TIXIK.cz » Jezera » Jezero Lhota

Jezero Lhota, Česká republika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Lhota: Hlídač pokojů
Jezero Lhota Mapa Mapa hotelů Jezero Lhota

Související témata

Jezero Lhota: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Lhota


Zobrazit všechny »Jezero Lhota: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Lhota Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Lhota a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 23:56:00, WWW stránky:

Jezero Lhota je antropogenní jezero, které vzniklo zatopením pískovny. Nachází se v Česku , ve Středočeském kraji, cca 1 km východně od obce Lhota. Jezero Lhota je vyhlášené svými písčitými plážemi, které se rozkládají od severozápadního až po jihovýchodní břehy. Nejslunnější pláž jezera (která se rozkládá na celém východním a ve východní části severního břehu) zabírá čtvrtinu obvodu jezera a je jednou z nejznámějších nudistických pláží v celé České republice. Zdejší nudistická pláž je významná tím, že byla založena již před rokem 1989, tedy ještě v době socialismu. Jezero Lhota jinak vzniklo v roce 1983 zatopením pískovny. Původně se tu dobýval písek pro stavbu pražského metra a stavbu dálnice D1. Jezero se rozkládá na ploše 23 hektarů a je max. 7 metrů hluboké. Některé zdroje však uvádí hloubku až 14 m. Nabízí čistou vodu i pláže. Celé Jezero Lhota je oplocené a do areálu se platí vstupné. Na severním břehu se nachází parkoviště. Jsou tu i stánky s občerstvením, převlékárny, toalety i půjčovna lodiček a šlapadel. V severozápadím rohu nabízí Jezero Lhota tenisový kurt a volejbalové hřiště. Jezero jinak nemá žádný přítok ani odtok. Okolí jezera je porostlé borovými lesy.

Informace a fakta

GPS: 50.2432, 14.6682
Nadmořská výška: 178 m
Je pobřeží jezera členité?:
Jaký má jezero tvar?:
Objem jezera (m3):
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Youtube:
Služby:
Aktivity:
Jak jezero vzniklo?:
Plusy:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:39:46

Jezero Lhota: Recenze

Jezero Lhota prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (6km)Čelákovice (11km)Miškovice (13km)Zeleneč (12km)Mochov (15km)Šestajovice (15km)Nové Jirny (16km)Mělník (18km)Veltrusy (24km)

Webmap: 1 2 3