TIXIK.cz » Města » Izrael » Jeruzalém

Jeruzalém - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jeruzalém: Hlídač pokojů
Jeruzalém Mapa Mapa hotelů Jeruzalém

JeruzalémJeruzalém

Související témata

Satelitní mapa Jeruzaléma, Tipy na výlety poblíž Jeruzaléma, Autopůjčovny v Jeruzalémě, Jeruzalém: Fotografie

Doporučené hotely Jeruzalém


Zobrazit všechny »


Jeruzalém: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jeruzalém Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Jeruzalémě, Plánovač výletů, Jeruzalém a doprava
Ades SynagogueSynagogy0.2km
Zoharei Chama SynagogueSynagogy0.3km
Nebi Akasha MosqueMešity0.6km
Zion SquareNáměstí0.7km
Yeshurun Central SynagogueSynagogy0.7km
Safra SquareNáměstí1km
Allenby SquareNáměstí1km
Bloomfield Science MuseumMuzea1km
Jerusalem Great SynagogueSynagogy1km
Jerusalem Chords BridgeMosty1km
St Saviour MonasteryKláštery2km
Brána DamaškuHradby2km
St. George's CathedralKatedrály2km
Al-Khanqah al-Salahiyya MosqueMešity2km
Bible Lands MuseumMuzea1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:01:27, Nadmořská výška: 814m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 31.7833, 35.2122
Nadmořská výška: 814 m
Počet obyvatel: 800 000
Rok založení města: -2800
Je to hlavní město?: Ano
Nejbližší hranice: Palestina, 1,92 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:03:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.jerusalem.muni.il

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jeruzalém: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:21:43
Jeruzalém je hlavní město státu Izrael . Toto svaté město je posvátným místem židů, křesťanů a muslimů. Město se rozkládá v Judských horách, na okraji Judské pouště .

Historie

Jeruzalém je jedním z nejdéle osídlených měst. První zmínky o osídlení území pocházejí z 2 tisíciletí př.n.l. V 10. století př.n.l. je Jeruzalém hlavním městem Izraele. Je nazýván Davidovým městem. V 6. století př.n.l. jej dobylo a zničilo babylónské vojsko. Město bylo obnoveno až ve 3 stol.př.n.l. Na začátku našeho letopočtu je součástí Římské říše. V tomto období tu působil Ježíš Kristus. Kolem roku 130 n.l. povstali ve městě neúspěšně židé. Židé byli z města vyhnáni. Od 4. do 7. století byl Jeruzalém křesťanským městem. V roce 637 bylo město dobyto muslimy. V letech 1099 až 1187 a 1229 až 1244 bylo město v rukou křižáků. V roce 1244 získali město Arabové. V jejich rukou byl Jeruzalém do roku 1517. V letech 1517 až 1917 je Jeruzalém součástí Osmanské říše. V letech 1920 až 1947 byl hlavním městem Palestiny. V roce 1949 je město rozděleno na izraelskou a jordánskou část. Od roku 1967 patří celý Jeruzalém k správě Izraele.

Historické památky

Jeruzalém je jedním z nejkrásnějších měst světa. Ve městě je více jak 200 historických památek tří světových náboženství. V jeho středu se rozkládá Staré město obehnané hradbami ze 17. století. Na Chrámové hoře stojí Skalní chrám s pěknou kopulí. Chrám byl postaven v letech 688 až 691. Nedaleko tohoto chrámu je Zeď nářků . Je to nejposvátnější židovské místo. Původně tu stával Chrám postavený Šalomounem. Chrám byl v roce 586 př.n.l. zničen. Později byl postaven druhý Chrám. Tento byl zničen v roce 70 Římany. Dochovala se pouze jedna zeď a to Zeď nářků. Dalším vyhledávaným místem je Via Dolorosa (křížová cesta) . Cesta sleduje poslední kroky Ježíše Krista. Cesta vede k Chrámu božího hrobu, kde je Kristův hrob. Navštěvovaným místem Jeruzaléma je i Getsemanská zahrada. V této zahradě zradil Jidáš Ježíše. V zahradě rostou přes 2000 let staré olivovníky.

Jiné aktivity

Jeruzalém je také moderní město s novými obytnými čtvrtěmi a supermarkety. V Jeruzalémě sídlí Hebrejská univerzita a Národní knihovna. Nejznámějším muzeem je Jeruzalémské muzeum , které obsahuje velkou sbírku archeologických nálezů včetně tzv. svitků od Mrtvého moře. V současnosti žije ve městě více než 720 tisíc obyvatel. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO bylo město Jeruzalém zapsáno v roce 1981.

Města a obce v okolí