TIXIK.cz » Města » Jihlava

Ubytování Jihlava, hotely Jihlava

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jihlava: Hlídač pokojů
Jihlava Mapa Mapa hotelů Jihlava

JihlavaJihlava

Související témata

Satelitní mapa Jihlavy, Tipy na výlety poblíž Jihlavy, Penziony v Jihlavě, Luxusní ubytování v Jihlavě, Apartmány v Jihlavě, Jihlava - počasí, Jihlava: Fotografie

Doporučené hotely Jihlava


Zobrazit všechny »


Jihlava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jihlava Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jihlava a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:54:03, Nadmořská výška: 526m, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
dobré pivo

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
potravinářský


Informace a fakta

GPS: 49.3963, 15.5911
Nadmořská výška: 526 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:28

Jihlava: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:13:59
Jihlava je hlavní město kraje Vysočina. Nachází se v centrální části České republiky na březích řeky Jihlavy. V současné době žije ve městě přibližně 51 000 obyvatel.

Z dějin města Jihlavy

Osada jménem Jihlava byla poprvé zmíněna roku 1233, kdy se stala majetkem řádu německých rytířů. Postupně se rozvíjela díky těžbě stříbra. Ve 13. století zde vzniklo opevnění města s obranným příkopem. Za husitských válek nebylo město nikdy dobyto. To se stalo až za třicetileté války, kdy Švédové město vyplenili a po jejich odchodu v roce 1647 zde zbylo pouze 1000 obyvatel. K významnému rozvoji města Jihlava došlo v 18. a 19. století v období průmyslové revoluce. Jihlava byla v habsburské monarchii velmi významným textilním centrem. Historicky byla Jihlava městem s většinou obyvatel německé národnosti. Tuto skutečnost změnila druhá světová válka a následné vysídlení německých obyvatel.

Jihlavské památky a atrakce

Město Jihlava má zachovalé starobylé centrum, které bylo v roce 1982 vyhlášeno Městskou památkovou rezervací Jihlava. Nachází se zde části raně gotické architektury. Dominantou náměstí je barokní jezuitský kostel sv. Ignáce z Loyoly, ke které přiléhá jezuitská kolej, kde je dnes městská knihovna. Mezi cenné budovy patří budova radnice nebo budova Muzea Vysočiny, věnované historii města Jihlavy a kraji Vysočina. Mezi další památky patří opevnění města Jihlava spolu s jedinou zachovalou bránou nebo morový sloup. Kulturní vyžití zajišťuje např. Horácké divadlo, Dům kultury nebo Galerie Jána Šmoka. Návštívit můžete také ZOO Jihlava nebo Aquapark Vodní ráj Jihlava .

Jihlavské podzemí

Jihlava má po městě Znojmu druhé nejrozsáhlejší podzemí v České republice. Délka chodeb je přibližně 25 kilometrů a systém chodeb byl vybudován v několika podlažích. Chodby byly raženy do skály v hloubce od 2 do 14 metrů. Chodby vznikly z původních měšťanských sklepů, které se postupně rozšiřovaly. V období druhé světové války byly chodby uzavřeny a sloužily jako protiletecký kryt. V současnosti jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. Zájem o jihlavské podzemí posilují i údajné paranormální jevy v oblasti "Svítící chodby", jejíž záření nebylo prozatím zcela uspokojivě vysvětleno.

Doprava

Ve městě funguje kvalitní systém veřejné dopravy. V části Henčov se nachází veřejné vnitrostátní letiště s nezpevněným povrchem. Přibližně 6 km od města vede hlavní dálniční tah mezi městy Praha - Brno . Jihlava je také důležitý železniční uzel.

 Aura: 50Recenze: 572010-09-23 18:38:06
Jihlava rozhodně nezaostává v kultuře - festivaly a soutěžemi je naplněna "až po okraj". Osobně jsem byla na jedné ze soutěží (pěveckých sborů) a ve volných chvílích jsem si město se zálibou a obdivem prošla. Na dovolenou, nejen rodin s dětmi, je určitě Jihlava výborné město, je zde spousta míst, kam můžete zajít, vč.aquaparku nebo historických památek.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-22 11:17:31
byla jsem s dětmi v akvaparku v Jihlavě. samotné krajské město je moc hezké a je tu spousty míst, které stojí za to vidět. Akvapark sousedí se starým bazénem, který je též v provozu. Koupání je tu v několika venkovních bazénech a odpočinek buď na trávníku a nebo na lehátkách. Vnitřní bazény jsou různě propojené skluzavkami a tobogány a určitě se zde nebudete nudit.

Města a obce v okolí

Jihlava (0km)Polná (14km)Třešť (14km)Herálec (18km)Pelhřimov (27km)Humpolec (24km)Nové Veselí (27km)Havlíčkův Brod (24km)Velké Meziříčí (31km)

Webmap: 1 2 3