TIXIK.cz » Města » Jena

Ubytování Jena, hotely Jena

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jena: Hlídač pokojů
Jena Mapa Mapa hotelů Jena

JenaJena

Související témata

Satelitní mapa Jeny, Luxusní ubytování v Jeně, Autopůjčovny v Jeně, Jena - počasí, Jena: Fotografie

Doporučené hotely Jena


Zobrazit všechny »


Jena: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jena Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Jeně, Plánovač výletů, Jena a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:41:01, WWW stránky:

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 50.9293, 11.5858
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:46

Jena: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:09:50
Jena je německé univerzitní a historické město. Leží v kotlině řeky Sály 70 km jihozápadně od města Leipzig ve spolkové zemi Durynsko. Obývá jej cca 105 000 obyvatel. Město Jena bylo založeno v roce 1230 u slovanské osady připomínané již v roce 881. V roce 1558 zde byla založena univerzita.

Historické památky města

Dominantu města Jena tvoří univerzitní věž vysoká 128 m. V centru města stojí radnice přestavěná v roce 1775 v barokním stylu. Nedaleko stojí kostel sv. Michala. V severozápadním okraji městského jádra se dochovala část hradeb ze 14. století s věží a bránou. Poblíž stojí kostel sv. Jana a hřbitovní kostel.
Při jižním okraji městského centra se dochovala věž Rote Turm a Anatomická věž. Ve městě Jena se nachází Schillerova pamětní síň a Muzeum vývoje života. Severně od centra města je Goethova pamětní síň.

Turistické cíle

V přilehlé botanické zahradě se nachází planetárium a muzeum optiky. Bývalé veřejné lázně - Volksbad dnes slouží jako kulturní centrum kde se pořádají koncerty, konference a daší kulturní akce. Nechybí ani Městské muzeum s uměleckými sbírkami a expozicí věnovanou historii města. Ve městě Jena se nachází také divadlo a Filharmonie Jena.

Sport ve městě Jena

Ke sportu a aktivnímu odpočinku nabízí město Jena plavecké areály Schwimmhalle Lobeda-West a Freizeitbad GalaxSea. V letních měsících koupaliště Ostbad a Südbad.

Města a obce v okolí

Jena (0km)Magdala (10km)Mellingen (13km)Rödigsdorf (13km)Stadtroda (13km)Serba (16km)Weimar (19km)Blankenhain (19km)Bad Klosterlausnitz (20km)

Webmap: 1 2 3