TIXIK.cz » Jizera

Jizera, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jizera: Hlídač pokojů
Jizera Mapa Mapa hotelů Jizera

JizeraJizera

Související témata

Jizera: Fotografie

Doporučené hotely Jizera


Zobrazit všechny »


Jizera: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jizera Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jizera a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 02:26:45, Nadmořská výška: 1102m, Adresa: Česká republika

Jizera je druhý nejvyšší vrchol Jizerských hor v České republice. Vrchol v nadmořské výšce 1122 m n.n. tvoří žulová skála. Jizera slouží jako kruhová vyhlídka na Jizerské hory. Můžete odtud vidět velmi daleko do kraje na další vrcholy Jizerských hor jako Smrk, Bukovec, Černá hora, dále horu Ještěd nad městem Liberec , nebo přehradu Souš a vrcholy pohoří Krkonoše. Při velni dobré viditelnosti uvidíte siluetu hradu Trosky v oblasti Český ráj. V okruhu cca 1 km kolem vrchu Jizera se nachází přírodní rezervace Prales Jizera, který chrání původní smrkové porosty. Vrcholové partie byly poškozeny emisemi z elektráren na nedaleké polsko - německé hranici. Zachovalé dřeviny v rezrvaci jsou cenným genetickým fondem pro případnou obnovu porostu. Na vrchol Jizera a zpět vede pouze jedna cesta. Značená žlutá turistická trasa. Nejbližší parkoviště se od vrcholu nachází asi 4 km severně u turistické chaty Smědava . V okolí vrcholu Jizera je mnoho značených turistických tras, cyklotras a v zimě běžeckých tras. Tou nejznámější z nich je turistická trasa Jizerská magistrála. Přímo pod vrcholem Jizera se nachází lovecká chata. Jizera se dříve nazývala Bražec nebo Bražecká hora, nebo byla známá pod německým názvem Siechhübel.

Informace a fakta

GPS: 50.8339, 15.2597
Nadmořská výška: 1102 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:37:04

Jizera: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-02-02 23:00:40
Tohle je jedno z nejkrásnějších míst v Jizerkách. Nejlepší přístup je asi ze Smědavy od parkoviště u turistické chaty. Asi 3,5 kilometrů stoupání ale ten výhled stojí za to. Byli jsme tam na sklonku jara a nahoře pod vrcholem bylo v lese ještě docela dost sněhu. Propadali jsme se až po kolena v některých místech. Z Jizery se vrátíte dolů na cestu a můžete doleva pokračovat na Knajpu k bufetu, nebo se vrátit na Smědavu. V restauraci dobře vaří i když to většinou chvíli trvá.

Města a obce v okolí

Bedřichov (10km)Horní Polubný (9km)Janov nad Nisou (9km)Desná (9km)Kořenov (11km)Lučany nad Nisou (11km)Smržovka (11km)Raspenava (13km)Tanvald (11km)

Webmap: 1 2 3