TIXIK.cz » Jezera » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Jezera z celého světa ()Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Żarnovické jezero je jedno z největších jezer v Polsku . Leží na severovýchodě země, v Pomořském vojvodství. Nacházela se zde první p..

Najít ubytování

Jezero Bajkal se nachází v Rusku , v jihovýchodní části Sibiře . Je to nejstarší a nejhlubší sladkovodní jezero na světě. Od roku 199..

Najít ubytování

Jezero Lac du Bourget je největší a nejhlubší jezero ve Francii . Nachází se ve východní části země, v departementu Savoie, v regionu Rh..

Najít ubytování


Niesłysz (Hluché jezero) je největší jezero v lagovském pojezeří (Pojezierze Łagowskie) na západě Polska . Známé je pro svou čistou vo..

Najít ubytování

Charzykowské jezero je ledovcové jezero, které se nachází na severu Polska , v kraji Charzykowska Chojnice. Proslulé je zejména mezi milovní..

Najít ubytování

Jezero Tahoe je jezero ledovcovo tektonického původu a největší lyžařská oblast USA . Nachází se na hranicích států Kalifornie a Nevada..

Najít ubytování


Velké solné jezero ( Great Salt Lake) je vysychající slané jezero v Severní Americe. Nachází se na severu amerického státu Utah u města S..

Najít ubytování

Balaton neboli Blatenské jezero je největší sladkovodní jezero v Evropě . Jezero je dlouhé 77 km, široké 14 km a zaujímá rozlohu 600 km2...

Najít ubytování

Jezero Markermeer je uměle vytvořené sladkovodní jezero o rozloze 700 km2 v Nizozemsku. Jezero Markermeer se rozkládá mezi provincií Severní..

Najít ubytování


Loch Ness je přírodní nádrž tektonicko-ledovcového původu, která je opředena pověstí o tajemné příšeře Nessie. Nachází se ve Sk..

Najít ubytování

Jezero Sanabria je největší ledovcové jezero Pyrenejského poloostrova. Nachází se ve Španělsku , v severozápadní části provincie Zamora..

Najít ubytování

Máchovo jezero je největší vodní plocha na severu České republiky . Máchovo jezero je nazýváno jezerem, ale ve skutečnosti se jedná o ry..

Najít ubytování


Achensee je jezero a také lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Najdeme ji cca 30 km severovýchodně od města Innsbruck , ne..

Najít ubytování

Jezero Vištytis je rozlehlá vodní plocha (asi 18 km2) na hranicích Litvy a Ruska (Kaliningradská oblast) . Díky zdejší zajímavé fauně a..

Najít ubytování

Jezero Berzdorfer je jezero u města Görlitz . Nachází se ve východní části Německa , v blízkosti hranic s Polskem a Českou republikou . ..

Najít ubytování


Jezero Geierswalder je uměle vybudované jezero v Německu . Nachází se z velké části ve spolkové zemi Sasko a z části zasahuje i do Branib..

Najít ubytování

Jezero Nemi je vulkanické jezero, které leží asi 25 km od města Řím , uprostřed Albánské vrchoviny, v Itálii . Jezero Nemi je kromě nád..

Najít ubytování

Kaspické moře je ve skutečnosti největší uzavřená vodní plocha neboli jezero na světě. Svými rozměry totiž splňuje charakteristiky pr..

Najít ubytování


Königssee je jezero v jihovýchodním Bavorsku v Německu . Nachází se v blízkosti hranice Německa s Rakouskem , v okrese Berchtesgaden. Leží..

Najít ubytování

Jezero Neuchâtel je největší jezero ležící celé ve Švýcarsku . Nachází se v západní části země, na území kantonů Neuchâtel, Fri..

Najít ubytování

Jezero Vänern se nachází ve Švédsku . Rozkládá se v jihozápadní části země, v krajích Västra Götaland a Värmlan, v nadmořské výš..

Najít ubytování


Jezero Lipno je údolní umělá nádrž. Nachází se na jihu České republiky v chráněné krajinné oblasti Šumava blízko hranice s Rakouskem..

Najít ubytování

Jezero Tisza je přehradní nádrž na stejnojmenné řece a druhé největší jezero Maďarska . Je součástí národního parku Hortobágy . Z..

Najít ubytování

Jezero Dal je velké jezero a zároveň významný turistický cíl v Kašmíru v Indii . Jezero se rozkládá na ploše 21 km2. Turistická atr..

Najít ubytování


Jezero Hallstätter je jezero v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Horní Rakousy, v okrese Gmunden, v oblasti Salzkammergut , v nadmořské ..

Najít ubytování

Jezero Candlewood je největší jezero ve státě Connecticut , USA . Nachází se v západní části státu Connecticut v Appalačské pohoří...

Najít ubytování

Galilejské jezero je největší sladkovodní jezero v Izraeli a nejníže položené sladkovodní jezero na světě (212 m pod mořskou hladinou)..

Najít ubytování


Jezero Assal je kráterem vytvořené jezero ve střední Džibuti. Nachází se cca 120 km západně od hlavního města Džibuti . Leží 155 m po..

Najít ubytování

Jezero Flathead je největší sladkovodní jezero na západě USA . Leží v severozápadní části státu Montana asi 48 km od Národního parku ..

Najít ubytování

Jezero Tekapo je překrásné jezero na Novém Zélandu . Nachází se na Jižním ostrově východně od Národního parku Aoraki (Mount Cook) . Je..

Najít ubytování


Solinské jezero je přehradní nádrž v Polsku . Nachází ve velice atraktivní krajině, v samém jihovýchodním cípu země, u obce Solina . ..

Najít ubytování

Jezero Balchaš leží na hranici Karaganské, Almatinské a Žambylské oblasti, na jihovýchodě Kazachstánu . Má rozlohu 18 200 km2, je 605 km ..

Najít ubytování

Jezero Čad (Čadské jezero) je čtvrté největší jezero ve střední Africe . Leží na hranici 4 států - Čadu , Kamerunu , Nigérie a Nige..

Najít ubytování


Ohridské jezero je od roku 1979 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nachází se na hranici mezi Albánií a Makedonií..

Najít ubytování

Jezero Ohau je křišťálově čisté jezero na Novém Zélandu . Nachází se na Jižním ostrově jihovýchodně od Národního parku Aoraki (Mou..

Najít ubytování

Jezero Wanaka je společně s jezerem Hawea jedním z nejkrásnějších jezer Jižního ostrova. Nachází se na Novém Zélandu při východní s..

Najít ubytování


Lac du Der-Chantecoq je uměle vytvořené jezero nacházející se ve Francii . Leží v severní části země, v regionu Champagne-Ardenne, nedal..

Najít ubytování

Jezero Pukaki je další krásné jezero na Novém Zélandu . Nachází se na Jižním ostrově východně od Národního parku Aoraki (Mount Cook) ..

Najít ubytování

Vierwaldstättersee nebo také Jezero čtyř kantonů se nachází na úpatí Švýcarských Alp, v blízkosti hlavního města Luzern v Centráln..

Najít ubytování


Jezero Taupo je jezero s největší plochou na Novém Zélandu . Je zároveň největším sladkovodním jezerem v celé Oceánii. Jedná se o krá..

Najít ubytování

Titisee je jezero v jižním části pohoří Schwarzwald v Německu. Nachází se ve spolkové zemi Baden-Württemberg. Na březích jezera leží ..

Najít ubytování

Jezero Müritz je jezero v Německu. Po Bodamském jezeře je druhým největším jezerem v Německu. Zároveň je největším jezerem, které ce..

Najít ubytování


Wapnica, Polska

Tyrkysové jezero se nachází na ostrově Wolin v Polsku , nedaleko státních hranic s Německem . Je považováno za jedno z nejkrásnějších ..

Najít ubytování

Jezero Kristýna se nachází na okraji města Hrádek nad Nisou , na severu České republiky . V těsné blízkosti jsou hranice Německa a Polsk..

Najít ubytování

Jezero Aši je vyhledávané jezero v Japonsku . Nachází se na ostrově Honšú, v prefektuře Kanagawa, ve Fuji-Hakone-Izu National Park. Jezero ..

Najít ubytování


Jezero Velence je třetí největší jezero Maďarska , které se rozkládá nedaleko města Székesfehérvár . V letním období je teplota vody ..

Najít ubytování

Curyšské jezero leží severně od Glarnských Alp v nadmořské výšce 406 m. Nachází se přibližně 15 km jihovýchodně od města Curych v..

Najít ubytování

Jezero Steinhuder je jezero nacházející se v Německu ve spolkové zemi Dolní Sasko. Leží cca 30 km od města Hannover . Jedná se o největš..

Najít ubytování


Jezero Chiemsee je ledovcové jezero v jihovýchodním Německu . Nachází se ve spolkové zemi Bavorsko. Je to největší jezero Bavorska a třet..

Najít ubytování

Vlasinské jezero je největší a nejvýše položené jezero v Srbsku . Leží asi 70 km jihovýchodně od města Leskovac v nadmořské výšce ..

Najít ubytování

Jezero Päijänne je nejdelší a druhé největší jezero ve Finsku . Leží v jižní části země, v nadmořské výšce 78 m. Na břehu jezer..

Najít ubytování


Jezero Śniardwy je největší jezero v Polsku . Nachází se na severovýchodě země, ve Varmijsko-mazurském vojvodství, v Mazurském pojezeř..

Najít ubytování

Kośno je velké jezero na severovýchodě Polska , v gmině (obci) Purda . Jezero a jeho okolí se nachází ve stejnojmenné přírodní rezervaci..

Najít ubytování

Jezero Ontario je jedním z Velkých jezer v Severní Americe . Leží na hranici Kanady ve státě Ontario a USA ve státě New York. Zajíma..

Najít ubytování


Jezero Amatitlán (Lago de Amatitlán) je sopečné jezero na jihu Guatemaly . Nachází blízko hlavního města Guatemala . Jezero Amatitlán se r..

Najít ubytování

Jezero Chapala (Lago de Chapala) je největší sladkovodní jezero v Mexiku . Leží na hranici států Jalisco a Michoacán, přibližně 30 km od..

Najít ubytování

Jezero Ülemiste se rozprostírá v jižní části estonského hlavního města Tallinnu . Voda jezera představuje největší pitný zdroj pro T..

Najít ubytování


Valle di Ledro je horské údolí v Itálii . Nachází se v provincii Trento, na severozápadním okraji jezera Lago di Garda , nedaleko města ..

Najít ubytování

Niská přehrada je oblíbená rekreační oblast v Polsku . Nachází se v jižní části země, v Horním Slezsku, ve vojvodství Opolském, cca ..

Najít ubytování

Jezero Bärwalder je největší jezero v německé spolkové zemi Sasko. Nachází se cca 20 km od města Hoyerswerda , v nadmořské výšce 125 m..

Najít ubytování


Zaovinské jezero je umělá přehrada v západním Srbsku na jižním svahu Pohoří Tara . Jezero bylo vytvořeno v letech 1981-1983 na řece Bel..

Najít ubytování

Jezero Xochimilco, nazývané také Benátky Mexika , je bezodtokové jezero v Mexiku . Nachází se v Mexickém údolí asi 25 km od historického ..

Najít ubytování

Luganské jezero (Luganersee) se nachází v Alpách na jihovýchodě Švýcarska v nadmořské výšce 270 m. Leží na území Švýcarska a It..

Najít ubytování


Sevan je jezero v Arménii. Nachází se na východě země. Leží v nadmořské výšce 1900 m na Arménské vysočině. Je největším jezerem v..

Najít ubytování

Jezero Jezero Titicaca leží v Andách na hranici Bolívie a Peru . Nachází se ve výšce 3812 m. n. m. a je to nejvýše položené splavné je..

Najít ubytování

Jezero Hawea je jedno z nejkrásnějších jezer Jižního ostrova na Novém Zélandu . Nachází se na východním okraji Jižních Alp, asi 15 kil..

Najít ubytování


Jezero Jellyfish je unikátní jezero, které se nachází na ostrově Eil Malk, v souostroví Palau , v Oceánii . Název jezera Jezero Jellyfish, ..

Najít ubytování

Jezero Managua je velké tektonické jezero na jihozápadě Nikaraguy . Je známé také pod jménem Xolotlán. Ačkoli je toto jezero sladkovodní,..

Najít ubytování

Jezero Jezero Sebu leží v jižní části ostrva Mindanao na Filipínách. Jezero Jezero Sebu patří k největším turistickým lákadlům provi..

Najít ubytování


Jezero Izabal , známé také jako Golfo Dulce, je největší jezero v Guatemale . O jezeru Izabal Nachází se přibližně 70 km od města Zac..

Najít ubytování

Bílé Jezero (polsky Jezioro Białe či Białe Jezioro) leží ve východním Polsku , poblíž hranice s Běloruskem . ProstředíBílé Jezero l..

Najít ubytování

Labutí jezero (Labutí jezero) je vodní plocha, nacházející se na severozápadě Polska . Leží východně od města Wałcz . Na jihovýchodě..

Najít ubytování


Jezero Llanquihue je druhé největší jezero v Chile a údajně i jedno z největších v jižní Americe. Nachází se v jižní části země, ..

Najít ubytování

Lünersee je jezero v rakouských Alpách. Nachází se v oblasti Vorarlberg a je vzdáleno cca 12 km jižně od města Bludenz ; leží těsně u ..

Najít ubytování

Štrbské pleso je morénové ledovcové jezero na jižní straně Vysokých Tater , na Slovensku . Rozkládá se v nadmořské výšce 1346 m, na k..

Najít ubytování


Černé jezero je největší české ledovcové jezero. Nachází se na Šumavě, nedaleko obce Železná Ruda v České republice. Černé jezero ..

Najít ubytování

Jezero Lagarfljót je jezero na Islandu . Rozkládá se ve východní části země, nedaleko města Egilsstaðir . Jezero Lagarfljót měří na d..

Najít ubytování

Stříbrné jezero je jedním z nejpopulárnějších turistických letovisek v Srbsku . Je 14 km dlouhé, 300 metrů široké a hluboké přibližn..

Najít ubytování


Jezero Narač je největším jezerem v Bělorusku . Nachází se v severozápadní části země, několik desítek kilometrů od hranic s Litvou ...

Najít ubytování

Barevná jezírka jsou tři (někdy čtyři) úchvatně zbarvená jezírka v Rudawském parku u obce Wieściszowice v jižní části Polska . Ba..

Najít ubytování

Jeziorak (dříve Gizerek, Jezierzyce) je jezero ledovcového původu pozoruhodného tvaru ve Warminsko – Mazurském vojvodství v Polsku , na doh..

Najít ubytování


Zelené pleso je jezero, které se nachází v ledovcovém kotli v Kačací dolině, ve Vysokých Tatrách , na Slovensku . Rozkládá se ve výšce..

Najít ubytování

Solotvinská jezera jsou solná jezera, která vznikla na místech zaplavených dolů. Nacházejí se v městečku Solotvino na západní Ukrajině...

Najít ubytování

Jezero Tanganika je druhé největší a druhé nejhlubší jezero Afriky. Rozkládá se na území 4 států Burundi, Tanzanie, Demokratické repub..

Najít ubytování


Viktoriino jezero (Ukerewe) se nachází v srdci Afriky , na území Východo - Africké Pahorkatiny. Rozkládá se na území tří států – Ken..

Najít ubytováníVelké Otročí jezero je druhé největší jezero v provincii Northwest Territories v Kanadě. Větší jezero je pouze Great Bear Lake. Velké Ot..

Najít ubytování


Albertovo jezero se nachází ve východní Africe, mezi státy Uganda a Demokratická republika Kongo. Leží v nadmořské výšce 617 m. Albertov..

Najít ubytování

Lake Nipigon je největší jezero, které leží celou svou plochou na území provincie Ontario v Kanadě. Někdy je nazýváno šestým Velkým j..

Najít ubytování


Hořejší jezero je největším z pěti Velkých jezer Severní Ameriky. Leží na hranici s kanadskou provincií Ontario a států Wisconsin a Mi..

Najít ubytování

Jezero Erie leží na hranici kanadské provincie Ontario a států Ohio, Pennsylvania, Michigan a New York v USA . Je součástí pěti Velkých je..

Najít ubytování


  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   Severní Amerika

Kanada (1111), USA (2401)