TIXIK.cz » Kunštát » Jeskyně Blanických rytířů

Jeskyně Blanických rytířů - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jeskyně Blanických rytířů: Hlídač pokojů
Jeskyně Blanických rytířů Mapa Mapa hotelů Jeskyně Blanických rytířů

Související témata

Jeskyně Blanických rytířů: Fotografie

Doporučené hotely Jeskyně Blanických rytířů


Zobrazit všechny »Jeskyně Blanických rytířů: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jeskyně Blanických rytířů Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jeskyně Blanických rytířů a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jeskyně, Aktuální čas: 08:09:01, Nadmořská výška: 542m, Adresa: Pod Hotelem Rudka 252, Kunštát, Česká republika, Telefon: +420 516 462 440, WWW stránky:

Jeskyně Blanických rytířů je uměle vytvořená pískovcová jeskyně v Česku . Nachází se v Jihomoravském kraji , nedaleko města Kunštát , na okraji obce Rudka, v nitru kopce Milenka.

O jeskyni

Jeskyně Blanických rytířů začala vznikat ve 30. letech 20. století, kdy se kunštátský občan, řezník František Burian doslechl o umění Stanislava Rolínka. A tak ho pozval do Kunštátu , aby zde něco vytvořil a přilákal tak návštěvníky do tohoto zapomenutého městečka. Rolínek tu začal tvořit v roce 1928. Jeho prvním dílem byla 13 m vysoká socha Tomáše Garrigue Masaryka. V té době šlo o největší sochu ve střední Evropě. Bohužel socha byla během 2. světové války zničena. Rolínek však ještě předtím vytvořil v uměle vytesané jeskyni bájné blanické rytíře. Jejich vůdčí postavou je jezdecká socha svatého Václava, která stojí uprostřed spícího vojska. Vchod do jeskyně hlídá mohutný kamenný lev. Vzhledem ke své nemoci Rolínek své dílo nikdy nedokončil. Trpěl totiž tuberkulózou plic a brzy zemřel. I přesto je Jeskyně Blanických rytířů opravu zajímavým uměleckým dílem, které si ročně prohlídnou tisíce návštěvníků.

Praktické informace

Jeskyně Blanických rytířů je součástí oploceného areálu, kde se nacházejí zbytky zmíněné Masarykovy sochy a rozhledna Milenka , známá spíše jako Burianova rozhledna. Okolí jeskyně je upraveno jako park, který se stává galerií pod širým nebem. Mladí sochaři tu v rámci mezinárodních sochařských symposií postupně vytváří nové sochy. Jeskyně Blanických rytířů je otevřena od dubna do října denně mimo pondělí, od 9 do 12 a od 13 do 16:30 hodin. Od listopadu do března je otevřena o víkendech a svátcích, od 9 do 12 a od 13 do 15 hodin. Mimo otevírací dobu je možné objednat prohlídku na tel. 739 510 772. Plné vstupné - dospělí 80,- Kč Snížené vstupné - studenti a důchodci od 65 let 60,- Kč. Snížené vstupné - děti 5 - 15 let a držitelé průkazu ZTP 40,- Kč. Organizované skupiny dětí předškolního věku (MŠ) 20,- Kč. Za fotoaparát připlatíte 25 Kč a za videokameru 50 Kč. Příplatek za výklad v cizím jazyce +100% . Příplatek za vstup mimo otevírací dobu +100%. .


Informace a fakta

GPS: 49.5171, 16.5119
Nadmořská výška: 542 m
Telefon:
Typ podzemních prostor:
Zajímavosti:
Délka podzemních chodeb (km):
Délka zpřístupněné části jeskyně (km):
Hloubka jeskyně (m):
Je jeskyně veřejně přístupná?:
Kdy byla jeskyně objevena? (rok):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:18:43

Jeskyně Blanických rytířů: Recenze

Jeskyně Blanických rytířů prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kunštát (1.6km)Letovice (5km)Lysice (8km)Boskovice (11km)Svojanov (14km)Lomnice (15km)Rájec-Jestřebí (15km)Bystré (17km)Jevíčko (19km)

Webmap: 1 2 3