TIXIK.cz » Jezera » Hrádek nad Nisou » Jezero Kristýna

Jezero Kristýna - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Kristýna: Hlídač pokojů
Jezero Kristýna Mapa Mapa hotelů Jezero Kristýna

Jezero KristýnaJezero Kristýna

Související témata

Jezero Kristýna: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Kristýna


Zobrazit všechny »


Jezero Kristýna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Kristýna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Kristýna a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Alternativní názvy: Vodní nádrž Kristýna, Aktuální čas: 02:58:55

Jezero Kristýna se nachází na okraji města Hrádek nad Nisou , na severu České republiky . V těsné blízkosti jsou hranice Německa a Polska .

O jezeru Kristýna

Jezero Kristýna zaujímá rozlohu asi 14 ha a největší hloubka dosahuje až 28 m. Jezero vzniklo zatopením lignitového dolu. Okolo jezera se rozprostírá les a pískové pláže. Na severní straně se nalézá rekreační areál Kristýna, který nabízí možnost ubytování v penzionu, chatkách nebo autokempu. Jezero nabízí dobré podmínky pro koupání, surfování nebo rybaření. Pro malé děti je zde ohraničené brouzdaliště se skluzavkou a na pláži několik prolézaček. Milovníci volejbalu si mohou zahrát plážový volejbal nebo si přihlásit do jednoho z mnoha turnajů, které se zde konají. Jezero Kristýna je výborným výchozím bodem na turistické nebo cykloturistické výlety do Lužických hor a Žitavských hor.


Informace a fakta

GPS: 50.8594, 14.8248
Je pobřeží jezera členité?:
Jaký má jezero tvar?:
Objem jezera (m3):
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Youtube:
Služby:
Aktivity:
Jak jezero vzniklo?:
Plusy:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 10:29:00

Jezero Kristýna: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-21 10:15:13
Kristýna je oblíbené rekreační středisko. Jezdí sem spousta lidí jak z čech tak i ze sousedního Německa a Polska. V areálu spousta možností občerstvení. My sem jezdíme hlavně na kvasnicové pivečko. Jen nás trochu mrzí že i když sem člověk jede na to pivo nebo se jen najíst musí platit vstup do areálu, což mi přijde trochu uhozený. Vstup je sice jen 15 korun. Ale po letošních záplavách a dvojtém protržení hráze Kristýny uvidíme jak rychle to dají do pořádku. Hygienici trvdí že voda je nezávadná. Do léta daleko a budu doufat, že hráze opraví.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 22:08:43
Na koupališti Kristýna se mi moc líbí, je to původně jezro a nyní se využívá hlavně rekreačně. Jsou tady velké plochy k odpočinku, opalování a nebo i na různé sporty. Je tu též kemp, kde se můžete ubytovat v chatkách , tak ve stanu. Jezdí sem i hodně turistů z Německa a Polska, nebo´t se nachází na hraničním trojmezí.
 Aura: 79Recenze: 4702012-02-28 10:59:57
Kristýna v Hrádku nad Nisou je bývalý povrchový důl na uhlí. V současnosti slouží jako oblíbené rekreační středisko pro Čechy, Němce i Poláky, jelikož se nachází v těsné blízkosti hranic s Německem a Polskem. Okolí jezera je čisté, k dispozici je tu i v severní části písečná pláž (Sever - hlavní pláž), na jih je pak menší vedlejší písečná pláž. U obou je dostat občerstvení. U severní pláže jsou pak chatky či místa na stan či karavan. Kemp Kristýna je čistý, poměrně nově tu jsou zrekonstruované umývárny a toalety. V areálu nechybí tenisové kurty a možnost aktivního vyžití. Pro ženy se tu v létě každý podvečer koná venkovní aerobik či zumba. Nejlepší pivo mají v "Ačku", teda pokud máte rádi kvasnicové Svijany:), my jo, takže prostě tady je nejlepší, s jídlem už bych už to tak neviděl. Na jaře se můžete vydat od hráze jezera Kristýna sjet na lodičce řeknu Nisu. Můžete se tak projet přesně po hranici Česka, Polska a Německa. Trasa je dlouhá cca 20 km, je to ale docela "volej". Každopádně ale doporučuji, sám jsem to podstoupil. Zpět Vás přivezou z Německa lidé z půjčovny lodiček. V okolí si na své přijdou i cyklisté a pěší turisté.

Města a obce v okolí

Hrádek nad Nisou (1.5km)Rynoltice (8km)Chrastava (11km)Jablonné v Podještědí (11km)Kryštofovo Údolí (12km)Varnsdorf (16km)Jiřetín pod Jedlovou (18km)Frýdlant (19km)Liberec (19km)

Webmap: 1 2 3