TIXIK.cz » Polsko » Kujavsko-Pomořsko » Jurapark Solec Kujawski

Jurapark Solec Kujawski, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jurapark Solec Kujawski: Hlídač pokojů
Jurapark Solec Kujawski Mapa Mapa hotelů Jurapark Solec Kujawski

Jurapark Solec KujawskiJurapark Solec Kujawski

Související témata

Jurapark Solec Kujawski: Fotografie

Doporučené hotely Jurapark Solec Kujawski


Zobrazit všechny »


Jurapark Solec Kujawski: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jurapark Solec Kujawski Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jurapark Solec Kujawski a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Knihovna Bernardýnů v Bydhošti16km
Zámek Nowe71km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 18:49:36, Adresa: Ul. Sportowa 1, Polsko, Telefon: +48 52 387 32 35, WWW stránky:

Jurapark Solec Kujawski je zábavní a vzdělávací park ve městě Solec Kujawski . Nachází se v severní části Polska , přibližně 30 kilometrů západně od historického města Toruň a 15 km východně od města Bydogszcz . Expozice je věnována ukázce prehistorických pravěkých monster, která obývala planetu před miliony let.

Atrakce

Jurapark Solec Kujawski představuje kolem 160 autentických modelů dinosaurů a plazů, jejichž pozůstatky byli objeveny v USA, Evropě, Asii a Severní Africe. Výstava je doplněna o barevné informační tabule s popisem dinosaurů a historií jejich objevu. Expozice byla záměrně umístěna do nádherné krajinné oblasti, která působí historickým dojmem. Vystavené exponáty pochází především z doby triasu a jury. Všechny modely byly vyrobeny ve spolupráci s odbornými vědci a paleontology. Mezi nejzajímavější exponáty patří sílezaur, saltazaur, plateozaur, kompsognat, dryozaur, dílofozaur, celofyz nebo atlaskopkozaur s wuklanodonem. Muzeum nabízí prohlídku fosílií a zkamenělin, k vidění jsou trilobity, ulity hlemýžďů nebo zkamenělé otisky prehistorických rostlin, především kapradin. Jurapark Solec Kujawski si můžete prohlédnout samostatně nebo s průvodcem a výkladem.

Další služby

V areálu Jurapark Solec Kujawski se nachází lunapark se spoustou lákavých atrakcí pro děti, 5D kino a restaurace. Zájemci si mohou vyzkoušet paleontologicko-výtvarnou dílnu, kde si mohou vyzkoušet výrobu odlitků ze sádry nebo oddělování drahých kovů od usazenin.

Praktické informace

Jurapark Solec Kujawski je otevřen celoročně v časovém rozmězí od 09,00-10,00 hodin až 16,00-20,00 hodin dle ročního období. Cena vstupného je 14 zł pro dospělé osoby a 10 zł pro děti a seniory. Lze uplatnit rodinnou a skupinovou slevu.


Informace a fakta

GPS: 53.0801, 18.2343
Nadmořská výška: 45 m
Telefon:
Typ zábavního parku:
Charakter zábavního parku:
Datum vzniku (rok):
Má návaznost na další atrakci?:
Domácí zvířata povolena?:
Je součástí sítě zábavních parků?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Provozovatel parku:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:29

Jurapark Solec Kujawski: Recenze

Jurapark Solec Kujawski prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Brzoza (16km)Bydhošť (16km)Białe Błota (22km)Toruň (25km)Kruszyniec (27km)Chelmża (28km)Wtelno (29km)Samociążek (28km)Inowroclaw (32km)

Webmap: 1 2 3