TIXIK.cz » Jezera » Itálie » Lazio » Rome » Jezero Nemi

Jezero Nemi - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Nemi: Hlídač pokojů
Jezero Nemi Mapa Mapa hotelů Jezero Nemi

Jezero NemiJezero Nemi

Související témata

Jezero Nemi: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Nemi


Zobrazit všechny »


Jezero Nemi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Nemi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Nemi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Jezero AlbanoJezera5km
Giulianello LakeJezera12km
Canterno LakeJezera46km
Lago di FoglianoJezera38km
Caprolace LakeJezera46km
Martignano LakeJezera55km
Jezero BraccianoJezera60km
Jezero TuranoJezera59km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 17:23:51, Nadmořská výška: 318m

Jezero Nemi je vulkanické jezero, které leží asi 25 km od města Řím , uprostřed Albánské vrchoviny, v Itálii . Jezero Nemi je kromě nádherné přírody známé také díky císaři jménem Caligula. Caligula, který nastoupil na císařský trůn římské říše, byl známý svým megalomanstvím a rád jezdil na rekreační pobyty právě k jezeru Nemi. Na poměrně malém jezeře nechal císař už v tehdejší době postavit dvě obrovské lodě dlouhé přes 50 metrů. Nadčasově vybavená plavidla však neměla dlouhý životní příběh a brzy se potopila. Některé historické zdroje říkají, že je nechal potopit sám Caligula, protože chtěl vidět, jak asi vypadá potopení lodi takové velikosti. Někteří zase tvrdí, že lodě nechal potopit jeden z nástupců kvůli zapomenutí na Caligulu samotného. Po staletí zde bylo několik pokusů o vytažení těchto plovoucích měst, ale povedlo se to až Benito Mussolinimu v roce 1928. Ten přišel s nápadem, že se lodě nebudou vytahovat na hladinu, ale jednoduše se vypustí Jezero Nemi. Po třech letech odčerpávání vody se konečně vraky objevily. Díky tomu, že ve vracích nebyly téměř žádné cennosti, se historikové přiklánějí spíše k druhé variantě potopení obou lodí. Restaurované zbytky těchto lodí našly své místo v nově vybudovaném muzeu na břehu jezera. Toto muzeum však shořelo při útocích na Itálii během 2. světové války.

Je pobřeží jezera členité?

bažinaté


Informace a fakta

GPS: 41.713, 12.7023
Nadmořská výška: 318 m
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 13:26:01

Jezero Nemi: Recenze

Jezero Nemi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nemi (1.3km)Lanuvio (4.3km)Velletri (8km)Lariano (10km)Rocca Priora (8km)Monte Compatri (11km)Monte Porzio Catone (11km)Pomezia (17km)Artena (18km)

Webmap: 1 2 3