TIXIK.cz » Španělsko » Andalusie » Nerja » Jeskyně v Nerjá

Jeskyně v Nerjá - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jeskyně v Nerjá: Hlídač pokojů
Jeskyně v Nerjá Mapa Mapa hotelů Jeskyně v Nerjá

Související témata

Jeskyně v Nerjá: Fotografie

Doporučené hotely Jeskyně v Nerjá


Zobrazit všechny »Jeskyně v Nerjá: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jeskyně v Nerjá Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jeskyně v Nerjá a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jeskyně, Aktuální čas: 04:17:26

Jeskyně v Nerjá je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v celé Andalusii. Nachází se v kopci nad letoviskem Nerja . Jeskyně byly objeveny 12. ledna 1959 zdejšími obyvateli. Uvnitř byly nalezeny staré nástěnné malby, jejichž stáří spadá až do období paleolitu. Rovněž se tu našly i ostatky člověka kromaňonského. Jeskyně v Nerjá jsou také nazývány Přírodní katedrála Costa del Sol. Každý rok se tu koná speciální zábavní mezinárodní festival, na kterém vystupují nejlepší baviči z celého světa. Mimo nástěnných maleb se tu nachází i mnoho krásných krápníkových útvarů. Jeskyně v Nerjá jsou dostupné buď autem nebo autobusem. Pravidelně sem totiž jezdí autobusové linky z letoviska Nerja. Pokud se sem vydáte autem, bezproblému se sem dostanete. Cesta je dobře značená. Jen pozor při vstupu do jeskyně. Nelekněte se, až před vámi vyskočí fotograf a vyfotí vás. Danou fotku vám pak totiž nabídnou při odchodu jako suvenýr za menší poplatek.

Informace a fakta

GPS: 36.762, -3.8461
Nadmořská výška: 152 m
Telefon:
Typ podzemních prostor:
Zajímavosti:
Délka podzemních chodeb (km):
Délka zpřístupněné části jeskyně (km):
Hloubka jeskyně (m):
Je jeskyně veřejně přístupná?:
Kdy byla jeskyně objevena? (rok):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:37:39

Jeskyně v Nerjá: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22924.5.2010 13:52:08
To s tím fotografem je pravda. byli jsme tam v době krátce po spadnutí železné opony a ještě jsme nevěděli, že takoví fotografové působí v mnoha turistických centrech. Opravdu jsme se lekli a fotky nejsou levné. Věděla bych o lepším suvenýru . krásné porcelánové hrníčky s desginem stylizovaných hlavonožců, endmitů, kteří v jeksyni Nerjá žijí.

A ještě k letovisku. Je to klidné letovisko, vhodné pro rodinnou dovolenou, v květnu, kdy jsme tam byli poprvé, je moře ještě dost studené, ale byli jsme na pláži v Nerjá na skok i na přelomu listopadu a prosince, počasí nádherné, hospůdky na pláži byly otevřené, procházky po pláži krásné, o jídle z mořských plodů nemluvě. I koupat se ještě dalo a na pláži kromě strávníků v hospůdkách ani noha. Lehátka ovšem fungovala.

Města a obce v okolí

Maro (0.4km)Nerja (3.4km)Frigiliana (5km)Torrox (9km)Almuñécar (14km)Sayalonga (15km)Cómpeta (14km)Otívar (16km)Caleta de Velez (19km)

Webmap: 1 2 3