TIXIK.cz » Regiony » Itálie » Jezero Garda

Jezero Garda - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jezero Garda: Hlídač pokojů
Jezero Garda Mapa Mapa hotelů Jezero Garda

Jezero GardaJezero Garda

Související témata

Jezero Garda: Fotografie

Doporučené hotely Jezero Garda


Zobrazit všechny »


Jezero Garda: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jezero Garda Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lago di Garda a doprava, Čerpací stanice, benzinky
TorreVěže3km
San BiagioKempy5km
Monte AreKopce5km
Bus de la PaulJeskyně4km
Rocca di ManerbaKopce5km
Pláž La RoccaPláže5km
Monte LuppiaKopce6km
FeriengluckKempy5km
PieveKempy5km
Monte ReKopce5km
San Remo CampingKempy6km
RolliKempy6km
Monte CroceKopce6km
Hrad SkaligeroHrady a zámky6km
Casa del ComuneRadnice7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Alternativní názvy: Gardské jezero, Aktuální čas: 21:58:21

Jezero Garda (Lago di Garda) je největší italské jezero. Nachází se v nížině na úpatí horského masivu Alpy v severní části Itálie . Jezero Garda je jezero ledovcového původu. Jeho maximálnmí hloubka je přibližně 346 metrů a rozloha je 370 km². Oblast Jezero Garda je především oblíbenou rekreační destinací. Láká k procházkám, vyjížďkám na jezero, nebo můžete provozovat cykloturistiku. Kolem jezera vede kvalitní značená cyklostezka a v okolí je množství dalších kvalitních cest, které s oblibou využívají i příznivci inline bruslení. Cesty vedou kolem středověkých pevností nebo mezi vinicemi a můžete si zde vyzkoušet terén všech stupňů obtížnosti. Jezero Garda má výborné podmínky pro windsurfing a blízkost hor udělá radost milovníkům horské turistiky a horolezectví. Oblíbené jsou zajištěné cesty via ferrata. Krásnou přírodu zdobí typická středomořská flóra. Cypřiše, oleandry, olivovníky, cedry a v některých místech i palmy. Oblast Jezero Garda disponuje dostatečnou kapacitou kvalitního ubytování.

Informace a fakta

GPS: 45.5806, 10.6205
Nadmořská výška: 62 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-17 00:17:01

Jezero Garda: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-21 17:31:44
LagO di garda je úžesné ledovcové jezero. Je sice strašně ledové a přístup v jeho horní části je stížen ostrými kameny do kterých, když stoupnete se vám noha proboří a pak se jen těžko dostávate ven. Podél jereza je velká možnost ubytování i restaurací. Jezero je oblíbené i pro milovníjy vodních sportů. Ve spodní části jezera se prý dá velmi dobře koupat a jezero je tam o něco teplejší a dá se tu koupat lépe. Jednou se sem určitě vydáme.
 2010-06-04 15:57:55
Pro cyklisty je Lago di Garda velké zklamání. Každý sem jede s pocitem, že si hezky zajezdí přímo u jezera. Ve skutečnosti se tam jezdit dá, ale nejsou tady vůbec žádné cyklostezky a jezdíte za plného provozu. Pokud si Gardu tedy chcete užít, musíte si vždycky vyšlápnout do kopců nad jezerem, kde je to již sjízdné, nebo můžete využít některé z lanovek, které vás z tohoto silničního prostředí vytáhnou bez práce. Jinak je tu skvělá příroda, a také trochu proměnlivé počasí.

Města a obce v okolí

San Felice del Benaco (6km)Torri del Benaco (6km)Garda (7km)Manerba del Garda (7km)Gardone Riviera (7km)Salo (8km)Costermano (9km)Bardolino (9km)San Zeno di Montagna (10km)Soiano (10km)Affi (12km)Cavaion Veronese (13km)Padenghe sul Garda (11km)Gavardo (14km)Caprino Veronese (14km)Lazise (12km)Rivoli Veronese (15km)Calvagese della Riviera (15km)Gargnano (12km)Sirmione (13km)Paitone (17km)Dolcè (18km)Desenzano del Garda (14km)Colà (15km)Pastrengo (17km)Fumane (21km)Lonato (17km)

Webmap: 1 2 3