TIXIK.cz » Jezera » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Jezera z celého světa ()



















Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Żarnovické jezero je jedno z největších jezer v Polsku . Leží na severovýchodě země, v Pomořském vojvodství. Nacházela se zde první polská jaderná..

Najít ubytování

Jezero Bajkal se nachází v Rusku , v jihovýchodní části Sibiře . Je to nejstarší a nejhlubší sladkovodní jezero na světě. Od roku 1996 je jezero zap..

Najít ubytování

Jezero Lac du Bourget je největší a nejhlubší jezero ve Francii . Nachází se ve východní části země, v departementu Savoie, v regionu Rhône-Alpes. R..

Najít ubytování


Niesłysz (Hluché jezero) je největší jezero v lagovském pojezeří (Pojezierze Łagowskie) na západě Polska . Známé je pro svou čistou vodu, členité po..

Najít ubytování

Charzykowské jezero je ledovcové jezero, které se nachází na severu Polska , v kraji Charzykowska Chojnice. Proslulé je zejména mezi milovníky plach..

Najít ubytování

Jezero Tahoe je jezero ledovcovo tektonického původu a největší lyžařská oblast USA . Nachází se na hranicích států Kalifornie a Nevada, v pohoří Si..

Najít ubytování


Velké solné jezero ( Great Salt Lake) je vysychající slané jezero v Severní Americe. Nachází se na severu amerického státu Utah u města Salt Lake Ci..

Najít ubytování

Balaton neboli Blatenské jezero je největší sladkovodní jezero v Evropě . Jezero je dlouhé 77 km, široké 14 km a zaujímá rozlohu 600 km2. Průměrná h..

Najít ubytování

Jezero Markermeer je uměle vytvořené sladkovodní jezero o rozloze 700 km2 v Nizozemsku. Jezero Markermeer se rozkládá mezi provincií Severní Holands..

Najít ubytování


Loch Ness je přírodní nádrž tektonicko-ledovcového původu, která je opředena pověstí o tajemné příšeře Nessie. Nachází se ve Skotsku ve sníženině..

Najít ubytování

Máchovo jezero je největší vodní plocha na severu České republiky . Máchovo jezero je nazýváno jezerem, ale ve skutečnosti se jedná o rybník, dokonc..

Najít ubytování

Jezero Sanabria je největší ledovcové jezero Pyrenejského poloostrova. Nachází se ve Španělsku , v severozápadní části provincie Zamora, v hornaté o..

Najít ubytování


Achensee je jezero a také lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Najdeme ji cca 30 km severovýchodně od města Innsbruck , nedaleko h..

Najít ubytování

Jezero Vištytis je rozlehlá vodní plocha (asi 18 km2) na hranicích Litvy a Ruska (Kaliningradská oblast) . Díky zdejší zajímavé fauně a floře bývá..

Najít ubytování

Jezero Berzdorfer je jezero u města Görlitz . Nachází se ve východní části Německa , v blízkosti hranic s Polskem a Českou republikou . Na území bý..

Najít ubytování


Jezero Geierswalder je uměle vybudované jezero v Německu . Nachází se z velké části ve spolkové zemi Sasko a z části zasahuje i do Braniborska. Rozk..

Najít ubytování

Jezero Nemi je vulkanické jezero, které leží asi 25 km od města Řím , uprostřed Albánské vrchoviny, v Itálii . Jezero Nemi je kromě nádherné přírody..

Najít ubytování

Königssee je jezero v jihovýchodním Bavorsku v Německu . Nachází se v blízkosti hranice Německa s Rakouskem , v okrese Berchtesgaden. Leží na dně hl..

Najít ubytování


Kaspické moře je ve skutečnosti největší uzavřená vodní plocha neboli jezero na světě. Svými rozměry totiž splňuje charakteristiky pro označení jako..

Najít ubytování

Jezero Tisza je přehradní nádrž na stejnojmenné řece a druhé největší jezero Maďarska . Je součástí národního parku Hortobágy . Základní fakta Jez..

Najít ubytování

Jezero Neuchâtel je největší jezero ležící celé ve Švýcarsku . Nachází se v západní části země, na území kantonů Neuchâtel, Fribourg, Vaud a Bern, v..

Najít ubytování


Jezero Candlewood je největší jezero ve státě Connecticut , USA . Nachází se v západní části státu Connecticut v Appalačské pohoří. Na březích Jeze..

Najít ubytování

Jezero Lipno je údolní umělá nádrž. Nachází se na jihu České republiky v chráněné krajinné oblasti Šumava blízko hranice s Rakouskem. Jezero Lipno j..

Najít ubytování

Jezero Vänern se nachází ve Švédsku . Rozkládá se v jihozápadní části země, v krajích Västra Götaland a Värmlan, v nadmořské výšce pouhých 44 m. Jez..

Najít ubytování


Jezero Dal je velké jezero a zároveň významný turistický cíl v Kašmíru v Indii . Jezero se rozkládá na ploše 21 km2. Turistická atrakce - hausbó..

Najít ubytování

Jezero Hallstätter je jezero v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Horní Rakousy, v okrese Gmunden, v oblasti Salzkammergut , v nadmořské výšce 5..

Najít ubytování

Jezero Tekapo je překrásné jezero na Novém Zélandu . Nachází se na Jižním ostrově východně od Národního parku Aoraki (Mount Cook) . Jezero Tekapo má..

Najít ubytování


Solinské jezero je přehradní nádrž v Polsku . Nachází ve velice atraktivní krajině, v samém jihovýchodním cípu země, u obce Solina . Jezero Solin ..

Najít ubytování

Jezero Flathead je největší sladkovodní jezero na západě USA . Leží v severozápadní části státu Montana asi 48 km od Národního parku Glacier u siln..

Najít ubytování

Jezero Assal je kráterem vytvořené jezero ve střední Džibuti. Nachází se cca 120 km západně od hlavního města Džibuti . Leží 155 m pod hladinou moře..

Najít ubytování


Galilejské jezero je největší sladkovodní jezero v Izraeli a nejníže položené sladkovodní jezero na světě (212 m pod mořskou hladinou) . Hlavní tur..

Najít ubytování

Jezero Drawsko je jezero v Polsku . Nachází se v Západopomořanském vojvodství, asi 125 km východně od významného přístavu Štětín (Szczecin) , v Nár..

Najít ubytování

Jezero Balchaš leží na hranici Karaganské, Almatinské a Žambylské oblasti, na jihovýchodě Kazachstánu . Má rozlohu 18 200 km2, je 605 km dlouhé a do..

Najít ubytování


Jezero Dóxa je nádherný umělý vodní rezervoár v řeckém Feneu, v korinthském okrese, jen dva kilometry východně od hranice s Achaií a Arkádií. Nach..

Najít ubytování

Jezero Čad (Čadské jezero) je čtvrté největší jezero ve střední Africe . Leží na hranici 4 států - Čadu , Kamerunu , Nigérie a Nigeru . Je hlavním ..

Najít ubytování

Jezero Ohau je křišťálově čisté jezero na Novém Zélandu . Nachází se na Jižním ostrově jihovýchodně od Národního parku Aoraki (Mount Cook) . Jezero ..

Najít ubytování


Jezero Plastira je umělé jezero v Řecku , na náhorní plošině Nevropolis, v prefektuře Karditsa . Přehrazuje řeku Tavropos (Megdovas). Leží přímo v s..

Najít ubytování

Ohridské jezero je od roku 1979 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nachází se na hranici mezi Albánií a Makedonií . Je situov..

Najít ubytování

Kerkini je umělé jezero v Řecku , které vzniklo přehrazením řeky Strymon. Nachází se v severořecké prefektuře Serres u hranic s Bulharskem , a tato ..

Najít ubytování


Czarownica je ledovcové jezero v Kujavsko-pomořském vojvodství v Polsku . Jezero se nachází na území obce Borzymin . Díky tomu je známé jako jezero ..

Najít ubytování

Lac du Der-Chantecoq je uměle vytvořené jezero nacházející se ve Francii . Leží v severní části země, v regionu Champagne-Ardenne, nedaleko od města..

Najít ubytování

Jezero Wanaka je společně s jezerem Hawea jedním z nejkrásnějších jezer Jižního ostrova. Nachází se na Novém Zélandu při východní straně Jižních Al..

Najít ubytování


Titisee je jezero v jižním části pohoří Schwarzwald v Německu. Nachází se ve spolkové zemi Baden-Württemberg. Na březích jezera leží známé lázeňské ..

Najít ubytování

Jezioro Sulejowskie (také Zalew Sulejowski nebo Zbiornik Sulejowski) je uměle vytvořené jezero v Lodžském regionu v krajích Tomaszów Mazowiecki a ..

Najít ubytování

Vierwaldstättersee nebo také Jezero čtyř kantonů se nachází na úpatí Švýcarských Alp, v blízkosti hlavního města Luzern v Centrálním Švýcarsku . Ro..

Najít ubytování


Jezero Taupo je jezero s největší plochou na Novém Zélandu . Je zároveň největším sladkovodním jezerem v celé Oceánii. Jedná se o kráterové jezero r..

Najít ubytování

Jezero Steinhuder je jezero nacházející se v Německu ve spolkové zemi Dolní Sasko. Leží cca 30 km od města Hannover . Jedná se o největší vnitrozems..

Najít ubytování

Jezero Pukaki je další krásné jezero na Novém Zélandu . Nachází se na Jižním ostrově východně od Národního parku Aoraki (Mount Cook) . Jezero Pukaki..

Najít ubytování


Jezero Aši je vyhledávané jezero v Japonsku . Nachází se na ostrově Honšú, v prefektuře Kanagawa, ve Fuji-Hakone-Izu National Park. Jezero Aši je ma..

Najít ubytování

Wapnica, Polska

Tyrkysové jezero se nachází na ostrově Wolin v Polsku , nedaleko státních hranic s Německem . Je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer ve Woli..

Najít ubytování

Jezero Kristýna se nachází na okraji města Hrádek nad Nisou , na severu České republiky . V těsné blízkosti jsou hranice Německa a Polska . O jez..

Najít ubytování


Jezero Müritz je jezero v Německu. Po Bodamském jezeře je druhým největším jezerem v Německu. Zároveň je největším jezerem, které celou svou plocho..

Najít ubytování

Mikolajské jezero je jezero prohlubňového typu v oblasti polských Velkých Mazurských jezer . Severní a severovýchodní břeh patří ke vsi Mikolajki. ..

Najít ubytování

Curyšské jezero leží severně od Glarnských Alp v nadmořské výšce 406 m. Nachází se přibližně 15 km jihovýchodně od města Curych ve Švýcarsku . Cury..

Najít ubytování


Jezero Velence je třetí největší jezero Maďarska , které se rozkládá nedaleko města Székesfehérvár . V letním období je teplota vody v jezeře 26 až ..

Najít ubytování

Jezero Bärwalder je největší jezero v německé spolkové zemi Sasko. Nachází se cca 20 km od města Hoyerswerda , v nadmořské výšce 125 m. Jezero Jezer..

Najít ubytování

Jezero Chapala (Lago de Chapala) je největší sladkovodní jezero v Mexiku . Leží na hranici států Jalisco a Michoacán, přibližně 30 km od města Guada..

Najít ubytování


Kośno je velké jezero na severovýchodě Polska , v gmině (obci) Purda . Jezero a jeho okolí se nachází ve stejnojmenné přírodní rezervaci. O jezeru ..

Najít ubytování

Jezero Ontario je jedním z Velkých jezer v Severní Americe . Leží na hranici Kanady ve státě Ontario a USA ve státě New York. Zajímavosti Náz..

Najít ubytování

Jezero Ülemiste se rozprostírá v jižní části estonského hlavního města Tallinnu . Voda jezera představuje největší pitný zdroj pro Tallinn a jeho ..

Najít ubytování


Jezero Päijänne je nejdelší a druhé největší jezero ve Finsku . Leží v jižní části země, v nadmořské výšce 78 m. Na břehu jezera se nachází města L..

Najít ubytování

Vlasinské jezero je největší a nejvýše položené jezero v Srbsku . Leží asi 70 km jihovýchodně od města Leskovac v nadmořské výšce 1211 metrů. Rozlo..

Najít ubytování

Jezero Amatitlán (Lago de Amatitlán) je sopečné jezero na jihu Guatemaly . Nachází blízko hlavního města Guatemala . Jezero Amatitlán se rozkládá v ..

Najít ubytování


Jezero Chiemsee je ledovcové jezero v jihovýchodním Německu . Nachází se ve spolkové zemi Bavorsko. Je to největší jezero Bavorska a třetí největší ..

Najít ubytování

Jezero Śniardwy je největší jezero v Polsku . Nachází se na severovýchodě země, ve Varmijsko-mazurském vojvodství, v Mazurském pojezeří, v oblasti V..

Najít ubytování

Jezero Xochimilco, nazývané také Benátky Mexika , je bezodtokové jezero v Mexiku . Nachází se v Mexickém údolí asi 25 km od historického centra Mexi..

Najít ubytování


Zaovinské jezero je umělá přehrada v západním Srbsku na jižním svahu Pohoří Tara . Jezero bylo vytvořeno v letech 1981-1983 na řece Beli Rzav. Mělo..

Najít ubytování

Niská přehrada je oblíbená rekreační oblast v Polsku . Nachází se v jižní části země, v Horním Slezsku, ve vojvodství Opolském, cca 20 km od hranic ..

Najít ubytování

Valle di Ledro je horské údolí v Itálii . Nachází se v provincii Trento, na severozápadním okraji jezera Lago di Garda , nedaleko města Riva del ..

Najít ubytování


Jezero Jezero Sebu leží v jižní části ostrva Mindanao na Filipínách. Jezero Jezero Sebu patří k největším turistickým lákadlům provincie South Cotab..

Najít ubytování

Jezero Hawea je jedno z nejkrásnějších jezer Jižního ostrova na Novém Zélandu . Nachází se na východním okraji Jižních Alp, asi 15 kilometrů severně..

Najít ubytování

Jezero Jellyfish je unikátní jezero, které se nachází na ostrově Eil Malk, v souostroví Palau , v Oceánii . Název jezera Jezero Jellyfish, nebo také..

Najít ubytování


Jezero Managua je velké tektonické jezero na jihozápadě Nikaraguy . Je známé také pod jménem Xolotlán. Ačkoli je toto jezero sladkovodní, můžete zde..

Najít ubytování

Lagovské jezero je jezero pozoruhodného tvaru, u jehož břehů se nachází polské město Łagów v Lubusku. Před několika sty lety bylo součástí nedale..

Najít ubytování

Sevan je jezero v Arménii. Nachází se na východě země. Leží v nadmořské výšce 1900 m na Arménské vysočině. Je největším jezerem v Arménii a zároveň ..

Najít ubytování


Jezero Jezero Titicaca leží v Andách na hranici Bolívie a Peru . Nachází se ve výšce 3812 m. n. m. a je to nejvýše položené splavné jezero na světě..

Najít ubytování

Luganské jezero (Luganersee) se nachází v Alpách na jihovýchodě Švýcarska v nadmořské výšce 270 m. Leží na území Švýcarska a Itálie . Luganské jez..

Najít ubytování

Bílé Jezero (polsky Jezioro Białe či Białe Jezioro) leží ve východním Polsku , poblíž hranice s Běloruskem . ProstředíBílé Jezero leží 7 km jižně o..

Najít ubytování


Jezero Izabal , známé také jako Golfo Dulce, je největší jezero v Guatemale . O jezeru Izabal Nachází se přibližně 70 km od města Zacapa v regio..

Najít ubytování

Jezero Nikaragua leží v jihozápadní části Nikaragui . S rozlohou 8430 km² se jedná o největší jezero ve Střední Americe. Jezero Nikaragua se nachází..

Najít ubytování

Barevná jezírka jsou tři (někdy čtyři) úchvatně zbarvená jezírka v Rudawském parku u obce Wieściszowice v jižní části Polska . Barevná jezírka vz..

Najít ubytování


Jezero Narač je největším jezerem v Bělorusku . Nachází se v severozápadní části země, několik desítek kilometrů od hranic s Litvou . Jezero je obkl..

Najít ubytování

Stříbrné jezero je jedním z nejpopulárnějších turistických letovisek v Srbsku . Je 14 km dlouhé, 300 metrů široké a hluboké přibližně 3 metry. Nachá..

Najít ubytování

Černé jezero je největší české ledovcové jezero. Nachází se na Šumavě, nedaleko obce Železná Ruda v České republice. Černé jezero patří mezi jedno z..

Najít ubytování


Živické jezero je vodní nádrž na jihu Polska . Nachází se na řece Sołe ve Slezském vojvodství, nedaleko od českých a slovenských státních hranic.O Ż..

Najít ubytování

Jezero Lagarfljót je jezero na Islandu . Rozkládá se ve východní části země, nedaleko města Egilsstaðir . Jezero Lagarfljót měří na délku měří 25 ki..

Najít ubytování

Jezero Llanquihue je druhé největší jezero v Chile a údajně i jedno z největších v jižní Americe. Nachází se v jižní části země, v regionu Los Lago..

Najít ubytování


Labutí jezero (Labutí jezero) je vodní plocha, nacházející se na severozápadě Polska . Leží východně od města Wałcz . Na jihovýchodě od jezera se na..

Najít ubytování

Velké jezero je skutečně rozlehlé jezero ledovcového původu v Lubušsku, krásné oblasti západního Polska . Rozlévá se v blízkostí vsí Rybojady a Trz..

Najít ubytování

Štrbské pleso je morénové ledovcové jezero na jižní straně Vysokých Tater , na Slovensku . Rozkládá se v nadmořské výšce 1346 m, na konci hřebenu So..

Najít ubytování


Lünersee je jezero v rakouských Alpách. Nachází se v oblasti Vorarlberg a je vzdáleno cca 12 km jižně od města Bludenz ; leží těsně u hranic se Švý..

Najít ubytování

Gopło je jezero u města Kruszwica v oblasti Hnězdenského pojezeří, v centrální části Polska . Dnes je jezero Gopło se svou rozlohou 22 km2 deváté ..

Najít ubytování

Jezero Char Us núr je druhé největší sladkovodní jezero v Mongolsku . Nachází se na západě země, v Chovdském ajmagu, v nadmořské výšce 1157 m, v Kot..

Najít ubytování


Jezero Biel se rozkládá v západním Švýcarsku v kantonu Bern u města Biel . Jezero je vyhledávaným místem k relaxaci a odpočinku. Jezero Biel je při..

Najít ubytování

Viktoriino jezero (Ukerewe) se nachází v srdci Afriky , na území Východo - Africké Pahorkatiny. Rozkládá se na území tří států – Keni , Ugandy a Ta..

Najít ubytování

Lake Nipigon je největší jezero, které leží celou svou plochou na území provincie Ontario v Kanadě. Někdy je nazýváno šestým Velkým jezerem. Jezero ..

Najít ubytování


Albertovo jezero se nachází ve východní Africe, mezi státy Uganda a Demokratická republika Kongo. Leží v nadmořské výšce 617 m. Albertovo jezero je ..

Najít ubytování

Velké Otročí jezero je druhé největší jezero v provincii Northwest Territories v Kanadě. Větší jezero je pouze Great Bear Lake. Velké Otročí jezero ..

Najít ubytování

Jezero Erie leží na hranici kanadské provincie Ontario a států Ohio, Pennsylvania, Michigan a New York v USA . Je součástí pěti Velkých jezer Severn..

Najít ubytování


Hořejší jezero je největším z pěti Velkých jezer Severní Ameriky. Leží na hranici s kanadskou provincií Ontario a států Wisconsin a Michigan (USA) ...

Najít ubytování

  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   



Severní Amerika

Kanada (1111), USA (2404)