TIXIK.cz » Jeskyně Niedźwiedzia

Jeskyně Niedźwiedzia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jeskyně Niedźwiedzia: Hlídač pokojů
Jeskyně Niedźwiedzia Mapa Mapa hotelů Jeskyně Niedźwiedzia

Jeskyně NiedźwiedziaJeskyně Niedźwiedzia

Související témata

Jeskyně Niedźwiedzia: Fotografie

Doporučené hotely Jeskyně Niedźwiedzia


Zobrazit všechny »


Jeskyně Niedźwiedzia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jeskyně Niedźwiedzia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jeskyně Niedźwiedzia a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 06:05:02, Nadmořská výška: 806m, WWW stránky:

Jeskyně Niedźwiedzia je jednou z nejvýznamnějších jeskyní v Polsku . Nachází se v jižní části země, u města Stronie Śląskie .

Medvědí jeskyně

Jeskyně Niedźwiedzia má nádhernou krápníkovou výzdobu, díky které patří mezi nejkrásnějších jeskyně v zemi. Do roku 1966 bylo známo jen 200 metrů chodeb. Práce na zpřístupnění jeskyně byly zahájeny v roce 1972. Jeskyně Niedźwiedzia pak byla pro veřejnost zpřístupněna v roce 1983. V současnosti její délka činí víc než 2 kilometry. Bylo zde objeveno na 200 jeskynních chodeb. Speciálně vyznačené chodníky a přiléhavé osvětlení spolu s fantastickými útvary - stalagmity vyrůstajícími odspodu, stalaktity z vrchu, kaskády stékající z pórovitých stěn jeskyně apod., slibují nevšední podívanou. V minulosti tu také bylo nalezeno velké množství dochovaných pleistocénských kostních pozůstatků, mezi nimiž převládají kosti jeskynního medvěda.

Praktické informace

Jeskyně Niedźwiedzia je přístupná široké veřejnosti od února do dubna a od září do listopadu, a to denně mimo pondělí a čtvrtka, od 10 do 17:40 hodin. Od května do srpna je otevřena denně, mimo pondělí a čtvrtka, od 9 do 16:40 hodin. Vstupné stojí 18 PLN pro dospělé a 13 PLN pro děti. O prázdninách je vstup o 2 PLN dražší. Za fotoaparát zaplatíte 10 PLN a za videokameru 15 PLN.


Informace a fakta

GPS: 50.2346, 16.8429
Nadmořská výška: 806 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:15:03

Jeskyně Niedźwiedzia: Recenze

Jeskyně Niedźwiedzia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nowa Wieś (8km)Stronie Śląskie (7km)Lądek-Zdrój (12km)Kladská Bystřice (15km)Trzebieszowice (14km)Mezilesí (16km)Kladsko (26km)Polanica-Zdrój (30km)Stříbrná hora (40km)

Webmap: 1 2 3