TIXIK.cz » Jezera » Nizozemsko » Flevoland » Jezero Markermeer

Jezero Markermeer - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Markermeer: Hlídač pokojů
Jezero Markermeer Mapa Mapa hotelů Jezero Markermeer

Jezero MarkermeerJezero Markermeer

Související témata

Jezero Markermeer: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Markermeer


Zobrazit všechny »


Jezero Markermeer: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Markermeer Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Markermeer a doprava
KinselmeerJezera26km
StootersplasJezera28km
IJmeerJezera26km
Luna LakeJezera31km
KetelmeerJezera33km
GooimeerJezera29km
OudieplasJezera35km
Naarden LakeJezera32km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 13:08:31

Jezero Markermeer je uměle vytvořené sladkovodní jezero o rozloze 700 km2 v Nizozemsku. Jezero Markermeer se rozkládá mezi provincií Severní Holandsko ( North Holland ) , Flevoland a jezerem IJsselmeer. Původně jezero Jezero Markermeer ještě spolu s jezerem IJsselmeer a příbřežní oblastí Wadenzee tvořily velký vodní celek se slanou vodou, který zasahoval hluboko do vnitrozemí a tvořil tzv. holandské vnitřní moře Zuiderzee. Pro ochranu pobřeží před záplavami však byly vystavěny dvě hráze, které daly vzniknout třem víceméně samostatným částem – dvěma jezerům a unikátní přílivovou oblasí. Samotné Jezero Markermeer vzniklo z jižní části jezera IJsselmeer v roce 1976, kdy byla dokončena stavba hráze mezi městy Enkhuizenem a Lelystaden, která původní plochu rozdělila. Jezero Markermeer je mělké jezero, jehož hladina leží až 8m pod úrovní hladiny moře. Hloubka vody se pohybuje mezi 3 až 5 metry, barva vody je převážně světle zelená. Svůj název dostalo podle ostvova, dnes poloostrova s městečkem Marken. Na Jezero Markermeer se dá spatřit mnoho druhů vodního ptactva, například kormorán velký (Phalacrocorax carbo) , který zde má svoji hlavní krmivovou záladnu, dále pak labuť velká, (Cygnus olor) , hvízdák euroasijský (Anas penelope ) , polák velký (Aythya ferina) , polák chocholačka (Aythia fuligula) , polák kaholka (Aythia marila) nebo morčák malý (Mergellus albellus) a mnoho dalších. Jezero Markermeer slouží jako ochrana před záplavami, jako rezervoár sladké vody, k zavlažování okolí a také k rekreačním účelům. Přímo na vodních kanálech jezera Jezero Markermeer leží hlavní město Nizozemí - Amsterdam, dále zde naleznete oblíbený turistický cíl městečko Volendam – Edam a nejnavštěvovanější hrad Nizozemska Muiden Castle. Pro milovníky vodních sportů je na Jezero Markermeer připraveno množství rekreačních zařízení s možností zapůjčení lodí. Břehy jezera skýtají nádherné pohledy na proplouvající jachty a mnoho příležitostí k romantickým procházkám.

Je pobřeží jezera členité?

mělké


Informace a fakta

GPS: 52.573, 5.257
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:24

Jezero Markermeer: Recenze

Jezero Markermeer prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Oosterleek (8km)Warder (15km)Edam (15km)Volendam (15km)Schardam (16km)Hoorn (15km)Bovenkarspel (14km)Middelie (17km)Lelystad (16km)

Webmap: 1 2 3