TIXIK.cz » Regiony » Jihlavsko

Jihlavsko - ubytování, hotely, mapa, tipy na výlety, plánovač (okres Jihlava)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jihlavsko: Hlídač pokojů
Jihlavsko Mapa Mapa hotelů Jihlavsko

JihlavskoJihlavsko

Související témata

Jihlavsko: Fotografie

Doporučené hotely Jihlavsko


Zobrazit všechny »


Jihlavsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jihlavsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jihlavsko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum vysočiny Jihlava - pobočka TřešťMuzea6km
Dům Gustava MahleraMuzea9km
Muzeum Vysočiny JihlavaMuzea10km
Kostel svatého PavlaNáboženství9km
Jihlavská radniceRadnice10km
Jihlavské podzemí10km
ZOO JihlavaZoo10km
Lyžařský areál ČeřínekSki areály11km
Hrad RoštejnHrady a zámky12km
Bazén E. Rošického JihlavaKoupání10km
Ski areál Luka nad JihlavouSki areály13km
Aquapark Vodní ráj JihlavaKoupání11km
Jezírko RounekJezera11km
Kraj VysočinaRegiony12km
Lyžařský areál JalovecSki areály15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 22:34:55, Nadmořská výška: 628m

Jihlavsko leží v poklidné zvlněné krajině Českomoravské vrchoviny. Oblast je charakteristická rozsáhlými lesy a drsnějším podnebím. Patří mezi ekologicky nejčistší území České republiky. Centrem oblasti je starobylé město Jihlava, které je současně krajským městem kraje Vysočina. Počátky města lze dohledat ke konci 12. století, kdy se stala východištěm pro kolonizaci kraje. O historickém bohatství svědčí fakt, že městská památková rezervace čítá 213 památkově chráněných objektů, z toho 70 památek prvořadého významu. Za pozornost rozhodně stojí historické jihlavské náměstí, minoritský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, dominikánský areál s kostelem Povýšení sv. Kříže , farní kostel sv. Jakuba Většího, kostel sv. Ignáce, radnice, morový sloup, Neptunova kašna, kašna Amfitrité, Brána Matky Boží a proslulé katakomby. V Jihlavě lze rovněž navštívit řadu galerií, Muzeum Vysočiny, Dům Gustava Mahlera či moderní zoologickou zahradu.

UNESCO a další památky na Jihlavsku

Historické centrum města Telč bylo spolu s renesančním zámkem zapsáno v roce 1992 na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Další z významných cílů v okolí je město Polná se svým zámkem, renesanční zámek v Brtnici, město betlemářů Třešť, premonstrátský klášter v Nové Říši, hrad Roštejn, atd. V této oblasti můžete obdivovat i řadu drobnějších památek, např. opevněný mlýn v Černíči, Chadimův mlýn v Horních Dubenkách, nebo navštívit některou z mála místních zřícenin. Štamberk severně od Mrákotína, Janštejn, Rokštejn mezi Přímělkovem a Panskou Lhotou, nebo Čertův Hrádek. Obdivovat můžete i lidovou architekturu.

Turistika, cykloturistika a zimní sporty

Není důležité jestli upřednostňujete cykloturistiku, nebo pěší procházky, protože určitě nebudete litovat návštěvy oblíbených rekreačních oblastí. Navštívit můžete i Javořici - nejvyšší bod Českomoravské vrchoviny asi 10 km severozápadně od Telče. Pro milovníky zimních sportů je k dispozici lyžařský areál Čeřínek nebo Luka nad Jihlavou.

Informace a fakta

GPS: 49.3133, 15.555
Nadmořská výška: 628 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:39

Jihlavsko: Recenze

Jihlavsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Třešť (6km)Jihlava (10km)Telč (16km)Počátky (24km)Třebíč (26km)Polná (23km)Pelhřimov (27km)Herálec (25km)Strmilov (31km)Dačice (27km)Humpolec (29km)Kunžak (34km)Nové Veselí (34km)Želiv (34km)Havlíčkův Brod (33km)Žďár nad Sázavou (39km)Slavonice (38km)Světlá nad Sázavou (41km)Karlov (45km)Jevišovice (48km)Vranovská Ves (48km)Ledeč nad Sázavou (47km)Vranov nad Dyjí (50km)

Webmap: 1 2 3