TIXIK.cz » Města » Jerez de la Frontera

Ubytování Jerez de la Frontera, hotely Jerez de la Frontera

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jerez de la Frontera: Hlídač pokojů
Jerez de la Frontera Mapa Mapa hotelů Jerez de la Frontera

Související témata

Satelitní mapa Jerezu, Luxusní ubytování v Jerezu de la Frontera, Levné ubytování v Jerezu de la Frontera, Autopůjčovny v Jerezu de la Frontera, Jerez de la Frontera: Fotografie

Doporučené hotely Jerez de la Frontera


Zobrazit všechny »Jerez de la Frontera: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jerez de la Frontera Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Jerez de la Fronteře, Plánovač výletů, Jerez de la Frontera a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:48:09, Telefon: +34 956 32 34 00, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 36.6833, -6.1333
Nadmořská výška: 51 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:31

Jerez de la Frontera: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:09:50
Jerez de la Frontera je historické město ve Španělsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Andalusii. V současnosti zde žije cca 205 000 obyvatel. Jerez de la Frontera je slavné hlavně díky vínu (Sherry) , chovu koní a flamenku. Znamé je také mezi milovníky automobilových i motocyklových závodů. Ideální je poloha města mezi mořem a horami, která přitahuje množství turistů.

Doprava

Jerez de la Frontera je nejlépe dostupný autem nebo letecky. Dostate se sem ale můžete i po železnici či autobusem. Autem se sem dostanete po dálnici E-5 nebo A-382. Pokud zvolíte leteckou dopravu, můžete využít zdejší mezinárodní letiště Aeropuerto de Jerez. Z letiště se do města Jerez de la Frontera dostanete nejlépe vlakem.

Historické památky

Jerez de la Frontera je nádherné město, jehož historické centrum bylo vyhlášeno národní kulturní památkou. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála Jerez, bazilika del Carmen, maurská pevnost z 11. století, brána Puerta de Rota, palác Bertemati, renesanční radnice z roku 1575 a mnoho dalších kostelů.

Chov koní

Jerez de la Frontera je ve světě slavný díky chovu koní. Sídlí zde Královská andaluská škola jezdeckého umění. V okolí je velké množství stájí s kvalitními chovy. V roce 2004 pak hostilo město čtvrté Světové jezdecké hry. Jerez de la Frontera je také členem koňské asociace Euro Equus, jejímž cílem je propagace a další rozvoj kulturního dědictví chovu koní. Zdejší Andaluský kůň je vyhlášený po celém světě a je známý pro svůj tzv. španělský krok.

Flamenco

Jerez de la Frontera je městem tance. Hlavně Flamenka, které tu má velmi dlouhou tradici. Zde můžete vidět ty nejlepší tanečníky a tanečnice Falmenka. Zároveň tu můžete navštívit jeden z nejvýznamnější festivalů Falmeka “Festival Flamenco Jerez“, který se koná každý rok od 24. února do 11. března.

Zábava a turistické služby

Mezi další významné kulturní akce patří velikonoční slavnosti a tradiční Koňský trh (Feria del Caballo) . Jerez de la Frontera také hostí každý rok na svém závodním okruhu Circuito de Jerez jeden z závodů Mistrovství světa silničních motocyklů Moto GP. V minulosti se tu dokonce jezdila formule F1.

Jerez de la Frontera disponuje samozřejmě velkým množstvím útulných restaurací a barů. Nechybí tu ani obchody, obchůdky, nákupní centra, diskotéky či kluby. Na své si tu přijdou i gurmáni. Ti by jistě neměli vynechat ochutnávky zdejšího světoznámého vína Sherry, které se vyrábí z bílých hroznů. Jerez de la Frontera je také město zeleně. Je tu velké množství stromů, parků i botanická zahrada.

Historie

Oblast dnešního města Jerez de la Frontera jinak byla osídlena již v neolitu. Poté se tu vystřídali Římané, Vandalové, Vizigóti, Arabové a nakonec Španělé. Svůj největší rozmach zažilo město ve 12. – 13. století. Z této doby pochází většina významných památek ve městě.

Města a obce v okolí

Jerez de la FronteraSanlúcar de Barrameda (22km)Chipiona (28km)Cádiz (22km)Arcos de la Frontera (30km)Lebrija (27km)Medina Sidonia (31km)Chiclana de la Frontera (29km)Alcalá de los Gazules (44km)

Webmap: 1 2 3