TIXIK.cz » Wroclaw » Jubilejní hala ve Vratislavi

Jubilejní hala ve Vratislavi - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jubilejní hala ve Vratislavi: Hlídač pokojů
Jubilejní hala ve Vratislavi Mapa Mapa hotelů Jubilejní hala ve Vratislavi

Související témata

Jubilejní hala ve Vratislavi: Fotografie

Doporučené hotely Jubilejní hala ve Vratislavi


Zobrazit všechny »Jubilejní hala ve Vratislavi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jubilejní hala ve Vratislavi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jubilejní hala ve Vratislavi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 04:10:35, Adresa: Wystawowa 1, Wrocław, Polsko, Telefon: +48 71 347 50 07, WWW stránky:

Jubilejní hala ve Vratislavi je unikátní architektonická památka v Polsku . Nachází se ve městě Vratislav , nedaleko místní zoologické zahrady. V roce 2006 byla tato stavba zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO .

Hala století

Jubilejní hala ve Vratislavi byla postavena v průběhu let 1911 až 1913 jako víceúčelová budova. Jejím architektem byl Max Berg. Tato stavba oslavuje sté výročí bitvy národů u Lipska (1813) . Jedním z důvodů, proč byla postavena, byla velkolepá "Výstava století". Obecně je Jubilejní hala ve Vratislavi považována za průkopnickou stavbu moderní architektury mimo jiné i proto, že její návrh čerpal z mnoha stavebních slohů 20. století.

Betonová nádhera

Budova je komponována jako symetrický čtyřúhelník s velkým kruhovým centrálním prostorem, který pojme až 6000 osob. Nad touto prostorou se klene skleněná kupole s ocelovou konstrukcí, jejíž výška dosahuje 23 m. Dominantním prvkem celé stavby je beton, který je bez ozdob, aby vynikla jeho přírodní krása. Právě použití betonu mělo obrovský vliv na další stavební využití tohoto materiálu.

Další části areálu

Součástí areálu je také pavilon se čtyřmi kopulemi, který byl postaven v roce 1912 za účelem historické výstavy. Západní oblast areálu zaujímá Pergola (Pergolie) s multimediální fontánou.

Praktické informace

Jubilejní hala ve Vratislavi v současné době stále slouží svém původnímu účelu. Konají se zde jak sportovní, tak i kulturní akce a různé konference. Hala je za nevelký poplatek pro turisty přístupná denně od 9 do 16 hodin.


Informace a fakta

GPS: 51.107, 17.0773
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 07:21:41

Jubilejní hala ve Vratislavi: Recenze

Jubilejní hala ve Vratislavi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (2.8km)Radwanice (6km)Psary (9km)Bielany Wrocławskie (11km)Długołęka (11km)Domasław (14km)Samotwór (17km)Borowa (17km)Brzezina (20km)

Webmap: 1 2 3