TIXIK.cz » Regiony » Jičínsko

Jičínsko - ubytování a hotely, tipy na výlety, satelitní mapa (okres Jičín)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jičínsko: Hlídač pokojů
Jičínsko Mapa Mapa hotelů Jičínsko

JičínskoJičínsko

Související témata

Jičínsko: Fotografie

Doporučené hotely Jičínsko


Zobrazit všechny »


Jičínsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jičínsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jičínsko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 13:00:06

Jičínsko je území v úrodné rovině Polabské nížiny, které se směrem na sever postupně zvedá do půvabné podkrkonošské krajiny. Část území Jičínska zasahuje do Českého ráje, a chráněných území okolo známých Prachovských skal. Obě lokality patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím ve střední Evropě. Zdejší krajina je ideální pro relaxaci a turistiku. V sezoně jezdí přes území Českého ráje turistické autobusy a cyklobusy, které Vám přiblíží i vzdálenější místa. Právě na Jičínsku leží ta nejkrásnější část Českého ráje, lokalita Prachovské skály. Pískovcové věže a průchody na několika čtverečních kilometrech, které lákají turisty z celého světa.

Rumcajs, Manka a Cipísek - Jičín město pohádky

Město se může v první řadě pochlubit náměstím s podloubím po celém obvodu, s krásnými historickými domy a korunovační kašnou. Symbolem Jičína je Valdická brána, jediná z původních čtyř bran v hradbách. Ve městě je kostel Sv. Jakuba Většího s malovanou kupolí, gotický kostel Sv. Ignáce z Loyoly a velká část historického jádra je památkově chráněna. Lodžie v nedalekém Libosadu nedaleko Valdic je evropsky unikátní stavbou sally tereny. Jičín se též proslavil pohádkovými postavičkami loupežníka Rumcajse se ženou Mankou a synkem Cipískem, kterým vdechl život pohádkář a místní rodák Václav Čtvrtek. Město se stalo hostitelem dnes již tradičního festivalu Jičín - město pohádky.

Města a památky Jičínska

Dalšími centry Jičínska jsou města Hořice, známé výrobou pravých Hořických trubiček, Kopidlno, slatinné Lázně Bělohrad, Libáň, Nová Paka se známým Městským Pivovarem a Sobotka, kde se koná literární festival Šrámkova Sobotka. Zajímavou stavbou nad Sobotkou je letohrádek Humprecht se svou výjimečnou akustikou. A jak se říká „to nejlepší nakonec“, neměli by jste při své návštěvě jičínska opomenout navštívit proslulý hrad hrad Kost, hrad Pecka, nebo zábavné programy v Dětenicích. K dominantám patří na Jičínsku zcela jistě zřícenina hradu Trosky, jehož silueta je symbolem celé turistické oblasti Český ráj.

Informace a fakta

GPS: 50.4112, 15.4228
Nadmořská výška: 272 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, rybaření, golf, lázeňství, safari
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, historická města

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jičínsko: Recenze

Jičínsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jičín (5km)Mlázovice (7km)Ostružno (10km)Lázně Bělohrad (11km)Nová Paka (11km)Pecka (15km)Lomnice nad Popelkou (14km)Dětenice (18km)Sobotka (18km)Bílá Třemešná (23km)Dobšín (23km)Vyskeř (23km)Semily (22km)Dvůr Králové nad Labem (28km)Hostinné (26km)Žehrov (26km)Jilemnice (23km)Mcely (28km)Velichovky (30km)Turnov (27km)Rudník (29km)Pilníkov (31km)Vrchlabí (27km)Loučeň (32km)Malá Skála (31km)Benecko (30km)Černý Důl (32km)

Webmap: 1 2 3