TIXIK.cz » Jezera » Francie » Rhône-Alpes » Jezero Lac du Bourget

Jezero Lac du Bourget - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Lac du Bourget: Hlídač pokojů
Jezero Lac du Bourget Mapa Mapa hotelů Jezero Lac du Bourget

Související témata

Jezero Lac du Bourget: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Lac du Bourget


Zobrazit všechny »Jezero Lac du Bourget: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Lac du Bourget Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Lac du Bourget a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Barterand LakeJezera12km
Lac de ChaillouxJezera19km
Chavoley LakeJezera17km
Morgnieu LakeJezera18km
Ambléon LakeJezera22km
Glandieu LakeJezera22km
Aiguebelette LakeJezera20km
Jezero AnnecyJezera27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 16:05:30

Jezero Lac du Bourget je největší a nejhlubší jezero ve Francii . Nachází se ve východní části země, v departementu Savoie, v regionu Rhône-Alpes. Rozkládá se v nadmořské výšce 231,5 m, v údolí mezi jedním z posledních hřebenů pohoří Jura (západní břeh) a okrajem masivu Bauges (východní břeh) .

Historie jezera Jezero Lac du Bourget

Jezero Lac du Bourget vzniklo přibližně před 19 000 let po roztání čtvrtohorních ledovců. Jedná se tak o jezero ledovcového typu. Zajímavostí je, že tu ještě nedávno žila ryba, tzv. bezoule (Coregonus bezola) , která byla údajně spatřena jen v tomto jezeře. Nikde jinde na světě se nenacházela. Bohužel však poslední zprávy mluví o tom, že už zde úplně vyhynula. Jezero Jezero Lac du Bourget jinak také občas vydá různé "poklady". Naposledy zde byl objeven legendární letoun Focke Wulf 58 C Weihe, který do jezera spadl v roce 1943.

Základní informace o jezeru Jezero Lac du Bourget

Jezero Lac du Bourget zaujímá plochu 44,5 km2. Je 18 km dlouhé a max. 3,5 km široké. Průměrná hloubka je 85 m. Maximální hloubka je 145 m. Celkem je tu 3 600 mil. m3 vody. Hlavním přítokem jezera Jezero Lac du Bourget je řeka Leysse. Na severní straně je pak jezero propojeno s řekou Rhône průplavem Canal de Savières.

Okolí jezera Jezero Lac du Bourget

Okolo jezera Jezero Lac du Bourget se nachází několik krásných obcí. Většina z nich se však nachází na jihu a východě. Západní břeh je totiž typický obtížným terénem a je tak proto málo obydlený. Nejvýznamnějším místem na západním břehu jezera je klášter Hautecombe kde jsou pohřbeni někteří panovníci Savojské dynastie. Nejznámnější obcí na březích jezera Jezero Lac du Bourget je slavné lázeňské město Aix-les-Bains (východní pobřeží) . Mezi další významné obce patří Bourget-du-Lac, Brison-St-Innocent, Chanaz, Tresserve, Viviers-du-Lac.

Aktivity

Jezero Lac du Bourget nabízí v létě také celou řadu možností k vyžití. Hojně je vyhledávané vyznavači windsurfingu, plachtění i potápění. Na březích se v některých místech nacházejí i malé písečné a travnaté pláže, které jsou v letních měsících plné turistů. Krásné plážičky naleznete např. v již zmíněném lázňském středisku Aix-les-Bains .

Je pobřeží jezera členité?

členité


Informace a fakta

GPS: 45.7287, 5.867
Nadmořská výška: 230 m
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:34:05

Jezero Lac du Bourget: Recenze

Jezero Lac du Bourget prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Grésy-sur-Aix (5km)Aix-les-Bains (6km)Massignieu-de-Rives (8km)Mouxy (7km)Le Bourget-du-Lac (9km)Voglans (11km)Leschaux (21km)Rumilly (17km)Champagneux (19km)

Webmap: 1 2 3