TIXIK.cz » Města » Jindřichův Hradec

Ubytování Jindřichův Hradec, hotely Jindřichův Hradec

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jindřichův Hradec: Hlídač pokojů
Jindřichův Hradec Mapa Mapa hotelů Jindřichův Hradec

Jindřichův HradecJindřichův Hradec

Související témata

Satelitní mapa Jindřichova Hradce, Tipy na výlety poblíž Jindřichova Hradce, Penziony v Jindřichově Hradci, Levné ubytování v Jindřichově Hradci, Jindřichův Hradec - počasí, Jindřichův Hradec: Fotografie

Doporučené hotely Jindřichův Hradec


Zobrazit všechny »


Jindřichův Hradec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jindřichův Hradec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jindřichův Hradec a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:32:29, Nadmořská výška: 478m, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
krásné památky
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
rodinná dovolená

Proti

příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
příroda
umění
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro

Aktivity

jízda na koni
rybaření


Informace a fakta

GPS: 49.1437, 15.0032
Nadmořská výška: 478 m
Nejbližší hranice: Rakousko, 14 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:26

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.jh.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, krásné památky, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, levno, rodinná dovolená, možnosti koupání, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: příliš mnoho turistů, výskyt podvůdků na turisty, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jindřichův Hradec: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:13:58
Jindřichův Hradec je město s 23 000 obyvatel. Nachází se na jihu České republiky. Je součástí Jihočeského kraje. Patří mezi historická města. Historické centrum města bylo prohlášeno městskou památkovou rezervaci. Dominantu města Jindřichův Hradec tvoří Státní hrad a zámek a rybník Vajgar.
První písemná zmínka o Jindřichově Hradci jako o městě pochází z roku 1293. Husitské války se městu vyhnuly. V dobách stavovského povstání v letech 1618 a 1620 stálo město Jindřichův Hradec proti Havsburkům. Po bitvě na Bílé hoře se do města Jindřichův Hradec vrátili jezuité. V 18 století a na začátku 19. století postihlo město několik velkých požárů. Při požáru v roce 1773 byl značně poškozen i jindřichohradecký zámek. V 19. století se ve městě rozvíjela především textilní a zemědělská výroba. V současnosti se jedná o turisticky velmi vyhledáváné město.
Mezi nejvýznamnější památky města patří Státní hrad a zámek Jindřichův hradec. Je to jeden z nejrozsáhlejších památkových objektů v České republice. Má 320 místností a jeho rozloha je 3ha. K návštěvě vybízí také muzeum v budově bývalého Jezuitského semináře, kde sídlí od roku 1927. Mezi nejvýznamnější a nejnavštěvovanější exponáty patří Krýzovy Jesličky . Dále se zde nachází archeologické sbírky, kolekce gotických plastik, sbírky obrazů a nábytku. Zajímavá je expozice terčových zbraní a malovaných terčů. Za prohlédnutí jistě stojí náměstí Míru s měšťanskými domy s renesančním jádrem přestavěné v 18. a 19. století. Ve městě Jindřichův Hradec se nachází i další památky např. Minoristský klášter a kostel Jana Nepomuckého Křtitele, Františkánský klášter s kostelem sv. Kateřiny nebo Proboštský kostel Nanebevzetí panny Marie.
 Aura: 65Recenze: 2292010-05-21 11:53:18
Jedno z nejhezčích měst, která v Česku existují. Na hradě jsou minimálně dva prohlídkové okruhy, ten s černou kuchyní je obzvláště zajímavý, Z celého hradu a zámku je vidět, že páni z Hradce a později Rožmberkové po staletí patřili mezi nejmocnější šlechtu českého království. jesličky vmuzeu jsou světovým unikátem.

Za návštěvu stojí také okolní příroda, výlet na hrad Landštejn, ale projížďka úzkokolejkou tzv. Českou Sibiří na trati Jindřichův Hradec - Velká Bystřice, to je opravdu zážitek, zejména pro milovníky železnice, často tam jezdí i parní jízdy. V okolí je spousta značených cyklotras a v létě možnosti koupání, v zimě pěkné běžecké trasy, na podzim ráj pro houbaře.

Rozhodně doporučuji. Kdo má rád spojení přírody a historie, jistě bude nadšen.

Města a obce v okolí

Jindřichův Hradec (0km)Stráž nad Nežárkou (11km)Kunžak (14km)Strmilov (14km)Novosedly nad Nežárkou (15km)Ponědraž (22km)Lomnice nad Lužnicí (22km)Veselí nad Lužnicí (23km)Kamenice nad Lipou (18km)

Webmap: 1 2 3