TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Jindřichohradecko

Jindřichohradecko - ubytování, tipy na výlety a satelitní mapa (okres Jindřichův Hradec)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jindřichohradecko: Hlídač pokojů
Jindřichohradecko Mapa Mapa hotelů Jindřichohradecko

JindřichohradeckoJindřichohradecko

Související témata

Jindřichohradecko: Fotografie

Doporučené hotely Jindřichohradecko


Zobrazit všechny »


Jindřichohradecko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jindřichohradecko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jindřichohradecko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
OsikaRybníky2km
Lyžařský vlek HradištěSki areály3km
Hamerské skálySkály3km
KlášterKláštery3km
Muzeum čs. opevnění Klášter IIMuzea6km
Kámen republiky7km
Nejsevernější bod Rakouska7km
Hrad LandštejnHrady a zámky8km
Česká KanadaRegiony8km
Vysoký kámenKopce8km
Staňkovský rybníkRybníky11km
Krvavý rybníkJezera10km
BlatoJezera14km
Rybník HejtmanKoupání15km
Muzeum Historické šicí strojeMuzea14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 06:49:26

Jindřichohradecko je příhraniční jihočeský region na hranici mezi Českou republikou a Rakouskem. Patří v ČR k nejatraktivnějším destinacím pro letní dovolené. Je to jedna z ekologicky nejčistších oblastí u nás. Nespočet rybníků, jehličnaté lesy, nenarušená a čistá příroda, nádherná města a půvabné vesničky, lidová architektura, skvostné zámky, impozantní hrady a kopcovitá krajina České Kanady. Našli bychom ještě mnoho tváří této rozmanité a překrásné krajiny, která doslova svádí ke koupání, procházkám a vyjížďkám na kolech.

Jindřichův Hradec - klenot na jihu Čech

Jedno z nejkrásnějších českých měst. Starobylé historické sídlo má jeden z největších zámků v České republice, řadu kostelů, areál minoritského kláštera a Okresní muzeum v Jindřichově Hradci, v jehož expozici jsou slavné Krýzovy jesličky, největší pohyblivý lidový betlém na světě. Město ovšem nežije jen historií. Fakulty managementu Jihočeské univerzity zde byla otevřena v roce 1991 a tak byl Jindřichův Hradec povýšen na univerzitní město. Z města vedou dvě úzkorozchodné tratě. Jedna severním směrem na Obrataň a druhá vedoucí nejprve východně směrem na Kunžak se stáčí na jih do Nové Bystřice. Málokteré město se může pochlubit tak překrásným okolím.

Města a zajímavosti Jindřichohradecka

Jedním z klenotů oblasti je lázeňské město Třeboň s památkově chráněným centrem. Rybí speciality, zámek, pivo Regent, rybník Svět, Schwanzerberská hrobka - charakteristická lákadla Třeboně. Lokalita je ovšem známa i jako naprosto unikátní a největší ornitologická rezervace v Evropě. Okolí Třeboně bylo v roce 1977 zařazeno do mezinárodního systému biosférických rezervací UNESCO a v roce 1979 prohlášeno za Chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko. V Dačicích najdeme hned dva zámky. Nový zámek a Starý zámek. Slavonice jsou nádherně zachovalou městskou památkovou rezervací, jsou zde i katakomby a muzeum. V lesích nedaleko Slavonic archeologický výzkum odkryl základy 12 zděných dvorců osady Pfaffenschlag, dnes přístupné veřejnosti. V Nové Bystřici uvidíme zbytky opevnění a navštívit můžeme nedalekou zachovalou zříceninu hrad Landštejn. Z center vybavených službami můžeme navštívit města Nová Včelnice, Lomnice nad Lužnicí, Kardašova Řečice a České Velenice. Dále je to zámek Červená Lhota, Stráž nad Nežárkou kde žila Ema Destinnová, zámek Jemčina, skvělá příležitost ke koupání Velký pařezitý rybník, rekreační oblast Chlum u Třeboně – Staňkov, zámek Pluhův Žďár, atd.

Informace a fakta

GPS: 49.0342, 15.1171
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:40

Jindřichohradecko: Recenze

Jindřichohradecko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kunžak (11km)Stráž nad Nežárkou (16km)Slavonice (18km)Jindřichův Hradec (15km)Strmilov (15km)Novosedly nad Nežárkou (22km)Dačice (24km)Třeboň (25km)Lomnice nad Lužnicí (30km)Ponědraž (32km)Telč (30km)Počátky (27km)Veselí nad Lužnicí (35km)Kamenice nad Lipou (30km)Nové Hrady (37km)Třešť (39km)Pelhřimov (45km)Sezimovo Ústí (50km)

Webmap: 1 2 3