TIXIK.cz » Města » Jeruzalém

Jeruzalém - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jeruzalém: Hlídač pokojů
Jeruzalém Mapa Mapa hotelů Jeruzalém

JeruzalémJeruzalém

Související témata

Satelitní mapa Jeruzaléma, Tipy na výlety poblíž Jeruzaléma, Autopůjčovny v Jeruzalémě, Jeruzalém: Fotografie

Doporučené hotely Jeruzalém


Zobrazit všechny »


Jeruzalém: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jeruzalém Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Jeruzalémě, Plánovač výletů, Jeruzalém a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:44:56, Nadmořská výška: 814m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 31.7833, 35.2122
Nadmořská výška: 814 m
Nejbližší hranice: Palestina, 1.92 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:03:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.jerusalem.muni.il

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jeruzalém: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:21:43
Jeruzalém je hlavní město státu Izrael . Toto svaté město je posvátným místem židů, křesťanů a muslimů. Město se rozkládá v Judských horách, na okraji Judské pouště .

Historie

Jeruzalém je jedním z nejdéle osídlených měst. První zmínky o osídlení území pocházejí z 2 tisíciletí př.n.l. V 10. století př.n.l. je Jeruzalém hlavním městem Izraele. Je nazýván Davidovým městem. V 6. století př.n.l. jej dobylo a zničilo babylónské vojsko. Město bylo obnoveno až ve 3 stol.př.n.l. Na začátku našeho letopočtu je součástí Římské říše. V tomto období tu působil Ježíš Kristus. Kolem roku 130 n.l. povstali ve městě neúspěšně židé. Židé byli z města vyhnáni. Od 4. do 7. století byl Jeruzalém křesťanským městem. V roce 637 bylo město dobyto muslimy. V letech 1099 až 1187 a 1229 až 1244 bylo město v rukou křižáků. V roce 1244 získali město Arabové. V jejich rukou byl Jeruzalém do roku 1517. V letech 1517 až 1917 je Jeruzalém součástí Osmanské říše. V letech 1920 až 1947 byl hlavním městem Palestiny. V roce 1949 je město rozděleno na izraelskou a jordánskou část. Od roku 1967 patří celý Jeruzalém k správě Izraele.

Historické památky

Jeruzalém je jedním z nejkrásnějších měst světa. Ve městě je více jak 200 historických památek tří světových náboženství. V jeho středu se rozkládá Staré město obehnané hradbami ze 17. století. Na Chrámové hoře stojí Skalní chrám s pěknou kopulí. Chrám byl postaven v letech 688 až 691. Nedaleko tohoto chrámu je Zeď nářků . Je to nejposvátnější židovské místo. Původně tu stával Chrám postavený Šalomounem. Chrám byl v roce 586 př.n.l. zničen. Později byl postaven druhý Chrám. Tento byl zničen v roce 70 Římany. Dochovala se pouze jedna zeď a to Zeď nářků. Dalším vyhledávaným místem je Via Dolorosa (křížová cesta) . Cesta sleduje poslední kroky Ježíše Krista. Cesta vede k Chrámu božího hrobu, kde je Kristův hrob. Navštěvovaným místem Jeruzaléma je i Getsemanská zahrada. V této zahradě zradil Jidáš Ježíše. V zahradě rostou přes 2000 let staré olivovníky.

Jiné aktivity

Jeruzalém je také moderní město s novými obytnými čtvrtěmi a supermarkety. V Jeruzalémě sídlí Hebrejská univerzita a Národní knihovna. Nejznámějším muzeem je Jeruzalémské muzeum , které obsahuje velkou sbírku archeologických nálezů včetně tzv. svitků od Mrtvého moře. V současnosti žije ve městě více než 720 tisíc obyvatel. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO bylo město Jeruzalém zapsáno v roce 1981.

Města a obce v okolí

JeruzalémYad HaShmona (12km)Shoresh (14km)Neve Shalom (23km)Mazkeret Batya (36km)Ramat Gan (49km)Tel Aviv (51km)