TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Jindřichohradecko

Jindřichohradecko - ubytování, tipy na výlety a satelitní mapa (okres Jindřichův Hradec)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jindřichohradecko: Hlídač pokojů
Jindřichohradecko Mapa Mapa hotelů Jindřichohradecko

JindřichohradeckoJindřichohradecko

Související témata

Jindřichohradecko: Fotografie

Doporučené hotely Jindřichohradecko


Zobrazit všechny »


Jindřichohradecko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jindřichohradecko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jindřichohradecko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
OsikaRybníky2km
Lyžařský vlek HradištěSki areály3km
Hamerské skálySkály3km
KlášterKláštery3km
Muzeum čs. opevnění Klášter IIMuzea6km
Kámen republiky7km
Nejsevernější bod Rakouska7km
Hrad LandštejnHrady a zámky8km
Česká KanadaRegiony8km
Vysoký kámenKopce8km
Staňkovský rybníkRybníky11km
Krvavý rybníkJezera10km
BlatoJezera14km
Rybník HejtmanKoupání15km
Muzeum Historické šicí strojeMuzea14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 05:34:11

Jindřichohradecko je příhraniční jihočeský region na hranici mezi Českou republikou a Rakouskem. Patří v ČR k nejatraktivnějším destinacím pro letní dovolené. Je to jedna z ekologicky nejčistších oblastí u nás. Nespočet rybníků, jehličnaté lesy, nenarušená a čistá příroda, nádherná města a půvabné vesničky, lidová architektura, skvostné zámky, impozantní hrady a kopcovitá krajina České Kanady. Našli bychom ještě mnoho tváří této rozmanité a překrásné krajiny, která doslova svádí ke koupání, procházkám a vyjížďkám na kolech.

Jindřichův Hradec - klenot na jihu Čech

Jedno z nejkrásnějších českých měst. Starobylé historické sídlo má jeden z největších zámků v České republice, řadu kostelů, areál minoritského kláštera a Okresní muzeum v Jindřichově Hradci, v jehož expozici jsou slavné Krýzovy jesličky, největší pohyblivý lidový betlém na světě. Město ovšem nežije jen historií. Fakulty managementu Jihočeské univerzity zde byla otevřena v roce 1991 a tak byl Jindřichův Hradec povýšen na univerzitní město. Z města vedou dvě úzkorozchodné tratě. Jedna severním směrem na Obrataň a druhá vedoucí nejprve východně směrem na Kunžak se stáčí na jih do Nové Bystřice. Málokteré město se může pochlubit tak překrásným okolím.

Města a zajímavosti Jindřichohradecka

Jedním z klenotů oblasti je lázeňské město Třeboň s památkově chráněným centrem. Rybí speciality, zámek, pivo Regent, rybník Svět, Schwanzerberská hrobka - charakteristická lákadla Třeboně. Lokalita je ovšem známa i jako naprosto unikátní a největší ornitologická rezervace v Evropě. Okolí Třeboně bylo v roce 1977 zařazeno do mezinárodního systému biosférických rezervací UNESCO a v roce 1979 prohlášeno za Chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko. V Dačicích najdeme hned dva zámky. Nový zámek a Starý zámek. Slavonice jsou nádherně zachovalou městskou památkovou rezervací, jsou zde i katakomby a muzeum. V lesích nedaleko Slavonic archeologický výzkum odkryl základy 12 zděných dvorců osady Pfaffenschlag, dnes přístupné veřejnosti. V Nové Bystřici uvidíme zbytky opevnění a navštívit můžeme nedalekou zachovalou zříceninu hrad Landštejn. Z center vybavených službami můžeme navštívit města Nová Včelnice, Lomnice nad Lužnicí, Kardašova Řečice a České Velenice. Dále je to zámek Červená Lhota, Stráž nad Nežárkou kde žila Ema Destinnová, zámek Jemčina, skvělá příležitost ke koupání Velký pařezitý rybník, rekreační oblast Chlum u Třeboně – Staňkov, zámek Pluhův Žďár, atd.

Informace a fakta

GPS: 49.0342, 15.1171
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:40

Jindřichohradecko: Recenze

Jindřichohradecko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3