TIXIK.cz » Města » Jelení Hora

Ubytování Jelení Hora, hotely Jelení Hora

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jelení Hora: Hlídač pokojů
Jelení Hora Mapa Mapa hotelů Jelení Hora

Související témata

Satelitní mapa Jelení Góy, Penziony v Jelení Hoře, Autopůjčovny v Jelení Hoře, Jelení Hora - počasí, Jelení Hora: Fotografie

Doporučené hotely Jelení Hora


Zobrazit všechny »Jelení Hora: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jelení Hora Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jelení Hora a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:37:59, Nadmořská výška: 331m, WWW stránky:

Proti

daleko od letiště

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 50.9032, 15.7344
Nadmořská výška: 331 m
Nejbližší hranice: Česká republika, 17 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:08

Jelení Hora: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322011-03-22 00:53:29
Jelenia Góra je starobylé město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Dolnoslezském vojvodství, nedaleko hranic s Českou republikou . V současné době žije ve městě okolo 87 000 obyvatel.

O městě – Jelení Hora

Jelenia Góra leží na soutoku řek Bobr a Kamienna v kotlině obklopené horskými masivy Krkonoš , Janovického rudohoří, Kačavských hor a Jizerských hor . Je tak dobrou základnou v létě pro pěší túry a výlet na kolech. V zimě může návštěvník využít kvalitní lyžařská střediska a dostatek běžeckých tratí. Město je členem Euroregionu Nisa. Historicky bylo hlavní hospodářskou činností města těžba železné rudy a tkalcovství. V 90. letech byla Jelenia Góra vyhledávána mnoha lidmi díky svým velkým trhům. Ty se tu konají v menší míře dodnes. Lidi už ale nakupují spíše v mnoha místních kamenných obchodech či nákupních centrech. Jelenia Góra je od roku 1998 hlavním městem Jelenohorského vojvodství.

Turistické zajímavosti

Město Jelenia Góra se pyšní množstvím architektonicky cenných památek. Jednou z těch nejvýznamnějších je kostel Svatých Erazima a Pankráce, na kterém se střetávají prvky několika stavebních slohů. Můžete si také prohlédnout zříceninu hradu Chojnik, který shořel již v roce 1675. Jistě neminete dvě památky, pocházející ze 17. století, kamennou kašna se sochou Neptuna a radnici. Zajímavou historií si prošla barokní stavba posádkového kostela Svatého kříže, který jeho architekt chtěl vytvořit jako kopii kostela sv. Kateřiny ve Stockholmu . Ve městě také stojí kostel Svatých Petra a Pavla z 18. století. Dále tu jsou zbytky městského opevnění, z 15. století, se dvěma baštami. Zajímavým stavebním klenotem je Divadlo Cypriana Kamila Norwida. Nejkrásnější náměstí je Tržní náměstí. Součástí města Jelenia Góra jsou také lázně Cieplice, které jsou jedněmi z nejstarších lázní v celém Polsku. Jelenia Góra nabízí návštěvníkům 2 zajímavé okruhy. Tzv. malou městskou trasu, která vede po zajímavých památkách města (délka 5 km) a velkou městskou trasu, které vede i po okolí města a je vhodná spíše pro cyklisty (délka 20 km) .

Muzea

Jelenia Góra má také zajímavá muzea - přírodovědném muzeu, které nabízí expozice o místní fauně a flóře a Krkonošské muzeum, které návštěvníky seznamuje s historií hornictví, starými řemesly a nabízí také největší sbírku uměleckých předmětů ze skla v zemi.

Historie

Město Jelenia Góra bylo založeno na počátku 12. století na území původní slovanské obchodní osady. První písemná zmínka pochází z roku 1288, kdy však už bylo město germanizováno. Městský statut získala Jelenia Góra v roce 1592. Na počátku 20. století byla Jelenia Góra propojena železniční tratí až do českého Kořenova. Po roce 1945 byl provoz přes hranice přerušen. Od roku 2010 je však opět tato trať v provozu a to hlavně díky dobrovolníkům. Po 2. světové válce bylo původní německé obyvatelstvo odsunuto.

Turistické služby a zábava

Jelenia Góra nabízí dostatečné možnosti k ubytování. Základní nabídku ubytování ve městě si můžete prohlédnout ZDE . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Pasja, Pokusa, Morion (Hotel Mercure) či v pizzerii Palermo. Mají tu také McDonald a Pizzu Hut. Za kulturou můžete vyrazit do kina nebo jednoho ze dvou divadel. Největší akcí, která se během roku koná ve městě, je letní Mezinárodní festival pouličního divadla.

Doprava

Jelenia Góra je nejlépe dostupná autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Wrocławi . Autem se sem dá nejlépe dostat po silnici č.3 (E65) . Vlaky sem jezdí nově od roku 2010 i z Česka . Autobusy zajišťují hlavně regionální dopravu.

 Aura: 63Recenze: 2242010-10-26 09:02:48
Hele když zajdete do centra tak tam bude spousta možností kde sehnat šaty. Ja tam minule sehnala společenský boty.
 2010-10-25 14:57:18
ahoj chystam se s rodici ve ctvrtek do Jeleni Gory mohla by jsi mi poradit kam presne,je to celkem vetlke mesto. Schanim spolecenske saty:-)
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-27 12:27:30
Jelenia Gora je město trhů. Pořádají se sem celé zájezdy aby si zde lidé nakoupily. Místní trhy nabízejí vše na co si vzpomenete a to ještě za rozumnou cenu. Jen si musíte dát velký pozor na místní kapsáře, těch je tu totiž taky dost. Jinak samonté centrum města sem taky viděla. Pamamtuji si podloubíčka a byla tu zrovna výstava plastitk. Na náměstí je možnost se najíst a nakoupit v kamených obchodech. Jelenia Gora je dobře dostupná z Harachova odtud to je cca 39 km.

Města a obce v okolí

Jelení HoraWojcieszyce (7km)Mysłakowice (7km)Podgórzyn (9km)Stara Kamienica (11km)Sosnówka (9km)Piechowice (12km)Miłków (10km)Przesieka (12km)

Webmap: 1 2 3