Prohlídka celého labyrintu s průvodcem začíná vždy v celou hodinu. Okruh je dlouhý 1 km a prohlídka Vám zabere přibližně 40 minut. V tunelech je průměrná teplota 8°C a téměř 100% vlhkost. Pokud se tam tedy vydáte, tak se teple oblečte. Vstupné stojí 6 PLN. Celá pevnost i podzemí je pro veřejnost otevřená po celý rok.

Podzemí Kladska

Kladsko má také zajímavé podzemní prostory. Vstup do nich se nachází hned u pevnosti, nebo na Starém Městě. Jedná se o 600 m dlouhou trasu, která vede pod starými domy skrze středověká sklepení. Poté, co přestaly sloužit svému účelu, byly skoro zapomenuty. Upozornilo na ně až zhroucení několika domů, které spadly bez zjevné příčiny. V 50. letech 20. století byl tento podzemní komplex opraven a propojen v jednu chodbu. Díky tomu vznikla zajímavá trasa, kterou projdete za necelých 10 minut. V horkých letních dnech jde o příjemnou procházku. Podzemí je přístupné po celý rok a vstupné do něj stojí 7 PLN.

Další turistické zajímavosti

Nejvýznamnější církevní stavba ve městě Kladsko je farní kostel z 15. století. Často se tam pořádají varhanní recitály. O něco výše se nachází hlavní náměstí s názvem Plac Bolesława Chrobrego. Na jeho jižní straně se dochovalo několik původních domů s renesanční a barokní výzdobou. Radnice byla postavena teprve před 100 lety, protože stará byla zničena požárem. Pokud se chcete dozvědět něco více o historii města Kladsko a jeho okolí, tak navštivte regionální muzeum v ulici Łukasziewicza 4.

Turistické služby

Kladsko disponuje širokou nabídkou ubytování. Ubytovat se můžete např. v hotelu Casa d'Oro , nebo v hotelu Korona. Levné ubytování nabízí mládežnický hostel PTSM. Nechybí ani kemp s názvem "Nr. 132". Dobře se můžete najíst v restauraci Ratusz, která údajně patří k nejelegantnějším restauracím ve městě, nebo v pizzerii Romano. Tradiční polská jídla můžete ochutnat v restauraci Nad Wodospadem. Dobře a levně najíst a napít se můžete v baru Małgosia.

Doprava

Kladsko je nejlépe dostupné autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Wrocławi (Copernicus Airport Wrocław) . Autem se do Kladska dostanete po silnici E67 (č.8.) a po silnici č. 46 a 33. Autobusové nádraží se nachází poblíž vlakového nádraží Kladsko Miasto, které je nejblíže centru a slouží regionální dopravě. Město má jinak ještě jedno vlakové nádraží - Kladsko Główne. Odtamtud jezdí hlavně dálkové spoje. Autobusy z města Kladsko pravidelně jezdí např. do obce Kudowa-Zdrój a do města Wrocław . To stejné platí pro vlaky. Nedaleko města se nacházejí dva hraniční přechody s Českou republikou . První je vzdálený přibližně 35 km a nachází se mezi obcemi Kudowa-Zdrój a Náchod . Druhý je vzdálený asi 40 km a nachází se mezi městem Králíky a Boboszówem . Z města Kladsko jezdí do Náchoda denně také jeden autobus.
.

Města a obce v okolí

KladskoPolanica-Zdrój (11km)Trzebieszowice (12km)Duszniki-Zdrój (19km)Kladská Bystřice (15km)Stříbrná hora (16km)Lądek-Zdrój (19km)Stronie Śląskie (21km)Kudowa-Zdrój (30km)

Webmap: 1 2 3