TIXIK.cz » Jezera » Německo » Sasko » Jezero Geierswalder

Jezero Geierswalder - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Geierswalder: Hlídač pokojů
Jezero Geierswalder Mapa Mapa hotelů Jezero Geierswalder

Související témata

Jezero Geierswalder: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Geierswalder


Zobrazit všechny »Jezero Geierswalder: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Geierswalder Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jezero Geierswalder a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Jezero SenftenbergerJezera7km
Jezero GraureiherseeJezera20km
Speicherbecken LohsaJezera25km
Jezero HalbendorferJezera32km
Jezero BärwalderJezera33km
SchlangenseeJezera31km
PyramidenseeJezera32km
Big PondJezera37km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 17:43:18, WWW stránky:

Jezero Geierswalder je uměle vybudované jezero v Německu . Nachází se z velké části ve spolkové zemi Sasko a z části zasahuje i do Braniborska. Rozkládá se nedaleko bývalého významného hornického města Hoyerswerda , v nadmořské výšce 100 m. Jezero Geierswalder je zatopený hnědouhelný důl. Do roku 1973 zde probíhala těžba. V roce 2006 pak bylo jezero připraveno pro veřejnost. Od té doby slouží jako významné letní rekreační středisko. Jezero Geierswalder zaujímá rozlohu 620 hektarů a objem vody je 92 milionů m3. Maximální hloubka je 34 m. Jezero má velmi čistou vodu a na jeho březích se nacházejí z velké části krásné písečné pláže. Nejkrásnější pláž se rozkládá u městečka Geierswalde . Zde je k dispozici i kemp, občerstvení, či půjčovna jachet, motorových člunů, skútrů, šlapadel i kanoí. Pro milovníky cyklistiky či inline bruslení je zde připravena speciální stezka a i půjčovna kol a kolečkových bruslí. Samozřejmostí je velké bezplatné parkoviště. Na jeho břehu se mimo již zmíněného městečka Geierswalde rozkládá i městečko Kleinkoschen . Jedinou nevýhodou jezera jsou poměrně hodně strmě klesající břehy, které jsou někdy nebezpečné pro naše nejmenší. Nedaleké okolí jezera Jezero Geierswalder je jako stvořené pro cykloturistiku. Je zde velké množství značených cyklostezek. A díky tomu, že je zdejší oblast rovinatá a je zde mnoho dalších menších jezer, kde se dá koupat, můžete na kole denně bez problémů ujet desítky kilometrů. Okolní lesy jsou také plné hub. Zajímavostí je, že je jezero Jezero Geierswalder propojeno kanálem Sornoer Kanal s jezerem Sedlitzer See. U tohoto kanálu pak stojí unikátní rozhledna Rostiger Nagel , která rozhodně stojí za návštěvu.

Je pobřeží jezera členité?

členité
mělké


Informace a fakta

GPS: 51.5036, 14.1126
Nadmořská výška: 98 m
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 15:50:49

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.geierswaldersee.de/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bungalovy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jezero Geierswalder: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 22420.9.2010 11:12:26
Toto jezero mě veli uchvátilo. Krásné bíle písčité pláže s kombinací travních pláží. Zádný placený vstup na pláž. Spousta sportovního vodního vyžití na jezeře. Voda sice studená ale průzračně čistá. U jezera je také kepm. A okolí nabízí krásné cyklostezky. 6ádné kopce jen rovinky no proště paráda.
 Aura: 79Recenze: 4702.3.2012 11:54:51
Nejlepší jezero v okolí města Hoyerswerda, alespoň tedy z mého pohledu. Nádherně čistá, až průzračně modrá voda, písečné pláže, samozřejmě ne po celém jeho obvodu. Nevýhodou trochu je pro rodiny s dětmi poměrně strmý vstup do vody, stačí dva kroky a malé děti už nebudou stačit, ale zase tu mají krásnou širokou písečnou pláž. Parkovaní poblíž pláže, asi 30 - 40 metrů, je zdarma. Je tu také místo pro kempování, které sice nenabízí žádné větší zázemí, ale zase se tu nic neplatí. Samozřejmostí jsou občerstvení a půjčovna sportovních potřeb, včetně motorových vodních skútrů, na kterých se můžete po jezeře Geierswalder See projet. Okolí jezera je pak v tu správnou roční dobu jak stvořené pro houbaření, my jsme sbírali houby přímo z kola.

Města a obce v okolí

Geierswalde (1.3km)Senftenberg (8km)Hoyerswerda (12km)Bernsdorf (15km)Schwarzheide (19km)Spremberg (20km)Finsterwalde (32km)Thiendorf (35km)Chotěbuz (33km)

Webmap: 1 2 3