TIXIK.cz » Jeskyně Vilenica

Jeskyně Vilenica - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jeskyně Vilenica: Hlídač pokojů
Jeskyně Vilenica Mapa Mapa hotelů Jeskyně Vilenica

Související témata

Jeskyně Vilenica: Fotografie

Doporučené hotely Jeskyně Vilenica


Zobrazit všechny »Jeskyně Vilenica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jeskyně Vilenica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jeskyně Vilenica a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jeskyně, Aktuální čas: 01:11:47

Jeskyně Vilenica je jedna z nejstarších objevených jeskyní ve Slovinsku a má také údajně největší krápník ve Slovinsku. Leží v regionu Primorska, mezi obcemi Lipica a Lokev. Jeskyně Vilenica byla objevena již v roce 1633 hrabětem Petazzi. Od poloviny 19. století je jeskyně udávaná jako jedna z největších, nejkrásnějších a i nejnavštěvovanějších slovinských jeskyní. Jeskyně Vilenica je 1300 m dlouhá a její hloubka dasahuje 180 m. Je rozdělana do tří částí. První část je čelnitá a vede zde prohlídková trasa, které je dlouhá 450 m. Můžete zde vidět mnoho krápníků a závěsů. Naleznete tu také veliký krápník, který je 30 m vysoký a 10 m široký. Údajně je to největší krápník ve Slovinsku. Prohlídková trasa Vám zabere cca asi hodinu. Jeskyně Vilenica je otevřena od dubna do října. Od listopadu do března je jeskyně přístupná pouze po předchozí telefonické domluvě na telefonním čísle 386-51-648-711. Zajímavostí je, že od roku 1980 hostí Jeskyně Vilenica večery slovinských spisovatelů. Od roku 1986 pak také Mezinárodní literární festival Vilenica, kde se setkávají básníci a spisovatelé z celé Evropy. Díky tomu se tu v současnosti uděluje velká cena Vilenice a ocenění Kristal Vilenica.

Informace a fakta

GPS: 45.6746, 13.9119
Telefon:
Typ podzemních prostor:
Zajímavosti:
Délka podzemních chodeb (km):
Délka zpřístupněné části jeskyně (km):
Hloubka jeskyně (m):
Je jeskyně veřejně přístupná?:
Kdy byla jeskyně objevena? (rok):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:57

Jeskyně Vilenica: Recenze

Jeskyně Vilenica prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Divača (4.5km)Kozina (8km)Marezige (21km)Postojna (26km)Ajdovščina (24km)Piran (31km)Portorož (31km)Sečovlje (32km)Volčja Draga (31km)

Webmap: 1 2 3