TIXIK.cz » Regiony » Itálie » Jezero Trasimeno

Jezero Trasimeno - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Trasimeno: Hlídač pokojů
Jezero Trasimeno Mapa Mapa hotelů Jezero Trasimeno

Jezero TrasimenoJezero Trasimeno

Související témata

Jezero Trasimeno: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Trasimeno


Zobrazit všechny »


Jezero Trasimeno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Trasimeno Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Trasimeno a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Zocco CastleHrady a zámky5km
Guglielmi CastleHrady a zámky4km
Museo del MerlottoMuzea4km
ListroKempy5km
Museo della Pesca del Lago TrasimenoMuzea5km
Fishing MuseumMuzea6km
San FelicianoMuzea6km
KursaalKempy5km
NavacciaKempy6km
BadiacciaKempy8km
ItalgestKempy7km
PolveseKempy8km
Magione RacetrackZávodní dráhy11km
Šikmá věž VernazzanoVěže8km
Confraternita Maria Ss Dei MiracoliNáboženství11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 21:56:42

Jezero Trasimeno je pozůstatek velkého jezera. Nachází se v nadmořské výšce 259 m, v regionu Umbrie, severozápadně od města Perugia , v Itálii . Se svojí rozlohou 128 km2 to je největší jezero na Apeninském poloostrově a čtvrté největší v Itálii .

Základní informace

Jezero Trasimeno je zbytek velkého jezera, které vzniklo zhruba před 3 miliony let po období pliocénu. Jezero má několik ostrovů, jako jsou Isola Maggiore, Tuoro, Passignano a Castiglione del Lago, které jsou propojeny pravidelným dopravním spojením. Ostrov Isola Minore je neobydlený. Jezero Trasimeno má kolísavou hladinu, jelikož nemá žádný přirozený větší přítok nebo odtok. Je závislé jen na množství srážek. V minulosti však byly pokusy usměrnit kolísavý vodní stav.

Pohledy do historie

V antice Římané u nedalekého městečka San Savino postavili odvodňovací kanál. Roku 1421 Braccio Fortebracci průtok obnovil, protože byl zanesen pískem. V roce 1898 kanál do Cainy začal chránit jezero před povodněmi. Historicky je Jezero Trasimeno spojeno také s Hannibalem a jeho druhou punskou válkou. V roce 217 př. n. l. se tam totiž odehrála bitva, při které Hannibal porazil římskou armádu pod vedením Gaia Flaminina.

Další zajímavosti

Ve vodách jezera Trasimeno žije na 18 druhů ryb. Kolem jezera se nacházejí malé historické vesničky a mnoho památek, jako je např. hrad Zocco či šikmá věž Vernazzano . Nechybí také široká nabídka ubytování, několik kempů a sportovní atrakce.


Informace a fakta

GPS: 43.1457, 12.1087
Nadmořská výška: 253 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-22 16:44:56

Jezero Trasimeno: Recenze

Jezero Trasimeno prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Monte del Lago (4.4km)Castiglione del Lago (6km)Magione (8km)Passignano sul Trasimeno (6km)Tuoro sul Trasimeno (7km)Castel Rigone (11km)Pozzuolo (13km)Terontola (11km)Valiano (17km)Panicale (13km)Acquaviva (20km)Montepulciano Stazione (21km)Camucia (17km)Perugia (23km)Cortona (17km)Abbadia di Montepulciano (23km)Chiusi (19km)Bettolle (26km)Ponte Felcino (27km)Montepulciano (27km)Torrita di Siena (27km)Ponte San Giovanni (28km)Piegaro (20km)Chianciano Terme (27km)Foiano della Chiana (26km)Montefollonico (30km)Sarteano (26km)

Webmap: 1 2 3