TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Jesenicko

Jesenicko - ubytování, hotely, mapa, tipy na výlety, místopis (okres Jeseník)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jesenicko: Hlídač pokojů
Jesenicko Mapa Mapa hotelů Jesenicko

JesenickoJesenicko

Související témata

Jesenicko: Fotografie

Doporučené hotely Jesenicko


Zobrazit všechny »


Jesenicko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jesenicko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jesenicko a doprava, Bankomaty, Parkování
Jeskyně Na PomezíJeskyně3km
Priessnitzovy léčebné lázněMěsta5km
Jeskyně Na ŠpičákuJeskyně7km
Ski areál MiroslavSki areály6km
Koupaliště JeseníkKoupání7km
Letiště MikuloviceLetiště11km
Ski areál Kaste PetříkovSki areály11km
Letní bobová dráha PetříkovAktivity11km
Velké mechové jezírkoJezera12km
Rychlebské horyTuristické oblasti12km
Lyžařské středisko RamzováSki areály11km
Ski areál OstružnáSki areály12km
Ski areál FilipoviceSki areály13km
Ski areál PříčnáSki areály18km
Městské muzeumMuzea18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 14:57:30, Nadmořská výška: 681m

Jesenicko je příhraniční území na hranici České republiky a Polska. Jedná se o převážně hornatý okres, jehož značnou část pokrývá CHKO Jeseníky. Jesenicko je známé zejména díky zachovalé přírodě, možnostem rekreace a lázeňství. Bývalý okres Jeseník patřil k nejmladším a současně nejmenším okresům v republice.

Jeseník - město v srdci hor

Vedle lázní zde můžete obdivovat starou Vodní tvrz, sloužící dnes jako Muzeum Jesenicka, farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, nebo starý měšťanský dům zvaný Katovna. Ve městě je ještě divadlo Petra Bezruče a hvězdárna.

Tipy na výlety po Jesenicku

Na Jesenicku jsou vedle Jeseníku ještě dvě významná města. Javorník a Zlaté Hory. V Javorníku se můžete v muzeu Javornicka seznámit s minulostí tohoto kraje, nebo navštívit zámek Jánský vrch. Historické centrum Zlatých Hor je městskou památkovou zónou. Milovníci památek či přírodních zajímavostí mohou navštívit jeskyně Na Pomezí či Na Špičáku kde je bezbariérový vstup, staré kamenné rozhledny na Zlatém chlumu či Biskupské kupě, zřícenin hradů Edelštejn, Kobrštejn, Rabštejn, Kaltenštejn u Černé Vody nebo Rychleby, zatopené staré kamenolomy s možností skvělého koupání v přírodě, v Horním údolí je expozice hamrů a vodních rudných mlýnů, v České Vsi je muzeum Auto moto veterán klubu, v obci Vidnava potom farní kostel sv. Kateřiny s gotickým jádrem ze 13.století, v obci Mikulovice uvidíte kostel sv.Mikuláše, atd. V oblasti se nalézají na řadě míst hroby sovětských válečných zajatců z druhé světové války.

Lázeňství, léčivé prameny a aktivity na Jesenicku

Jesenicko je stvořené pro aktivní odpočinek, léčebné pobyty a relaxaci. Vedle lázeňství a památek oblast nabízí kvalitní sportovní vyžití. Bazény, koupaliště, minigolfové hřiště, sauny, tenisová hřiště, posilovny a relaxační centra. Tradiční horskou turistiku a cykloturistiku doplňují možnosti vyjížděk na koních i v kočárech. Opomenout nelze samozřejmě také zázemí pro lyžaře. Cvičné svahů s vleky jsou přímo ve městě či lázních, pokročilejší lyžaři pak využijí služeb areálů na Ramzovském nebo Červenohorském sedle. Význam a důležitost lázeňství zde zastupují Priessnitzovy léčebné lázně a.s. v Jeseníku, Lázně Dolní Lipová a léčebna ve Zlatých Horách.

Informace a fakta

GPS: 50.2758, 17.1456
Nadmořská výška: 681 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, snowtubing, golf, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, rašeliniště, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jesenicko: Recenze

Jesenicko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Černá Voda (3.8km)Lipová-lázně (5km)Jeseník (7km)Petříkov (11km)Ostružná (12km)Branná (17km)Staré Město (19km)Loučná nad Desnou (23km)Karlova Studánka (25km)Hanušovice (27km)Karlovice (29km)Dolní Morava (30km)Vernířovice (27km)Velké Losiny (28km)Sobotín (29km)Králíky (35km)Malá Morávka (31km)Vikýřovice (34km)Šumperk (37km)Bruntál (39km)Rýmařov (39km)Bludov (40km)Štíty (44km)Zábřeh na Moravě (48km)

Webmap: 1 2 3