TIXIK.cz » Jezera » Frymburk » Jezero Lipno

Jezero Lipno - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Lipno: Hlídač pokojů
Jezero Lipno Mapa Mapa hotelů Jezero Lipno

Jezero LipnoJezero Lipno

Související témata

Jezero Lipno: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Lipno


Zobrazit všechny »


Jezero Lipno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Lipno Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Lipno a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 20:40:27, Nadmořská výška: 725m

Jezero Lipno je údolní umělá nádrž. Nachází se na jihu České republiky v chráněné krajinné oblasti Šumava blízko hranice s Rakouskem. Jezero Lipno je největší vodní nádrž v České republice. Plocha lipenské nádrže činí až 48 km2, maximální hloubka je 21 m a v průměru je hluboká cca 6 m. Byla postavena v letech 1952 až 1959 na horním toku řeky Vltavy jako další část Vltavské kaskády. První návrh vybudovat tuto přehradu pochází z roku 1892, ale protesty majitelů tamních pozemků a 2. světová válka začátek stavby posunuly o několik desítek let. Sypaná hráz má délku 282 m a vysoká je 25 m. Unikání je především podzemní hydroelektrárna. Jezero Lipno je v současnosti opravdovým rekreačním centrem. Nádrž a jeho okolí nabízí řadu možnost k rekreaci. Ať už je to rybaření, slunění na okolních plážích nebo vodní hrátky. Jezero Lipno je jako stvořené pro jachting nebo windsurfing. V zimě je možné na zamrzlé hladině bruslit nebo běžkovat. V blízkosti jezera se nachází lyžařský areál.

Informace a fakta

GPS: 48.6846, 14.0968
Nadmořská výška: 725 m
Je pobřeží jezera členité?:
Jaký má jezero tvar?:
Objem jezera (m3):
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Youtube:
Služby:
Aktivity:
Jak jezero vzniklo?:
Plusy:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:32:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: rybaření, lodičky
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kotvení lodí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jezero Lipno: Recenze

Zobrazit recenze:
 2010-11-15 21:49:35
Nové Apartmány Hecht Vám nabízejí ubytování přímo na břehu Lipna. Celoroční provoz. Léto relaxace, koupání na písečné pláži s vlastním molem, turistika, cyklistika, in-line brusle, půjčovna lodí a bohaté zázemí pro rybáře. Zima výhodné lyžařské balíčky s polopenzí a dopravou do areálu Hochficht, Kramolín (Lipno) či Sternstein.
 Aura: 50Recenze: 52010-09-29 12:21:52
Lipenské jezero?Tak bez toho už si nedokážu představit ani jedno léto.Jezdíme tam pravidelně už 6 let.Je to takové malé moře ČR obklopené nádhernou Šumavou. Pořád je tam co objevovat a každý rok přínáší něco nového.Dokonce i v zimě,když najdete to správné ubytování, je prostě u Lipna nádherně.Troufám si tvrdit,že nebejt zaměstnání, tak se tam přestěhujeme.

Města a obce v okolí

Dolní Vltavice (2km)Frymburk (6km)Černá v Pošumaví (6km)Přední Výtoň (8km)Lipno nad Vltavou (11km)Horní Planá (10km)Hořice na Šumavě (11km)Loučovice (14km)Vyšší Brod (18km)

Webmap: 1 2 3