TIXIK.cz » Česká republika » Liberecký kraj » Liberecko » Ještěd

Ještěd - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ještěd: Hlídač pokojů
Ještěd Mapa Mapa hotelů Ještěd

JeštědJeštěd

Související témata

Ještěd: Fotografie

Doporučené hotely Ještěd


Zobrazit všechny »


Ještěd: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ještěd Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ještěd a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Johanitská komenda8km
Průrva Ploučnice16km
Pramen Nisy17km
Oldřichovský Špičák16km
Hřebenový buk17km
Holubník18km
Ptačí kupy18km
Boží hrob u Velenic22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 10:19:38, Nadmořská výška: 1012m, Adresa: Horní Hanychov 153, Liberec, Česká republika, Telefon: +420 485 104 291, WWW stránky:

Ještěd je hora a televizní vysílač na okraji města Liberce v severní části Česka , poblíž hranic s Polskem a Německem. Vrchol této unikátní hory se nachází v nadmořské výšce 1 012 m.n.m.

Dominanta Liberce

Ještěd je velmi výrazný dominantní prvek města Liberce . Na vrcholu této hory je postaven objekt, který slouží jako televizní vysílač a hotel s restaurací. Ještěd nabízí nádherný výhled na Jizerské hory, Lužické hory a Krkonoše. Při dobrém počasí dohlédnete i do Českého ráje a dále.

Stavba na vrcholku hory Ještěd

Za posledních 150 let bylo na vrcholu hory postaveno několik výletních staveb. Dnešní podoba hotelu a televizního vysílače pochází z roku 1973. Autorem této unikátní stavby je významný český architekt Karel Hubáček. Budova vysílače a hotelu ve tvaru rotačního hyperboloidu získala několik prestižních ocenění, například Perretovu cenu od Mezinárodní unie architektů.

Přístup

K Ještědu se dostanete příjemnou procházkou či jízdou na kole, nebo autem po silnici. Nejpříjemnější je ovšem jízda kabinovou lanovkou z Horního Hanychova.

Sport na Ještědu

V oblasti hory Ještěd se nachází sportovní středisko s 9 km lyžařských sjezdovek a moderními lanovkami a vleky. Součástí sportovního areálu je i skokanský můstek. Každý rok, prvního ledna, se organizuje novoroční výstup na horu Ještěd.

Přírodní park Ještěd

Od roku 1995 je Ještěd součástí Přírodního parku Ještěd. Rozloha parku je 94 km2. Na svazích Ještědu v současné době vyrůstá, převážně díky péčí dobrovolníků, nový prales.


Informace a fakta

GPS: 50.7327, 14.9847
Nadmořská výška: 994 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 11:33:49

Ještěd: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1249.2.2012 12:17:57
Když je mlha, tak si výlet naplánujte na jindy, protože byste mohli minout Malého Marťana, co tam sedí hned pod věží a nevěřícně zírá kolem..to by tedy byla věčná škoda, hlavně děti se s ním rády fotí. Jaroslavu Rónovi se opravdu povedl.
 Aura: 78Recenze: 62030.1.2012 16:36:28
Z Ještědu je opravdu nádherný výhled když je pěkné počasí. V restauraci jsou ceny ještě přiměřené na tento typ objektů, ahoru se dostanete lanovkou(jízdní řád i s cenou jízdného je tady http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/specialni-nabidky/lanovka-cd/-3686/ ). Jinak pěkná procházka je třeba z Ještědu směr Chata Pláně, a dál přes Šámalku, Rašovku a přes Javorník na železniční nádraží do Jeřmanic. Cca 8 kilometrů po hřebenech, krásná procházka.
 Aura: 80Recenze: 5620.3.2011 23:37:45
Víte, kde jsou nejtmavší bouřkové mraky? A víte, kde začíná duha? Když se řekne Ještěd, každému se vybaví vysílač a hotel a lyžování - ale to vůbec není všechno. Zkuste si vyšlápnout Ještěd mimo zimní a letní sezónu, a vyberte si obyčejný den, takové to nic moc počasí, když slunce jenom přemýšlí, jestli vůbec vyleze...a pak se rozhodne, že to počká do zítra. Koukat na ještědské mraky shora, když se blíží bouřka, na to jen tak nezapomenete. Bouřka na Ještědu je moc fajn, protože vás zažene do chaty Na Pláních, do tepla. A když je to třeba v březnu před svátkem Sv. Patrika, tak vám tam bude fakt dobře, protože tou dobou tam mají na čepu skoroGuinness (černého kozla) .
 Aura: 51Recenze: 9424.9.2010 11:30:24
Ještěd navštěvuji několikrát ročně a to jak za účelem procházky po horských hřebenech, nebo v zimě si zalyžovat. Jsem ráda že je tu přístup neomezený a pokaždé mě něčím novým překvapí....je tady prostě krásně, pozorovat Jizerské hory a celé územní rozložení Liberce a Jablonce nad Nisou a okolních vesniček.
 Aura: 63Recenze: 22423.9.2010 9:08:43
Ještěd je dominantou tohoto města. Tyčí nad Libercem. Na vrchol se můžete dostat pěšky, na kole a nebo pro méně zdatné pomocí lanovky. Od Ještědu je krásný výhled na celé okolí. Máte to tu jako na dlani. V samotné budově je restaurace a hotel. Ještěd se hodně proslavil v českém filmu Grand Hotel. Kdo zamíří do Liberce měl by tuto dominantu navštívit.
 Aura: 49Recenze: 7016.9.2010 20:35:38
Ještěd je opravdovou chloubou liberce! Nádherný výhled skoro na celý kraj přináší pocity štěstí a radosti ;)

Města a obce v okolí

Šimonovice (6km)Kryštofovo Údolí (6km)Liberec (6km)Rádlo (10km)Chrastava (9km)Jablonec nad Nisou (13km)Stráž pod Ralskem (13km)Bedřichov (13km)Janov nad Nisou (14km)

Webmap: 1 2 3